Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268416 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #795 -: Май 26, 2015, 07:41:31 pm »
Бях поръчала разни неща, днес чаках пратката, обадиха ми се от куриерската фирма, че сбъркали адреса и я пратили някъде си, ще дойде утре. Миналата седмица, понеже ме мързеше да ходя до един магазин им писах да ми пратят една пола, чаках си аз няколко дни, пола няма, та трябваше да им напомням вчера, обещаха я за петък пък ще видим, явно продали моята и ще шият нова ;D Картите ми таро трябваше да са напечатани вчера и тях ги няма.
 

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #796 -: Май 26, 2015, 07:52:15 pm »
Аз пазарувам основно по интернет, не съм спирала и по ретро меркурия, нямам проблеми.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #797 -: Май 26, 2015, 08:32:40 pm »
Случка 2-ра част
Отивам в супермаркета, оставям си телефона на един щанд и продължавам да пазарувам
Хората го прибират, обаждат се на последно използвания номер и казват, че съм го загубила при тях. Прибират го в офиса. През това време плащам и след касата търся тел-няма го, връщам се, връщат ми го и т.н.

ееее,ако бях ретро мерк щях да си кажа -аман от патки заспали,скъсахаме на къс пас да им връщам загубени вещи, ще вляза вътре със  сандали ,айде задна и си бия камшика  :017:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #798 -: Май 26, 2015, 08:36:38 pm »
Хм, да не би пък туй да е от съвпада на уран с нат юпитер...
Треа с тото да пробвам

изчакай мундо тригона юпитер-уран ,средата на юни, ако си натални предпоставки за печалба

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #799 -: Май 26, 2015, 09:18:24 pm »
Мен пак ме базика Меркурий. Получавам днес аз пратка от спийди обаче доставчика ми объркал адреса ... аз зяпам ли, зяпам и не го виждам пред блока си ... стана ми ясно, че отново не са ми намерили адреса и затова тръгнах към другите блокове да го издирвам ... е намерих го и тъкмо виждам бусчето и този тъпанар чак сега реши, че е сбъркал адреса и пак го гоних ... :D :D

Онзи ден пък на изпращането ни в училище ни отпра градушка :D :D
« Последна редакция: Май 26, 2015, 09:20:53 pm от Теодор »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #800 -: Май 27, 2015, 11:49:30 am »
В отдела имахме оперативка и останах много изненадана. Това се казва черна неблагодарност. След целия тоя скапващ труд ме изкараха,че едва ли не нищо не правя. Станаха едни интрижки, всичко преобърнаха в моя вреда. Пък тия, дето наистина създават проблеми, излязоха невинни. Това е житейската истина - бъди нагла, бъди лицемерна, бъди подмазвач и натегач.

Оказа се, че едно малко долно същество със Слънце/Меркурий в Дева и Луна/Плутон в Скорпион в опозиция с Марс е сложено тук, за да ме следи и да докладва на главната за всичко, вкл. и за сделките, по които ходя да превеждам. Досега проблеми с клиенти не съм имала, нито с други юристи /имам такива клиенти/, но тук всичко се изопачава и се преобръща в твоя вреда. Представям си какво и как се е докладвало и с каква злобна пристрастност. За пореден път се убеждавам, че по-долни и злобни същества от гладен селянин няма.  :o

Виждала съм нагли и долни хора, но в тая фирма направо са върха. Останах без думи просто. И колкото си по-тъп гъзолизец, толкова повече те харесват и ти постилат червено килимче за издигане в йерархията.


« Последна редакция: Май 27, 2015, 02:28:17 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #801 -: Май 27, 2015, 09:00:18 pm »
Исках да правя промени по договор сключван при ретро Мерк. Е, вече шести път ме връщат да дооправям нещо, за което се сещат в последния момент.
Моят Мерк е ретро и не съм очаквала такова объркване в транзитната му ретро фаза. Той се обърна при точния секстил с Венерата ми. От тогава настъпи пълна каша.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #802 -: Май 27, 2015, 09:33:10 pm »
Този път ретрото е спешъл
Даже счупих стъклена кана

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #803 -: Май 27, 2015, 09:36:34 pm »
На мен за пръв път, откакто съм в тази фирма, ми се случва тотално да се забатача с неизпълнени задачи, в резултат на свръхнатоварване. Получих наредба да върша всичко много бързо като на конвейер, опитвам се да наваксам, но се притеснявам от евентуално допуснати грешки, работя с юридически документи.

Поставят те в ситуация, в която рискуваш да оплескаш нещата поради прекомерно бързане  и да отнесеш финансова санкция после. Ако пък не побързаш и не спазиш срока, пак ще отнесеш финансова санкция.

А пък и днес разбрах как с това натоварване нищо не съм била правила и не съм си заработвала заплатата. При все това, че само за половин работен ден в началото на миналата седмицата, когато бях в служебна командировка, им заработих 500 евро от устни преводи.  :D
« Последна редакция: Май 27, 2015, 09:38:13 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #804 -: Май 27, 2015, 09:45:32 pm »
Лили,това,което се е случило днес защо да е по Мерка?Той много ли е важен в твоята карта? Други транзити?
Отношението е много подло и подмолно,като по Нептун.............
« Последна редакция: Май 27, 2015, 09:49:08 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #805 -: Май 27, 2015, 09:49:05 pm »
Лили,това,което се е случило днес защо да е по Мерка?Той много ли е важен в твоята карта? Други транзити?

Транзитите описах в една от съседните теми. Мерк е у10, съвпада с упр-ля на други два важни дома - 7ми и 11ти.

Точен секстил на Меркурий/Марс към наталния Сатурн, секстилът е от 7ми дом към 9ти. Може и това да е отключило съвпада на тр. Уран с нат. Меркурий, просто вече нямах сили да мълча. Но изключително нагло изманипулираха ситуацията в своя полза. Смятам, че вече нямам какво да губя, освен да се сбогувам с една шепа селяци. На никой не съм му виновна, че трябва сам да си плаща наема - да се връщат по родните си места!

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #806 -: Май 30, 2015, 10:21:59 am »
Гледам, че междувременно темата се е поразчистила. Изчезнаха последните ми постове за некомпетентността на кадрите.  :012:

Ние верно, че доста я оспамихме, смятах и аз да си почистя излиянията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #807 -: Май 30, 2015, 10:24:50 am »
Мненията ви са тук

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #808 -: Май 30, 2015, 01:41:20 pm »
Получих ретроградно предложение. Живот и здраве, от септември мога да мина на съвсем друго професионално и йерархично ниво.

Споделиха, че искат да вземат там и бившия ми колега, него искат да го правят управител, но на друг офис.

Дотук беше с бърсането на насрани задници, повече помиярки в обкръженито си няма да търпя! Дано да стане, така ще им натрия носа в сегашната фирма!  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #809 -: Май 30, 2015, 01:52:23 pm »
Не се знае още нищо, а и това предложение идва по ретро Меркурий. А и този, от който дойде предложението, ми каза, че първо иска да помисли. Но нямал много време, искал нещата да станат бързо. Дори ми предложи първоначално да работя у дома, а после да стартирам в новия офис. А ако съм на по-високо йерархично ниво, там нещата стоят другояче и нямаш много вземания-давания с посредствени офис служителки от най-ниско ниво. Нивото на компетенции е съвсем различно.

Ако има някое девишко новолуние, особено ако ми попада на МС, може то да отключи промяната.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui