Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268543 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #660 -: Февруари 14, 2015, 01:20:54 pm »
Цитат
Да си беше стоял ретро тая гад, разбрах за една съученичка, която е починала  :(

Ужас, много неприятно.  :(
Аз се радвам , че свърши. Този път създаде доста пролеми с технологиите ( имах проблеми с нета), объркване в работата , градския транспорт и тн.

Имаше обаче и положително проявление. Например един официален документ,за  който се чака 10 работни дни ,го изготвиха само за 4  :012:

Някой има ли представа дали ако при ретро меркурий се подпише договр, но с бъдеща дата ( когато вече не е ретро), как ще влияе? Релано погледнато върху хартия ще е друга дата, но подписан на ретро, пак ли влияе като ретро ?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #661 -: Февруари 15, 2015, 06:39:47 pm »

Някой има ли представа дали ако при ретро меркурий се подпише договр, но с бъдеща дата ( когато вече не е ретро), как ще влияе? Релано погледнато върху хартия ще е друга дата, но подписан на ретро, пак ли влияе като ретро ?

Ретрото влияе до толкова, колкото може да се променят условията след минаването на Меркурия в директна фаза.
Но нека все пак някой, който е по-наясно да ти отговори.

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #662 -: Февруари 15, 2015, 06:46:21 pm »

Някой има ли представа дали ако при ретро меркурий се подпише договр, но с бъдеща дата ( когато вече не е ретро), как ще влияе? Релано погледнато върху хартия ще е друга дата, но подписан на ретро, пак ли влияе като ретро ?

според мен е важно действието - съдя от факта, че ако си роден на една дата, а си записан на друга, влияние ти оказва енергията на деня на раждането, с моментни проявления на втората дата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #663 -: Февруари 16, 2015, 11:19:41 am »
Това ретроградие направо ми разказа играта, издъхвам от напрежение. Най-дразнещото е, че тук продължават да ми прехвърлят все повече задачи, без да си дават сметка, че при всеки човек има някакъв предел на възможностите. Започна много да не ми харесва как сутрин се идва в офиса, започва едно крякане и лежерни разговорчета /кой на каква почивка е ходил или смята да ходи/, а аз по това време не мога да вдигна глава от компютъра - започва в 9.00 и приключва в 18-19.00, без обедна почивка. И това били спокойни месеци! Почти никога не ми е случвало да греша с документи, но от преумора и затрупване с бумаги започнах да забравям и да губя концентрация. Що не мога и аз де седя и просто да си цъкам, а? Бумагите ме затрупват като лавина, май тази работа наистина не е за мен - няма и никакъв шанс за израстване, а и не мога да изгубя 1-2 години от живота си в активно гъзолизане като някои колежки.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #664 -: Февруари 16, 2015, 01:22:30 pm »
Лили, защо не опиташ в периода, да попишеш- аз съм чела твои много интересни статии, както и кратки астрологични хитроумки. За седмица, две се изолирай от социалните групи, обществени места и/или направи кратко пътуване до място, което те вълнува и е свързано с някой близък до теб човек.Не напълно да изчезнеш от общественото пространство, но някак си да имаш повече време за уединение със собствените си мисли. Нали Меркурий пътува в момента в твоя 3-ти дом ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #665 -: Февруари 16, 2015, 01:57:58 pm »
За две вечери вече съм ангажирана с писане, неочаквано ми се обади стар клиент за превод на 2 епикризи. Е, не е чак толкова интересно и релаксиращо, не разпалва въображението, но напоследък каквато е суша откъм външни поръчки, затова не смея не отказвам. Ще пиша за карциноми, това  е моята романтика.  :012:

Рени, за съжаление не успявам да се разтоваря така, като седна да мисля или да пиша за хубави, но засега напълно невъзможни неща. След напрегнато и натоварено ежедневие красивите блянове са последното нещо, което би ме разтоварило.

Когато човек, който изключително рядко греши, започне да изпада в несвяст от претоварване и да допуска елементарни грешки, на тарикатите до него трябва да му е станало ясно, че така не може да продължава. Ама тук гледам, че са свикнали все да им минава номерът.

« Последна редакция: Февруари 16, 2015, 02:13:52 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #666 -: Февруари 16, 2015, 02:24:29 pm »
Лили, моят Марс в Стрелец не приема изплъзването на твоя Марс в Риби от отправеното му предизвикателство и то на прага на цикъла Венера/Марс в Овен .   :29:


Как на  един Овен,
току-що от Нептун
зареден,
Марс-а му
ще е посветен,
на някакъв си,
работнически сутерен .
Времето минава,
не изпадай
в забрава,
Синя кичеста тинтява,
ще разлисти
пролетта,
на твоята
изява.     :38:



„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #667 -: Февруари 16, 2015, 03:14:16 pm »
Виждали ли сте най-нещастния Меркурий на света? Това е Меркурий в Овен в съвпад с Венера и тригон с Нептун, който по принуда е задължен да върши досадната и безмозъчна бумащина на колежка със Слънце и Меркурий в Дева. Накарайте креативен Меркурий да се занимава с досадно редене на бумаги - работа, в пъти по-подходяща за девешкия, който в това отношение би бил в пъти по-ефективен и по-организиран.

Асансьорът фантом не успя да ме убие, ще ме убие досадата. И на надгробната плоча ще пише "Умряла от досада".  :d030:
« Последна редакция: Февруари 16, 2015, 03:15:51 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #668 -: Февруари 16, 2015, 03:38:14 pm »
Лили доволна ли си от новата работа? Сестра ми е същата като теб , каза ви веднъж че ще умре от скука.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #669 -: Февруари 16, 2015, 03:42:16 pm »
Доволна съм само и единствено от заплащането, но не и от перспективите и от естеството на работата. Тази работа можеше да се върши и от по-неквалифициран служител, не знам защо е било нужно да пускат обява за "преводач" - реално длъжността не е това, но ти използват и преводаческия потенциал.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #670 -: Февруари 16, 2015, 03:50:14 pm »
е това е гадно имаш ли показатели за смяна на работа скоро време, търси нещо по-добре, от опит ти казвам , че без мотивация не става.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #671 -: Февруари 16, 2015, 03:50:37 pm »
Не се кахъри Лили ще ти насадя беладона и мериджейн да ти е весело в другия живот :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #672 -: Февруари 16, 2015, 04:10:05 pm »
е това е гадно имаш ли показатели за смяна на работа скоро време, търси нещо по-добре, от опит ти казвам , че без мотивация не става.

Ще търся нещо по-квалифицирано, но тук заплатите са зле. Ще работиш на по-висока позиция, но за по-малко пари.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #673 -: Февруари 17, 2015, 03:28:48 pm »
да отбележа ,че поне при мен Ретромеркурий още си е в действие, един бивш колега ми писа, без имам идея защо (никак не е желан от мен този контакт) , може би действа докато си е излезе от сянката. Така беше и при предния ретромеркурий .... Като се има предвид ,че Меркурий ми е управител на Асцедента, това са ми гадни периоди като цяло....

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #674 -: Февруари 20, 2015, 07:32:42 pm »
Този ретро Мерк вършее та пушек се вдига  ;D
Всички теми, хора, планове по домовете, които ми управлява минаха ревизия. На 180 градуса си промених позициите. А още е в сянка хермафродитчето. Представям си като излезе от нея.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.