Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268867 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #900 -: Юни 23, 2015, 01:36:34 pm »
Нищо не прави, почти е излязъл от знака.  :012:
Тя тази е бита карта - веднъж вече съм напуснала, после имахме сътрудничество, което прекъсна в един момент. Познавам стоката - поне вече съм наясно какво може и какво не може да се очаква от нея. Но като временно решение е подходящо с оглед ситуацията, ако условията се дефинират още в началото и са взаимно приемливи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #901 -: Юни 23, 2015, 01:40:10 pm »
Говорим за мунданни позиции Меркурий -Нептун, както и Марс анаретен в 29 * Близнаци -все теми около делата на Меркурий, но един реагира на Марс, друг на Меркурий, трети на Риби- кой колкото може и както  го мисли , нали ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #902 -: Юли 17, 2015, 10:21:03 pm »
Ония, дето краднаха от един банков клон-хванаха единия (остава още 1)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #903 -: Септември 19, 2015, 12:28:03 pm »
Мен окончателно ме вбеси наглостта на едни клиенти /макар и да не се учудвам/ и реших този път и аз да въртя ретромеркуриеви номерца - не отговарям на обаждания, не отварям смс-и.

Имаше една сделка с рускоезичен клиент, на която аз асистирах и превеждах цялата предварителна документация. В момента, в който сделката се финализира, страните си стиснаха ръцете и посредниците си взеха тлъстите комисиони /а аз нито стотинка/, изведнъж ги домързя и започнаха цялата по-нататъшна организация да им прехвърлят на мене. При все това, че нито работа по трудов договор, нито съм на заплата, нито ми се плаща за тази организация нещо във вид на хонорари.

Върхът на наглостта беше да се очаква от мен да пропътувам 300 км, да ми ангажират 12 часа, да платят като за един и отгоре на всичкото сама да си организирам транспорт - да потърся познат с кола, който да ме закара и да ме върне. И сигурно да ме чака там 12 часа. Те хората друга работа си нямат, та да асистират моите благотворителни изяви.  :D

Цялата работа по организацията трябва да се върши от посредника, комуто се плаща, а не да прехвърлят тоя ангажимент на човек, който реално не работи за тях. Те тука всички искат нищо да не правят, нищо да не произвеждат, само да са посредници, а най-добре - посредник на посредника. И да вземат много пари за чужд труд. Отвратена съм.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #904 -: Септември 19, 2015, 01:15:57 pm »
При мен се започна още в четвъртък - първи ден ан малкия на ясла, подаване на документи, част от които се загубили някак в яслата и трябваше да се вадят нови .... а ЛЛ се ядоса - по колко пъти ще ги пише. Изпокарахме се в къщи по темата - ММ искаше да вдига големи скандали в яслата, което е напълно безсмислено то моята гл. точка - не е приятно, че са се загубили, но станало - ще извадим нови и продължаваме напред ....Един такъв скандал само ще е в минус за децата ...

Меркурий ми е У3, У4 и У7.

По У3 отчитам, че вчера върнаха служебната кола - с нова турбина - беше се повредила при квадрат на натален и транзитен Мерк.

По У4 и У7 отчитам семейните драми около загубените документи ...

И двете ми операции ще са точно по време на ретроградието. За втората не е сигурно, но вероятно тогава. Чета, че не е хубаво да е тогава, но мисля да не отлагам  ??? То все нещо няма да е перфектно от астро гл.т  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #905 -: Септември 19, 2015, 01:17:04 pm »
Ами, Лили, почвай ги с тяхната игра. Много ги търпиш и те такива не знаят граница. Пробват, докъдето се получат нещата. Почвай да действаш по хубавата поговорка:" Каквото  повикало, такова се обадило", а в твоя случай изобщо не се обадило.  :72: :012:

