Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268934 пъти)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #765 -: Май 24, 2015, 04:46:00 am »
Меркурий се обърна ретро на няколко градуса от натална Венера, три пъти ще минава отгоре ѝ. Венера ми е У1, Меркурий на 9-ти дом, чудя се как можах да тръгна да посещавам друга страна по ретро Мерк!
Не знам как успяха да ме убедят да отидем до Тайланд, от самото начало имаше проблеми с визите, после с хотела. Съвсем неочаквано ми се скъса кабела на зарядното за мобилния телефон. Докато намерим ново зарядно, изкарах 2 дни без телефон на другия край на света!

За капак ми блокира фотоапаратчето и не направих почти никакви снимки. Не обичам фотографии, нито понасям неистовото снимане  на едва ли не всеки камък край пътя. Професионалната камера рядко я разнасям с мен защото тежи и изобщо не я ползвам, винаги си взимам малкото и доста старо фотоапаратче, което е в пъти по-удобно и леко. От България семейството постоянно иска снимки да им пращам, та повече снимам заради тях. А пък уж има К5 в Риби, Нептуня изобщо го няма в картата ми :)

За пореден път осъзнавам и колко внушаваща и подвеждаща може да бъде рекламната индустрия! Има хиляди двойки който избират Тайланд за меден месец, други идват на почивка и летят до тук от другия край на света! Освен тропичния климат и богатата растителност, страната е по-зле и от Китай. Повсеместна мръсотия и отвратителни буламачи като храна. Хотелите верно са направени по "западни"  стандарти, обаче мръднеш ли навън, зле! Улучихме и най-горещия месец, точно преди да започне дъждовния сезон, най-неподходящото време за посещения! Тук посетих толкова много Даоизъм и Будизъм храмове, че вече всички ми изглеждат еднакво, пълна апатия. Жалко за екзалтиралия ми деветодомен Юпитер, нулев интерес към религиите. :012:
Виж, поне социалните мрежи не са блокирани както в Китай, какъв лукс да си отвориш фейсбука!

Това не е всичко, точно когато Меркурий тръгне директен, ще пътувам до Шанхай.

И сега точно по ретро Мерк, ще съобщавам, че си заминавам за Европата след месец и че нямам намерение да се връщам есента! Няма как да го изчакам да стане директен, просто няма време, всичко ме дразни тук!!!!

Азиатски патила по ретро Меркурий :012:


« Последна редакция: Май 24, 2015, 04:54:10 am от MayFlower »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #766 -: Май 24, 2015, 10:05:07 am »
Меркурий се обърна ретро на няколко градуса от натална Венера, три пъти ще минава отгоре ѝ. Венера ми е У1, Меркурий на 9-ти дом, чудя се как можах да тръгна да посещавам друга страна по ретро Мерк!
Не знам как успяха да ме убедят да отидем до Тайланд, Жалко за екзалтиралия ми деветодомен Юпитер, нулев интерес към религиите. :012:


мрън-мрън-мрън,китке росна ,че там и роса сигурно няма въй да ти имам проблемите
жална милна бродиш из света, дай ще го скопим тоя екзалтиралият 9-то домен Дупитер,щом тъ мъчи толкоз
ама кат се юрнете в циганските държави,пък после ужас,що не се разходи до Факултета,Баталова,Филиповци,все главни букви в пътеводителя  на  София и да се кротнеш с желани дестинации и тук природата е екзотична и хората са диви и на мърсотия ще го докараме,който иска на меден месец ,вместо да бие път до Тайлант,Индия да заповяда,поне way fay е free :72: ;)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #767 -: Май 24, 2015, 10:54:24 am »
За жалост не съм се " юрнала" в Азия за удоволствия и за почивки, за тази цел бих си избрала други дестинации! Тук съм по финансови причини, че за висококвалифициран труд плащат наистина добре, стига да издържиш.

Гладна съм от месеци, защото няма нормална храна. Направила съм си куп ваксини преди да дойда, здравето ми е застрашено. Ама какво да се оплаквам, тръгвам си след 4 седмици :29:

Иначе София ми е най-неприятния и негостоприемен град в България, затова и пътуванията ми до града са ограничени до и от летището. Затова нямам и идея за какви квартали иде реч. Иначе меден месец бих изкарала и по Черноморието, направо ми се струва рай в сравнение с тукашните прехвалени дестинации и буквално цигании, които сигурно и в ромските квартали не са виждали :)




Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #768 -: Май 24, 2015, 11:00:53 am »
В Тайланд само буболечки ли ядат?  ;D

Не може ли отнякъде да се купят по-нормални продукти - зеленчуци, спагети, риба, месо?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #769 -: Май 24, 2015, 11:18:48 am »
В Тайланд има разнообразие от екзотични плодове, това е единственото което се престраших да консумирам.

Иначе в Пекин, където в момента живея постоянно, е пълна трагедия. Западни стоки липсват изцяло, или са на изкл. високи цени. По случайност скоро намерих в супермаркета в един мол, гръцко сирене фета, 200г е около 35 бг лева! Намерих и италиански сос за спагети, както и някакво прясно мляко произведено в Германия. Хранителният ми режим е съвсем нездравословен. Свършиха ми витамините, които си бях донесла, тук в аптеките само билки. Намерих парацетамол в една аптека, искаха ми паспорта и ми записаха данните, за да ми го продадат. Вярвате или не, дори и кафе трудно се намира.

