Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268601 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #735 -: Май 19, 2015, 09:44:36 pm »
Днес се оказа, че някаква чиновничка ми е сбъркала а) името, б) часа, в който съм записан и за капак в) не ми намира папката с бумажките. Идеше ми да я одера. Питах я дали с нея съм си хортувал преди седмица по телефона — с нея било, замествала титулярката (така и предположих, с нея се познаваме). Малки ядове, общо взето :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #736 -: Май 19, 2015, 10:10:25 pm »
Много хубаво мина пътуването на юг и останах приятно изненадана, всичко вървеше по план. Успяхме да се вместим в графика, клиентите бяха готини, нямаше излишна паника и суматоха /за разлика от сделките във Варна/. На юг всичко минава по съвсем друг начин, без излишно форсиране и опъване на нерви.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #737 -: Май 20, 2015, 01:26:39 am »
Този Меркурий вече ме дразни.  ;D

Подозирам с негово съдействие вече имам няколко кукленски дрешки, една любима блуза с променен цвят и т.н. Представи се добре момчето.
По неясна причина и без видимо основание, пералнята ни е изпрала всичко на 90 градуса.
И аз се чудя каква е тази топлина около нея. За миг си помислих, че възнамерява да се подпалва. А то какво било... Това не ми се беше случвало.

Имах още някаква откачена повреда. Но покрай възпламененото пране забравих за нея.
Големи щуротии ми се случват тази вечер.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #738 -: Май 20, 2015, 09:36:22 am »
На юг всичко минава по съвсем друг начин, без излишно форсиране и опъване на нерви.

Откога ти казвам да се преместиш в бургас

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #739 -: Май 20, 2015, 09:45:15 am »
Аз бих пуснала жалбата-стига да имаш основания


Ми то е моята дума срещу неговата, за това мисля, че няма смисъл.

Още едно проявление: Правя резервация за хотел на морето. Навсякъде пише с големи, зелени букви "Безплатно анулиране" и след края на резервацията се оказва, че т.нар. безплатно анулиране е 30 дни преди периода :) Вече датите за морето са твърди, както и за хотела.

Предстой да ми оправят климатика на колата... Вече се чудя дали да не си ходя без климатик, докато отмине ретрото.
« Последна редакция: Май 20, 2015, 09:50:14 am от 3apa »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #740 -: Май 20, 2015, 11:37:07 am »
Ретро Меркурий ми е в 3д,запръв път ми се случи днес да си заключа ключа за катинара с катинара .Наталния ми също е ретро,по-малък проблем е -ще го отключа с резервен ключ .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #741 -: Май 20, 2015, 11:55:56 am »
В отдела имаме едно момиче със Слънце в Близнаци - изключително балансирана, спокойна и много приятна за общуване личност. От половин година съм тук, днес за пръв път я виждам изключително изнервена и ядосана. Сега и Марс е в знака на Слънцето й, не само ретро Меркурий.

Чак изпи две валериани, после и аз след нея, за да не нажежвам допълнително обстановката.  ;D

Днес реших да вляза в бутонките и да изчета една възпитателна лекция в отдела. Поставих им въпроса ребром защо по-некомпетентни и неопитни служителки постоянно ме прекъсват, дават ми акъли и подават противоречива и невярна информация, когато ме ползват като преводач по сделки и когато видимо се старая и си върша работата на 100%. И веднага се обърнаха като фурнаджийска лопата - не било коректно да коментирам отсъстващ в момента човек. А те тогава как постоянно коментират други неприсъстващи служители? Тяхното е коректно, моето е некоректно. Забелязвам изключителна първосигналност и субективност в работните колективи.

След пътуване на юг ми беше особено противно да се завърна към местната реалност и да се слея отново с местното население. Южняците са съвсем друг тип хора и сякаш въздухът на юг е друг. И след като видиш каква е разликата, просто не ти се връща тук.

Забелязвам, че покрай съвпада на тр. Уран с нат. Меркурий съм започнала много лесно да вдигам нивото на напрежение, ако се намирам в малко затворено пространство с други хора. Буквално ги изправям на нокти без да полагам специални усилия, просто казвам нещата едно към едно, така както са. Тук забелязвам, че имат навика да замитат под чергата всички онези проблеми, които би трябвало да бъдат обсъдени и коригирани.




