Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268600 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #645 -: Февруари 11, 2015, 04:48:11 pm »
Прогресивното пълнолуние мина и беше много "ялов" период - нито кулминация, нито кой знае каква събитийност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #646 -: Февруари 11, 2015, 05:31:14 pm »
Фирмата е просперираща, а не плащат редовно заплати. Добре, че съм назначена към друго дружество, тук сме много свързани фирми под шапката на основната.

По прогресивно пълнолуние не съм сменяла работа. Беше преди повече от година.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #647 -: Февруари 11, 2015, 05:41:14 pm »
Лили, прогресия в неподвижни знаци винаги действа със закъснение, същата и в падащ дом, е приспособима, няма отклик на момента,а това че е  Прогресивно пълнолуние ще дава резултати в "близките" 13-14 г. Сега, когато смени работно място тр.Юпитер  правеше ли аспект към пр. Луна ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #648 -: Февруари 11, 2015, 06:00:39 pm »
Сега, когато смени работно място тр.Юпитер  правеше ли аспект към пр. Луна ?

Не.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #649 -: Февруари 11, 2015, 07:52:58 pm »
Лили,преди малко гледах по Нова репортажа,ами то си било сериозна работа,не били 8 ,а 9 човека,асансъора падал от5 до 2 етаж докато се задействат спирачките .Това до известна степен може да се приеме отработване и на някои твои аспекти по отношение на колегите ти .Аз съм засядал в чужбина,смешното е,че не когато пренасяхме товари/тогава гледахме ограничението за товароносимост/,а когато 3 по 90 кила се качихме в асагото кофти,че гнсъор за до 150кг.Не знам защо си мислихме ,че живо тегло не тежи чак толкова :043: Притеснителното беше,че най-якия колега взе да откача,някаква клаустрофобия или му се е ходило по нужда не разбрах ,почервеня,изпоти се и взе да се върти ,а така нарушава баланса на претовареното асансъорче,другото кофти ,че по принцип фирмата на шефа,който беше с нас,трябваше да плати солена такса на пожарникарите,които ни измъкнаха,та като ни измъкнаха трябваше да избягаме  :D.Абе тия що не правят дупки в кабината да влиза въздух,лятото почнахме да се задушаваме по едно време,че му викам на клаустрофобичния колега да не мърда,то пък имаше обратен ефект :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #650 -: Февруари 11, 2015, 08:06:58 pm »
Интересното е, че предния ден имах неприятно произшествие в една от служебните тоалетни, свързано с пристъп на клаустрофобия. В тази, която обикновено ползвам, крушката изгоря и за цяла седмица никой не се сети да я смени. Другата тоалетна беше заета и реших да вляза на тъмно. Заключих се и останах в абсолютна тъмнина. После, когато посегнах да излизам, не можах да напипам дръжката на вратата. Опипвах стената в продължение на 5 минути и ми идваше да крещя, внезапно получих пристъп на паническа атака. Сега като се сетя, ми става смешно, но вътре в тъмното никак не беше. Не знам дали в асансьора щях да изпитам същото - може би не, при мен е свързано с оставане сама и с изпадане в безпомощно състояние, когато знаеш, че няма никой до теб.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #651 -: Февруари 12, 2015, 09:17:15 am »
Днес този шегобиец като за последно ме е започнал още от началото на деня :)

Колко време по принцип е сянката при ретроградно движение на дадена планета?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #652 -: Февруари 12, 2015, 10:45:13 am »
Май докато прескочи градуса, в който се е обърнала ретроградна. В случая - до 17-я градус все е в сянка.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #653 -: Февруари 12, 2015, 11:13:58 am »
Май докато прескочи градуса, в който се е обърнала ретроградна. В случая - до 17-я градус все е в сянка.

много бе, то това е чак до края на месеца ... благодаря  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #654 -: Февруари 12, 2015, 12:25:36 pm »
Днес ли се обръща говедцето?

Последните два-три дена в службата тотално ме затрупаха със задачи, вече започвам да не смогвам. Настана лудница, крещене, караници с недоволни клиенти за неспазени ангажименти от страна на трети лица.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #655 -: Февруари 12, 2015, 01:19:04 pm »
Говедото днес счупи смартфона на мъжа ми! Добре, че има още един и добре, че си беше поръчал друг от И Бея, който очакваме всеки момент.  :lol_hitting: (пристрастен е към телефони и часовници-АЦ Водолей к'во да го правиш)  :29:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #656 -: Февруари 12, 2015, 05:14:37 pm »
По време на това ретро си спомнях все за хора от миналото. Които са ми били важни.
Най-силните ми моменти са в стационарните фази, мой натален Меркурий е стационарен и явно тогава го усещам най-силно.

Сетих се за един човек, който ми беше от голямо значение за израстването. Но не съм го виждала от ученичка, а бях забравила и името му. И с малко усилия го открих. Много съм доволна.
Като аспекти - тр. Меркурий е бил в тригон с наталния и в секстил с Уран, орбис 1 градус.
Меркурий ми е управите на 5/8 и съу4. А личността, която търсех е по 5 дом, но не в любовен смисъл.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #657 -: Февруари 13, 2015, 09:09:12 pm »
Те хората, които са там, не знаят какво се случва, много противоречива информация им се подава. В засегнатите области се води истинска война, макар и да не е официално обявена.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #658 -: Февруари 14, 2015, 06:51:53 am »
Да си беше стоял ретро тая гад, разбрах за една съученичка, която е починала  :( затрупана съм със задачи, а лаптопа ми се опитва да умре, скарах се с кой ли не и все такива едни неприятни работи по меркурий
Тр. Меркурий квадрат нат. Луна\Плутон

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #659 -: Февруари 14, 2015, 07:47:23 am »
Сатин, доста неприятни неща ти са се струпали. И при мен имаше много проблеми с техниката в работата, с колежки, сега пък и разбрах, че може би лятото  обучение ми предстои, просто нямам думи.
 :38:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."