Oposit, да, върви търговията със скъпоценните камъни в Тайланд:) В Китай пък с перли и коприна, но цените са невероятно високи, освен ако не купуваш наедро, не си струва.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #770 -: Май 24, 2015, 11:30:07 am »
Я виж ти, кой би предположил. Винаги е интересно да чуеш мнението на човек с поглед отвътре, но същевременно идващ отвън, т.е. който не е част от местната култура. Значи всичко за Тайланд в по-голямата си част е красива реклама. Две колежи от отдела планират пътуване дотам, много са се зарибили, но билетите са много скъпи - 800 евро.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #771 -: Май 24, 2015, 11:47:30 am »
леле, то било трагедия,аз на комедия го изкарвам,сори Мей  :38: изпитах щастие ,че съм си у дома  :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #772 -: Май 24, 2015, 12:08:22 pm »
Няма за какво да се извиняваш, Стреличка  :58:

Аз също не съм очаквала да е толкова зле! Преди да тръгна исках мнения от други колеги, които вече са работили в региона, при все че впечатленията са субективни, основният извод беше, че няма да е лесно.

Чувствам как се провалих, досега винаги съм успявала да се справя в чужбина, но сега не мога :(

В Пекин няма облаци, небе не се вижда, поради силното замърсяване на въздуха. Понякога си представям родния си град в България, планината и чистия въздух....наистина си щастливка Стреличка!

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #773 -: Май 24, 2015, 12:27:27 pm »
Я виж ти, кой би предположил.

Наистина ли нямаш представа? Почти всички им е ясно, избирайки подобни дестинации за туризъм. Но и в това за някого има очарование, поне за няколко дни престой, то и в Индия е дива мизерия ама всеки втори си го е поставил като мисия едва ли не да иде там... ; )) Любимият на моделките Дубай пък да не споменаваме... И то всичко е до очаквания и желания, мой приятел съвсем не се вдъхнови от Египет - какво имало да им гледа на пирамидите и на тая пустош. Една екскурзия се преживява, но да живееш, ако не ти харесва, кофти... Ще се справиш, Майско цвете, ще остане само спомен.

No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #774 -: Май 24, 2015, 12:34:55 pm »
Едно е лично да видиш, друго е да чуеш от някой. Но и споделените впечатления са от полза.

Ние, дето никога никъде не сме пътували през целия си живот, можем само да попиваме чужда опитност и впечатления.

И мен ме омайва историята на Египет, може би заради това бих отишла. Но понастоящем цялата му екзотика е въплътена в пясъчна пустош, олющени неподдържани сгради /извън курортите/ и исторически развалини. Наскоро една колежка ходи, върна се със снимки и видео - останах леко разочарована, по друг начин си го представях.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #775 -: Май 24, 2015, 12:48:47 pm »
Важното е човек да не си въобразява, че чуждата трева е по-зелена. При мен трудно може да настъпи разочарование в това отношение, приемам че съществуват и двете страни на монетата навсякъде по света, което се отнася и до хората. Няма как да посетиш всяка точка, достатъчно познати имам от къде ли не, а и отишли къде ли не, сред тях и близки, че да седна да се залъгвам как стоят нещата, не съм от тия, реалист си падам.

Това май е новата дрън-дрън тема, на всяко ретроградие тук се пълни с битови неволи. ; )))
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #776 -: Май 24, 2015, 12:53:56 pm »
Руснаците си имат поговорка - "хорошо там, где нас нет". Но на практика често се случва така, че като отидеш на някое място, което някога си харесал като турист, но вече с цел по-продължително пребиваване, нещата започват да изглеждат по съвсем друг начин и розовият облак бързо се разкъсва. За мен едно място може да изглежда хубаво, докато не се настаня трайно там. И на някой топъл бананов остров не може да има само положителни страни, най-малкото в един момент може да ти писне да ядеш банани.  :012:
« Последна редакция: Май 24, 2015, 12:56:06 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #777 -: Май 24, 2015, 01:33:22 pm »
Аз винаги съм искал да видя изтока, особено Тайланд и Китай, но съм чувал смесени коментари. За Тайланд и плажовете му казват , че са страхотни. Но за градовете казват цигания. За Китай съм чувал ,че е доста чисто и пълно с цветя навсякъде...

Май като гледам ако отивам в Азия , ще е Япония , а и в минали прераждания съм живял в Япония препоръчаха ми да отида специално там , за да можело душата ми да намери покой.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #778 -: Май 25, 2015, 09:08:29 pm »
Самите китайци са нечистоплътни, рядко се къпят, та допълнително мирише много зле навсякъде.
а с въшките как са,те всъщност по коя планета са ::)


Точно след един месец по това време, вече ще съм в Москва, не остана!

и там ще е вече топло и европейско :08:
« Последна редакция: Май 25, 2015, 09:11:10 pm от strelicka »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #779 -: Май 25, 2015, 09:09:30 pm »
Ами една тема "по света" няма ли да ви е добре?


Днеска ми се случи случка
Загубвам дистанционното на алармата за вкъщи. Без да разбера. Някой го намира, слага ми го на капака на колата. То стои там 1 час, вали го дъжд. Връщам се, качвам се на колата, и малко преди да изляза на 1 голям булевард, гледам някаква играчка отпред, като се загледах-дистанционното.
Има добри хора, ей