« Последна редакция: Май 20, 2015, 12:03:45 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #742 -: Май 20, 2015, 12:15:03 pm »
 Ретро Мерка  показа грешките ми в едни документи и сега няма оправяне.  :57:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #743 -: Май 20, 2015, 12:21:26 pm »
Ретро Мерка  показа грешките ми в едни документи и сега няма оправяне.  :57:

И аз си открих една печатна, не съм безгрешна.  ;D :72:

Гадното на това ретроградие е, че изведнъж много започна да ме мързи, а обемът задачи нараства и се получава едно натрупване.

Мисля да се възползвам от ретроградието и да повдигна пред началничката един наболял въпрос. Вече за пореден път се получава да не мога да си приключа задачите, защото преди мен някоя колежка от отдела я е домързяло /или е забравила/ да сканира съответните документи и да ги качи в архива. Оригиналите на тези документи впоследствие не остават при нас и така документът се губи, а на мен ми виси като задължение, тъй като аз имам грижата да изготвям образци на тези документи, впоследствие ги придвижвам за превод. Но след като преводът се скрепи с оригинала, те не минават през мен и някъде се губят по трасето. Днес чашата преля, когато след натрупана преумора от вчера видях нацвъкани 23 уведомления за такива задачи. Увиснали неприключени заради несвършена работа от друга колежка. Не, аман вече, с тия не може да се работи нормално, никога на нищо няма да се научат тук! Тотален хаос е навсякъде и всеки само гледа да прехвърли топката другиму.







« Последна редакция: Май 20, 2015, 01:40:52 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #744 -: Май 20, 2015, 09:14:53 pm »
Преди седмица си поръчах лятна пижама от сайта на H&M, тъй като имах ваучер за отстъпка, отделно има и безплатна доставка, а и много ми хареса цвета. Днес дойде поръчката - долнището (къси панталонки) е 2 пъти-по-голямо, изобщо не отговаря на М :o Иначе трикото е супер и нямам забележки. Ще си стесня ластика и няма да я връщам :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #745 -: Май 21, 2015, 12:00:52 am »
Нали е била поръчана, когато Меркурий беше директен?  :-\

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #746 -: Май 21, 2015, 10:19:13 am »
На мен ми изпратиха технически текст за превод + 25 думи от английски на бг. Искаха и да редактирам. Аз реших, че вероятно искат да се редактират тези 25 думи, а не да се саморедактирам. Свързах се с инженер с английски от същата специалнот и той ги редактира - от 25 думи 9 бяха преведени грешно. Сутринта се оказа, обаче, че трябвало аз да се саморедактирам, а тези думи ми били да си помагам  :57: Е, написах им, че думите им са тотално сбъркани, дадох им мейла на инженера и прекратихме комуникацията. Не очаквам плащане  :)

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #747 -: Май 21, 2015, 10:41:35 am »
Аз с тези отдавна исках да започна работа, но все някой друг даваше по-ниска цена - е, за техническия текст само аз се навих :) Но си мисля, че през целия ретро мерк ще избягвам нови клиенти или по-скоро хууубаво ще гледам какво ми се изпраща. Вчера два технически текста за патент и за машина на бали ме докараха до нервна криза, а няма смисъл. С директнтите клиенти ще видиш, че от един момент нататък текстовете им се повтарят и не са все пдф-и или картинки - започваш и работиш с радост :)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #748 -: Май 21, 2015, 12:28:37 pm »
Нали е била поръчана, когато Меркурий беше директен?  :-\

Да, поръчах я по време на първото стационарно положение на Мерка (около 14 май), но дойде в ретроградната фаза (вчера).
Каквото и да съм си поръча в ПСФ фазата, дойде ли по ретро Мерк., не е както трябва. Това го наблюдавам от 2-3 г.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #749 -: Май 21, 2015, 01:13:13 pm »
Мерка нали е бърза планета, защо дават толкова дълъг стационарен период?  :017:

ПСФ - 6 до 21 януари 2015
Ретроградие - 21 януари до 11 февруари 2015
ВСФ - 11 февруари до 3 март 2015

ПСФ - 4 до 19 май 2015
Ретроградие - 19 май до 11 юни 2015
ВСФ - 11 до 27 юни 2015

ПСФ - 28 август до 17 септември 2015
Ретроградие - 17 септември до 9 октомври 2015
ВСФ -  9 до 24 oктомври 2015
ПСФ = Първа сенчеста фаза
ВСФ = Втора сенчеста фаза
Права си за стационарните периоди, те са само по 1-2 дена преди и след ретроградие.