Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268629 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #915 -: Септември 23, 2015, 04:03:09 pm »
Останах с неприятно впечатление от протеклото събеседване. Смятам, че и аз не съм се представила на ниво, реших да бъда искрена и да им кажа, че може би имат по-подходящи кандидати от мен.

Оказа се, че е имало някаква колежка на тази длъжност и е напуснала. Не уточниха колко време се е задържала.

От самото начало не ми хареса мястото - трудно намерих адреса /дори с такси/, мизерна сграда, неуютен и задимен офис, аз в такава воня не мога да работя. Интервюиращата беше добронамерена, но същевременно доста директна, дори бих казала леко безпардонна. Но поне изяснихме насрещните очаквания, без излишни превземки.

Получи се тотално разминаване в представите, при това от двете страни. Предварително ги питах да не би да искат перфектно ниво на езика, да се владее специфична терминология. Те в повечето офиси търсят секретарки с чужд език на ниво филология/лингвистика или минимум езикова гимназия. Отговориха, че им трябва "нормално ниво" за ежедневна кореспонденция. На място обаче ми заявиха, че цялата комуникация върви с немски колеги и офиси, т.е. трябват отлични говорни умения /за което се притеснявах/.

Самата работа е тъпа, елементарна и не предполага никакви перспективи за развитие - деловодител/архивар. Редиш папки с документи и попълваш екселски таблички. Казах им, че за такава позиция перфектният кандидат е желателно да е със завършена немска ЕГ, като им спестих, че само това е достатъчно. Естеството на работата е елементарно и предполага човек със завършено средно образование, а не с два вуза. Съответно и за такъв тип работа заплащането няма как да е нормално, за едни 500 лв. просто не си струва да си губя времето, да се нервирам и да им дишам цигарената воня. Започнаха да разпитват каква заплата съм вземала на последната и предпоследната си работа и останах с впечатление, че обявената сума им се е сторила висока - при все това, че това е едно средно ниво на заплащане, а за преводачите е минимумът, за който би работил на щатна длъжност.

Това е, хорарът е доста показателен, макар че все пак на интервю са ме извикали. Но се оказах в пълно несъответствие с профила на търсения кандидат, а те - с редица мои критерии.

Да обобщя - нискоквалифицирана и безперспективна работа, но изискваща отлично говоримо ниво на чужд език. Във Варна най-търсените кадри са именно с такъв профил. Дори работа у дома с нерегулярни поръчки /с каквото сега се занимавам/ е по-добра алтернатива в сравнение с това, което предлагат повечето работодатели в този забравен от Бога град.


« Последна редакция: Септември 23, 2015, 04:25:27 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #916 -: Септември 23, 2015, 04:46:29 pm »
Накрая по време на разговора нещата се преобърнаха и аз убеждавах интервюиращата да не ми се обаждат за тази позиция. Тя незнайно защо се ангажира все пак да ми се обади и да обяви резултата, такъв бил редът в тяхната фирма.

Но разочарованието беше и за двете страни - на тях им трябва човек с много по-добри говорни умения /основно върху това се акцентира/, докато аз търся по-интересна и по-квалифицирана работа.

---
Оказа се, че напразно съм се ядосвала. В същия ден ненадейно дойдоха две поръчки от редовен клиент. За 2-3 дни работа със спокойно и леко мързеливо темпо докарваш половин месечна заплата, каквато се дава в повечето офиси, където трябва да се занимаваш с всякакви казуси и идиоти.

« Последна редакция: Септември 25, 2015, 04:51:42 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #917 -: Септември 26, 2015, 04:50:20 pm »
Лили, защо не помислиш за работа от вкъщи, нещо като "дом-офис" . Сигурно в картата ти това е отразено към момента като подтик за същото, разбира се ако му обърнеш внимание. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #918 -: Септември 29, 2015, 08:57:26 pm »
Днес към края на работния ден получих отговор от Гьоте институт, запитване бях пратила на 23.09. Първо помислих, че получавам някакъв спам, целият мейл беше на шльокавица.

