Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268395 пъти)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #960 -: Октомври 04, 2015, 02:01:49 pm »
Между другото пазаруването ми е успешно,натален ретро Мерк,обаче в прогресия отдавна се е обърнал директно .Мислех да се въздържа от пазаруване в периода,но Марса ми акцентиран,та следвам импулса и не ми се мисли.От битака доста изгодно пазарувам в периода,проблемите само с държавни институции .

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #961 -: Октомври 04, 2015, 02:03:43 pm »
Този ретро меркурий го усещам най-вече като желание да преговарям стари неща. Сегашния ретро-меркуриев период е по-различен от останалите. Интернета не ми прекъсва, писмата и пратките пристиган навреме.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #962 -: Октомври 04, 2015, 02:12:44 pm »
☿℞ си работи: връщам чисто нова техника за смяна; разтрогнах един договор (и той подписван в ретро период); подписах друг — баш на първия ретрограден ден. Очертава се тенденция :012: Гризе ме мисълта, че с един човек нещо не се разбрахме съвсем и трябваше да поговорим повече, но и двамата не сме от най-приказливите.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #963 -: Октомври 04, 2015, 02:27:20 pm »
Този ретро Мерк. (при мен се движи из 7 дом) е крайно неефективен, въпреки всичките разговори - нищо стойностно и значимо, нищо не вдъхва доверие, само празни приказки и допълнителен хаос. За екипна работа и дума не може да става - никой не чува какво казва другия.

PS. И тъй като се появиха различни неясни неща в работата, реших сама да си действам и законово да разбера къде е истината. Свързах се с пряко подчинен на министъра (секретар). Изобщо не очаквах, че някого ще ми обърна внимание (без лоби и анонимна), но човека излезе изключително сърдечен и ми отдели супер много време да ми обясни как стоят нещата. Оказа ми силна подкрепа и предложи съдействие ;D

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #964 -: Октомври 04, 2015, 02:50:45 pm »
При мен транзитира в 12-ти дом, там съвпада с Плутон и опозира наталната си позиция в 6-ти, недоволна съм от всички и от всичко!

С натален аспект Меркурий опозиция Плутон, винаги съм била доста саркастична и язвителна, много обичам да си налагам мнението, но мисля че преминах всякакви граници при сегашната ретроградност :-\
Голямо умствено напрежение, станах още по-интелектуално арогантна. Вчера обидих добър приятел, защото си позволих да критикувам остро повърхностното му мислене и коментари по тема, без предварително да е запознат дори бегло с материята.


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #965 -: Октомври 04, 2015, 03:47:44 pm »
Гневът е "спътник" на всяка ретроградна планета, в частност и в периода и ако човек не се разгледа отстрани, това води до безсмислено изтощение и приказки/ действия на вятъра. Астролозите препоръчват да се "медитира" върху природата на съответната планета при нейното ретро движение и така анализирайки характеристиките й, принципите, начина на действие, човек може да я разбере . И тогава се вижда , че няма  някаква фрапираща разлика между ретроградна и директна планета, просто ние така я възприемаме, първата.  Явлението ретроградност се дължи на нашата земна перспектива, така че ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #966 -: Октомври 04, 2015, 04:23:57 pm »
Гневът е "спътник" на всяка ретроградна планета, в частност и в периода и ако човек не се разгледа отстрани, това води до безсмислено изтощение и приказки/ действия на вятъра. Астролозите препоръчват да се "медитира" върху природата на съответната планета при нейното ретро движение и така анализирайки характеристиките й, принципите, начина на действие, човек може да я разбере . И тогава се вижда , че няма  някаква фрапираща разлика между ретроградна и директна планета, просто ние така я възприемаме, първата.  Явлението ретроградност се дължи на нашата земна перспектива, така че ?!?  ;)

Имах няколко гневни реакции. Някои, сега, считам за прибързани, но, ако не бях реагирала, съвсем щяха да ми се качат на главата. Финализирах сделки. Разболях се. Не ходих на работа 2 дена, което е необичайно за мен. Кашлям. Оздравявам.
п.п.Изтрих си набързо и акаунти. Не помня в каква фаза съм ги създала, а и няма как, сега, да проверя. :012:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #967 -: Октомври 05, 2015, 09:09:21 am »
Да тръгва директен, че вече на трето място уцелвам греда, след като реших да карам курс. В единия център изтървах записването и трябва да се чакат няколко месеца до следващия курс, другият се е закрил /вероятно поради финансови затруднения/, в третия чакаме да се сформира група.

Защо не настояваш да почнеш в първия като наваксаш пропуснати
De omnibus dubitandum est

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #968 -: Октомври 05, 2015, 09:14:05 am »
В четвъртък  8.10.2015 - Венера ингресира в Дева,а в петък Меркурий става директен
от четвъртък взаимна рецепция- от 8.10 до 2.11.2015 г- Венера Дева-Меркурий Везни,връзки ,партньорства,договори,преговори, пътувания,комуникации,учене,творчество ще се случват с лекота за загегнатите венерино-меркуриевиеви знаци, в дева са още Юпитер и Марс,разумност ,предпазливост и пестеливост ще внася Сатурн от Стрелец, това ,което се гради ще е майсторски изпълнено ;) и дълготрайно - юпитер ,диспозитор на сати е в тригон към плуто
« Последна редакция: Октомври 05, 2015, 09:47:05 am от strelicka »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #969 -: Октомври 05, 2015, 11:31:17 am »
Много ме радва анализа ти :) Всичко се случва все едно съм го пожелала :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #970 -: Октомври 05, 2015, 11:46:54 am »
Ооооо, сега ще видя, като е била на моя какво е било :) Но покрай една друга тема видях, че когато тр.СЛВ е бил в съвпад с нея - тогава ми бяха големите бонуси за най-кратко време, разбира се и на висока цена .... Не изкарани без труд ;) Но все пак много пари на куп :)  В комплект с някои други аспекти на Плутон :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #971 -: Октомври 05, 2015, 12:24:07 pm »
Защо не настояваш да почнеш в първия като наваксаш пропуснати

Там е неспециализиран, обща езикова подготовка, повече пригоден за ученици и студенти. При мен нуждите са други.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #972 -: Октомври 05, 2015, 04:42:51 pm »
Да тръгва директен, че вече на трето място уцелвам греда, след като реших да карам курс. В единия център изтървах записването и трябва да се чакат няколко месеца до следващия курс, другият се е закрил /вероятно поради финансови затруднения/, в третия чакаме да се сформира група.

Е ти не разбра ли, че е по-добре да кротнеш малко и да поизчакаш ... току-виж възможността сама дошла .... ама те 27 вярват ли ... ако не е по тяхната :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #973 -: Октомври 05, 2015, 04:49:26 pm »
Вече ме снабдиха с няколко специализирани учебника  :)

Въпросът е да се нахъсам, да се запася с търпение и да се упражнявам методично, по малко всеки ден. А като дойде времето за курс, вече ще имам добра база за надграждане.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #974 -: Октомври 05, 2015, 05:13:58 pm »
Срещнах една бивша съученичка- скорпионка. Отдавна не е бях виждала.  :012: Хах този ретро Мерк само със Скорпиони е решил да ме среща  ;D