Иначе при мен  почна да действа като подновяване на комуникация с познати. С някои се чуваме или си пишем два-три реда  само в периода на ретрото.  :012:
« Последна редакция: Септември 19, 2015, 01:21:01 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #906 -: Септември 19, 2015, 01:20:03 pm »
Дойде един момент, в който усетих, че вече ме използват като дистанционна секретарка, която нито е назначена на работа, нито получава заплата. Все се надявах, че ще се получат нещата с тях, затова ги обслужвах при преференциални условия, но се оказаха поредните провинциални тарикати, както и предполагах в началото.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #907 -: Септември 20, 2015, 12:43:46 pm »
С този ретро Мерк само със стари прахоляци се занимавам - опитвам се да реновирам една стара и мизерна комсомолска стая ;D

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #908 -: Септември 20, 2015, 12:53:51 pm »
Чух една жена да казва на ретро Мерка, ретрисграден  :D Като я чух щях да падна от смях  :012:  :012:

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #909 -: Септември 21, 2015, 03:21:09 pm »
Вижте какво прави Ретрограден Меркуриий :)

http://www.dnes.bg/business/2015/09/21/globalen-sriv-pri-skype.277244

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #910 -: Септември 23, 2015, 11:13:33 am »
Обадиха ми се преди малко за едно интервю, в интерес на истината не очаквах да ме потърсят от тази фирма, вече ги бях отписала. Днес следобед съм на събеседване, но някак не ме радва, изпитвам неутрални чувства, без очаквания. Като тръгна с голямата кошница, вече знам какво се получава накрая. А и сега не съм с нагласа да се хващам за каква да е работа и каква да е заплата.

Странно, през последните три години все по ретро Меркурий ходя по важни интервюта или започвам работа. На събеседване за последната си работа бях поканена по време на ретроградна фаза, но изчаках да започна по директна. И едва изкарах 7 месеца, с много зор и биволско търпение. Докато в предишния офис всички започнахме по ретро Меркурий - там изкарах повече от 2 години и ако не бях напуснала по собствено желание, и сега щях да работя там.

Сега погледнах - там съм кандидатствала още на 04.09, хорар във форума не съм пускала. Тогава си зададох въпрос дали ще бъда поканена на събеседване и хорарната карта ми се стори безнадеждна.  :017:

Чудя се да не би междувременно друг кандидат да е бил избран и да се е отказал впоследствие.



« Последна редакция: Септември 23, 2015, 11:31:42 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #911 -: Септември 23, 2015, 12:53:35 pm »
Лили, за този хорар вероятно Луната символизира, че за мястото са имали човек, но поработил е малко и се е отказал.
Може и да греша, но Луната е в знака на 7 дом-интервюиращия.
Часа на задаване на въпроса е Марс.
Казват че със Сатурн в 1 дом има грешки в интерпретацията.
Тук и Луната не е на празен ход все пак.
Дай ОВ дали ти е харесала работата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #912 -: Септември 23, 2015, 12:55:54 pm »
Лили, за този хорар вероятно Луната символизира, че за мястото са имали човек, но поработил е малко и се е отказал.

И аз това предположих, минали са почти 4 седмици след кандидатстването ми. А и на мен вси ми върви да кандидатствам и започвам работа на места, където друг преди мен се е отказал, не се е справил или не е можал да ги изтърпи.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #913 -: Септември 23, 2015, 01:16:21 pm »
Този хорар е конкретно за тази работа, и това описва. Може пък да излезе нещо добро. :58:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #914 -: Септември 23, 2015, 01:19:20 pm »
Би могло, у7 е ретро и диспозиторът му го заточава, а у10 май стана ретро, преди да завърши секстила с у1 :017:. Луната също сменя скоро знак, за да избяга в Близнаци. Явно нещата са малко газ-спирачка. Иначе за сериозни позиции не е много време кандидатите да се набират по-дълго време. Един месец въобще не е много. Може просто да правят интервютата накуп.

Като цяло най- не ми се нрави положението на У10 във Везни, ма да видим :-)
De omnibus dubitandum est