Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268485 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #750 -: Май 21, 2015, 03:05:18 pm »
Странно, но аз бях поръчал два диска по време на ПСФ. Първият беше поръчан на 5 май и дойде на 18 май и всичко си беше ОК. Вторият беше поръчан на 9 май, още не е пристигнал, понеже пътува чак от САЩ. Значи ли това да очаквам да не е наред или да се окаже не който трябва (макар че досега при пазаруване от Амазон подобно нещо не ми се е случвало)?
А ако човек закупи нещо по време на ВСФ, тогава всичко ОК ли е?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #751 -: Май 21, 2015, 03:22:37 pm »
При мен Меркурий тръгва от куспидата на 11ти дом назад в 10ти. Такава върволица е от хора в службата ми - приятели, познати съседи, изведнъж започнаха да идват с повод и без повод.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #752 -: Май 21, 2015, 06:41:32 pm »
Направо не се издържа от грешки по работата с тоя ретро Мерк...   :91:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #753 -: Май 21, 2015, 07:09:06 pm »
Намерих ранен гълъб, едното краче не сработва. Успявам да го поя, но не се храни. малък е, тийнвъзраст, ако мога да го определя правилно. Сега забелязвам, че има кръв около тази кост, дето й викат кил. дано с риванол да се справя. Засега не яде, само пие.
Силно се надявам транзитната лунна  Т-квадратура да го заобиколи. Надявам се да няма вътрешни кръвоизлизи, по изпражненията няма кръв. Съвети?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #754 -: Май 21, 2015, 07:10:10 pm »
Най-добре веднага го заведи на ветеринар, те би трябвало да знаят най-добре как да постъпиш.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #755 -: Май 21, 2015, 07:12:54 pm »
Да, но вече е 19 и нещо. Утре значи.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #756 -: Май 21, 2015, 09:20:37 pm »
Моята одисея с един пакет, който трябваше да ми доствят, продължава вече почти седмица . Ако до 12 юни намерят верният път, пак добре  :breakcomp:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #757 -: Май 21, 2015, 09:39:53 pm »
Веднъж преди години така ми се забави една покупка от Амазон, мина седмица след крайния срок за получаването ѝ и оставих негативен коментар, че поръчката ми така и не дойде и продавачът веднага ми писа, че ще ми върне половината от парите, само и само да махна коментара. Така и стана и по ирония на съдбата 2 дена след като си получих парите, поръчката взе, че дойде.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #758 -: Май 22, 2015, 03:48:52 pm »
Ретро Меркурий продължава да издевателства.  ;D

Сега ми увисна част от един служебен аванс, възлизаща на половин месечна заплата. Бяха ми дали пари да платя нотариалните такси по една сделка и на място се оказа, че другата страна по сделката е поела част от разходите. В кантората по погрешка фактурираха една заплатена от нас част на тях, не на нас. Отчетох рестото, което беше останало, всичко беше точно. Но сумата не съвпада с фактурата от нот. кантора. Сега ми виси като задължение, а другата фирма отказва да префактурира.

За пореден път върху мен рефлектират чужди грешки, на други служителки.

И една хубава новина - днес ме преместиха на друго бюро, в края на стаята, в едно уютно и усамотено кътче. Вече няма негативни жени, които да сумтят зад гърба ми и да ми дишат във врата. Зад мен има само една стена.  :012:



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #759 -: Май 22, 2015, 04:15:52 pm »
Лили, имаше ли в картата ти опозиция към лична планета ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #760 -: Май 22, 2015, 04:22:29 pm »
Да, Слънце и Меркурий в опозиция с Плутон, при това Плутон попада точно в мидпойнта им. Обстоятелствата все се стичат така, че разкривам някакъв дефект, лъжа или допусната грешка. Уликите направо сами ми идват в ръцете, без да ги търся целенасочено. Да бях станала следовател или прокурор, пО щеше да има полза, а и щеше да е за благото за обществото, а не да съм постоянен дразнител.  :012:

Всъщност сега се замислям, че щях да съм от гърмяните прокурори.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

drunkenmastah

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #761 -: Май 23, 2015, 09:33:02 pm »
Чакам заплатата си от Златни Пясъци вече 2 месеца.Накрая на 19-ти вечерта звъня на шефа и разбирам,че тоя идиот си ги е взел и чака аз да му звънна,вместо той на мен,за да ми ги прати.След като се разбираме къде,кога,какво с ужас разбирам,че за 7 работни дни,като готвач по 16 часа (периода Великден - Гергьовден)ще получа "невероятните" ... 90 лв.Дефакто за половин месец ми дават по-малко от 100 лв...
Както и да е...Прежалих ги.Уговаряме се да ги даде на доставчика,за да ми ги даде той...Още ги чакам...
« Последна редакция: Май 23, 2015, 09:35:03 pm от drunkenmastah »
I am myself,no games to be played.No script to be written,no scene to be made...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #762 -: Май 23, 2015, 11:17:44 pm »
Как така не знаеш предварително за какви пари работиш? Тоя "шеф" да не те "работи" нещо

drunkenmastah

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #763 -: Май 23, 2015, 11:23:28 pm »
Как така не знаеш предварително за какви пари работиш? Тоя "шеф" да не те "работи" нещо
Тоя "шеф" го познавам от 15 години...Явно толкова съм го познавал...
I am myself,no games to be played.No script to be written,no scene to be made...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #764 -: Май 23, 2015, 11:48:49 pm »
По ретро Меркурий изведнъж почнаха да пълзят много хлебарки от съседите.

Досега ме тровеха с гадни миризми, а сега и с хлебарки. Ама че гнус.  :o
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui