Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268428 пъти)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #855 -: Юни 08, 2015, 12:56:10 pm »
Оф аз пък каква глупост направих  :57: Бях на гости при баба тия дни и ме накара да набера магданоз и а диването съм го объркала с листата на морковите  :D Леле много съм зле, познавам го аз магданоза ама не знам защо така се обърках  :57:
:D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #856 -: Юни 08, 2015, 01:08:18 pm »
Е аз полях вчера улична лампа с водата на кучето, защото реших че е дърво с обков за защита,  ама ако само това беше с мед да ме намажеш-изпаднала съм в низ на абсурда трагикокомедия :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #857 -: Юни 08, 2015, 02:05:33 pm »
по-добре отложи с няколко дена - все пак е стационарен тогава

аз по ретро сега си купих доста неща заради предполагаемото пътуване и вчера се оказа, че скъпия панталон вече ми е широкичък - няма го този ефект, който имаше при покупката  :d030: (сега Рени ще ме контрира, че е заради Юпитер във 2 дом :) )
Благодаря!
Да отложа, но с колко? Вече ми писва от това чакане. В събота ли тръгва тогава директен?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #858 -: Юни 08, 2015, 02:07:03 pm »
Е чак да не си купуваш дрехи заради ретро меркурия, ми се струва прекалено. Аз не съм спряла да пазарувам, дрехи, обувки, бижута, нямам проблем.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #859 -: Юни 08, 2015, 02:12:49 pm »
Ами аз изключително трудно успявам да си намеря дрехи, които да ми стават по мярка, да не говорим пък и да ми харесват визуално. Ако намеря пък нещо, което да ми хареса, то пък ще се окаже твърде шарено или пък много скъпо. Обиколил съм вече целия Пловдив и въобще нищо не ми хареса, но ще трябва все пак да намеря нещо, понеже онзи ден още един панталон ми се скъса, а в тия горещини често се къпя и сменям дрехите. Затова чакам Мерка да тръгне директен, за да не огелпя нещо, понеже така и така избора ми е ограничен и може да се наложи да купя нещо, което да не ми харесва чак толкова, но да е поносимо.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #860 -: Юни 08, 2015, 03:01:49 pm »
 Ретро Венера мисля да я отработя във фешъните втора употреба-един вид антиквариат, може да нацеля нещо уникално, което да препродам на по-висока цена в продавалник /клошарник :D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #861 -: Юни 08, 2015, 03:06:21 pm »
Ретро Венера мисля да я отработя във фешъните втора употреба-един вид антиквариат

Давай, може да нацелиш някъде яки vintage кюлоти. После ще ни се похвалиш и ще пуснеш селфи от пробната, нали?  :29: ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #862 -: Юни 08, 2015, 03:13:17 pm »
Едно време бабите ходеха без гащи, тъй че, за да съм автентично ретро, ще захвърля килотите и наполеонките също :012: Сега освен да купя черно-бял телевизор, да го стегна и продам, за да отработя ретро Мерка, че така ме удари и главата ми е като телевизор Опера без звук и картина, който служи за аквариум на мъртви рибки.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #863 -: Юни 09, 2015, 11:24:12 pm »
При ретро Меркурий се случват странни неща. Тъй като поръчката ми от Амазон, направена точно преди месец и с краен срок за пристигане според сайта на 26 май, така и не дойде до сега, писах преди 2 дена на продавача само, че още нищо не е пристигнало, а днес ми отговориха, че ми възстановяват цялата сума на покупката (без да съм искал това от тях), тъй като е възможно пратката да се е изгубила някъде по пътя. Дори от Амазон са ми пратили официален отговор за това, че са преведени парите по картата ми. Не знам обаче какво да правя, ако все пак пратката пристигне? Не съм попадал точно в такава ситуация.
Преди 4 години пак една поръчка се забави, но тогава продавачът ми прати оферта да ми възстанови 25 % от сумата, защото бях писал недоволен коментар от него и искаха да го махна, а самата пратка още не беше пристигнала (но пък дойде после).

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #864 -: Юни 09, 2015, 11:58:00 pm »
Ретро мерк няма отношение към дрехите

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #865 -: Юни 10, 2015, 08:56:24 am »
Но има отношение към пазаруването.

Ама само на техника и оборудване :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #866 -: Юни 10, 2015, 09:11:33 am »
Не само, а като цяло, особено когато става дума за пазаруване по интернет.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #867 -: Юни 10, 2015, 09:12:37 am »
При мен има забавени плащания, но пък една не особено коректна агенция ме изненада като ми напомни на скайпа, че имам неизплатено хонорарче за получаване.

Една бг счетоводителка продължава да ме разиграва. С шефа й украинец проблеми нямам - отдавна й е дал дължимите пари и й е казал да ми ги преведе още преди три седмици, вече ме пита дали ги е превела, а тя продължава да се прави на луда. Смятам да почакам още малко, да му се обадя лично и да я насмотам пред него като спомена за прословутия мързел.  :d030:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #868 -: Юни 10, 2015, 11:11:47 am »
При ретро Меркурий се случват странни неща. Тъй като поръчката ми от Амазон, направена точно преди месец и с краен срок за пристигане според сайта на 26 май, така и не дойде до сега, писах преди 2 дена на продавача само, че още нищо не е пристигнало, а днес ми отговориха, че ми възстановяват цялата сума на покупката (без да съм искал това от тях), тъй като е възможно пратката да се е изгубила някъде по пътя. Дори от Амазон са ми пратили официален отговор за това, че са преведени парите по картата ми. Не знам обаче какво да правя, ако все пак пратката пристигне? Не съм попадал точно в такава ситуация.
Ако това се случи-пиши  на продавача,че си получил пратката. Обикновено ти я оставят като "подарък". Няма да я плащаш. Но може и изобщо да не идеш да си я вземеш от пощата.Така пратката ще се върне при изпращача ,като непотърсена.
« Последна редакция: Юни 10, 2015, 11:28:21 am от rroza »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #869 -: Юни 10, 2015, 11:15:38 am »
Благодаря, rroza!
Значи тогава, ако пристигне, ще пиша на продавача, че е дошла. А диска е много важен за мен, няма как да не си го взема, в България никъде не мога да намеря да го купя, а в Амазон беше само за 0,71 евро (самата доставка беше 6 евро  :012:).