Както и предполагах, се оказа, че във Варна не се организира курсът, за който ги бях питала. Предложиха ми стандартни варианти, при това чак от януари. Записването за курса, започнал в средата на септември, вече съм изтървала, пък и засега още не съм решила, че това е най-подходящият вариант. На мен ми трябва с по-специализирана насоченост, с акцент на бизнес лексика.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #919 -: Септември 30, 2015, 09:05:10 am »
Днес е долният съвпад на слънцето и ретро меркурий, на 7 везни. Казват, че това, което се случва след долният съвпад на ретро планета със слънцето е важното и новото, което ретро периода на транзита ще покаже.

Меркурий е във везни, луната днес също е във венерин знак, така, че по всяка вероятност ще е свързано със взаимоотношенията. Вижте и  транзитната венера дали ви аспектира нещо в натала :)

Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #920 -: Септември 30, 2015, 09:27:01 am »
Днес е долният съвпад на слънцето и ретро меркурий, на 7 везни. Казват, че това, което се случва след долният съвпад на ретро планета със слънцето е важното и новото, което ретро периода на транзита ще покаже.

Меркурий е във везни, луната днес също е във венерин знак, така, че по всяка вероятност ще е свързано със взаимоотношенията. Вижте и  транзитната венера дали ви аспектира нещо в натала :)
Слънце и Венера взаимна рецепция ,яко,въздущните и огнените ще намажат от нея :08: на печалившите честито  ;)
пък и мунданно диспозитора им Венера в Лъв е в тригон към Уран-пак внезапни нови вълнения,партньорства,връзки,взаимоотношения,пари,който се влюбил от пръв поглед,да повтори,може да е изпуснал нещо,тр СЛВ Везни,пак до Венера стигаме- нови съдбовни срещи

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #921 -: Септември 30, 2015, 12:18:05 pm »
При мен транзитна Венера днес прави точен тригон с МС в Стрелец и с Хирон в Овен :) Чувствам се добре :)

При мен Меркурий е У3, У4 и У7 - сигурно ще ме озари по взаимоотношенията - ами да очаквам хубавини :)
Над силата е само умението да я владеем!

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #922 -: Септември 30, 2015, 01:08:33 pm »
Глобул правят дивотии на ретро Меркурий-след зареждане с ваучер срока на валидност беше 1 година,вече е 3месеца,удържането на 2 лева за безплатни разговори,валидност 1 седмица,а беше 1 месец,.При първа възможност им бия дузпата на тия,на запад такива ги съдят до дупка! :91:

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #923 -: Септември 30, 2015, 01:25:05 pm »
Опозит, щом са ваучери, не можеш ли просто да спреш да зареждаш симката и да я клъцнеш с ножичка?

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #924 -: Септември 30, 2015, 01:34:55 pm »
Това и ще направя :72: Обаче имам 20 кинта вътре,не говоря много,за спешни случаи е само .Яд ме е че и да сменя оператора и там сигурно ще е същото,скрити картели и тн ,а и продължавам да получавам обаждания да зареждам още,питам се да не би да са ги бъгнали :017: но във всеки случай не е нормална ситуацията! :o

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #925 -: Септември 30, 2015, 01:50:33 pm »
Дай ОВ ако научиш нещо, че една част от женурята под моя опека имат такива ваучери, да реагирам овреме.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #926 -: Септември 30, 2015, 02:01:10 pm »
Да кажа честно не ми се занимава ,мисля има връзка,че досега купувах ваучери на карта-носител,последния път ме заредиха различно-дадох си телефона и те ме заредиха,не съм сигурен това еденичен случай ли е или е вече норма,трябва да питам други ползуватели на ваучери на Глобул ::)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #927 -: Септември 30, 2015, 02:07:47 pm »
Не би трябвало да има разлика никаква. Но яко ги пере Мерка, да, и без това душа берат.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #928 -: Септември 30, 2015, 02:10:34 pm »
По-добре си изговори 20-те лева, изчакай да мине ретроградието и тогава реши какво да правиш.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #929 -: Септември 30, 2015, 02:21:53 pm »
В продължение на 2 часа звъня в друг престижен езиков център и не мога да се свържа - на стационарния не отговарят, мобилният е изключен. Та това ми е късметът с курсовете, веднъж да се реша и уцелвам греда.  ;D

А, днес имаме професионален празник, може и те да са решили да го празнуват.
« Последна редакция: Септември 30, 2015, 02:37:31 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui