Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 268602 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1020 -: Октомври 06, 2015, 11:34:34 pm »
Абсолютно.
Язък за петодомната ми Венера и осмодомната Луна. Докато другите си постигат целите флиртувайки, манипулирайки, лигавейки се кифладжийско, и се наслаждават на живота в цялата му шарена палитра, аз съм тръгнала да се правя на "мога и сама!".  :banghead:

Язък за магнетичния хороскоп - вместо да си използвам даденостите, живея като куче.  ;D
Освен да се разбързам и да попитам дали още иска да се ожени за мен и да му се дам.  :D

Фаталната жена има "фатална " Луна, с "фатална " Лилит, с "фатални " лунни възли, тук Венера няма думата. :)
Ако седна да пиша колко съм фатална с Лилит в 5Д с тригони към Овенския ми стелиум  :29: :043: :043: :043: :043: Избивам рибата  :D
« Последна редакция: Октомври 06, 2015, 11:37:17 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1021 -: Октомври 06, 2015, 11:35:36 pm »
Е, аз какво да кажа - и моята Венера е в Скорпион и 8 дом ..., но си научи урока "мога и сама" и вече "нищо не може". Мога много, но не го перя и тикам пред очите на мъжете. Не ми трябва да ги комплексирам, както дълги години съм правила (и ми е харесвало да се съревновавам с тях). Предпочитам да ги вдъхновявам, мотивирам и да бъда муза :) И това също е сила, като моженето ;)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1022 -: Октомври 06, 2015, 11:38:04 pm »
Фаталната жена има "фатална " Луна, с "фатална " Лилит, с "фатални " лунни възли, тук Венера няма думата. :)

Целия комплект го имам, но - за Бога - що не мога да се правя на безпомощна? Марс в Риби никакъв го няма - вместо да потърся силно мъжко рамо, мокря нощем възглавницата, а на сутринта отново съм готова за борба.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1023 -: Октомври 06, 2015, 11:40:15 pm »
на мен , най-приятното ми преживяване е било с Гъркиня, най-спокойно , нормално. Като видя жена от Северна Европа , бягам с 100 км/ч в обратната посока :) Иначе Рени е права за по-възрастната партньорка и други астролози са ми го казвали.
Просто осъзнавам , че до сега никога ама никога не искал реално връзка ,само съм мечтал за такава.

Цитат
Просто осъзнавам , че до сега никога ама никога не искал реално връзка ,само съм мечтал за такава. 

Спокойно, всички с Венера в Овен и твърд аспект към същата носим този отпечатък. Просто ти трябва още малко време,за да го приемеш и тогава се случва някаква връзка, наречена реална, като продължаваш да си мечтаеш за онази другата небесносинята от Марс . Нали, не вярваш, че човек се променя и Венера в Овен, някой ден ще стане Венера в Телец ?!?   ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1024 -: Октомври 06, 2015, 11:41:43 pm »
Целия комплект го имам, но - за Бога - що не мога да се правя на безпомощна? Марс в Риби никакъв го няма - вместо да потърся силно мъжко рамо, мокря нощем възглавницата, а на сутринта отново съм готова за борба.  :012:

Лили, ти си с Луна в Рак, кое й е фаталното на таз' Луница ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1025 -: Октомври 06, 2015, 11:43:43 pm »
Спокойно, всички с Венера в Овен и твърд аспект към същата носим този отпечатък. Просто ти трябва още малко време,за да го приемеш и тогава се случва някаква връзка, наречена реална, като продължаваш да си мечтаеш за онази другата небесносинята от Марс . Нали, не вярваш, че човек се променя и Венера в Овен, някой ден ще стане Венера в Телец ?!?   ;)

Рени как мога да съм такъв , мразя се за това !!!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1026 -: Октомври 06, 2015, 11:45:42 pm »
А коя луна и комплект са фатални?
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1027 -: Октомври 06, 2015, 11:45:57 pm »
А кои са фаталните Луни? В Скорпион и Лъв може би, но да ме пази Господ от техните драми.

В интерес на истината Луните в Рак са доста семпли - няма ги обичайните женски номерца, просто не ни идва отвътре, като деца сме. При мен има и друг проблем - чувствата твърде много се интелектуализират, по друг начин никой не може да ме "докосне". Не понасям лиготии, драми, сапунки и манипулативни претенции.
« Последна редакция: Октомври 06, 2015, 11:48:59 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1028 -: Октомври 06, 2015, 11:50:27 pm »
Това е много добро като начало- Луна в Дева и Венера в Овен с Меркурий във Водолей и Марс в Овен, да споделят как се чувстват, Грег ! Значи си почти към финала на " житейския си монолог", може би още година, година и половина и ще имаш възможността да се заиграеш с дама, която ще "изнасили" мозъка ти . И после ще "ти мине като на куче " и..притръпваш.  :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1029 -: Октомври 06, 2015, 11:57:20 pm »
така сам като куче до края на живота с тази Венера в Овен , тази Венера като присъда ли е?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1030 -: Октомври 07, 2015, 12:02:34 am »
така сам като куче до края на живота с тази Венера в Овен , тази Венера като присъда ли е?

Венера в Овен е най-малкият проблем. Според мен и ти прекалено интелектуализираш отношенията. Давай го по-драматично, без много мисъл, следвай инстинкта. Да върви сапунката, както каза една позната със съвпад на Луна и Венера в Скорпион.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1031 -: Октомври 07, 2015, 12:08:33 am »
така сам като куче до края на живота с тази Венера в Овен , тази Венера като присъда ли е?

Аз не казах това. Венера в Овен не е присъда, а диагноза и ако разпознаеш причината/ -ите, за нейните проявления, ще можеш да намериш начин ( при теб Марс е в Овен и стои до нея ) да облекчиш "симптомите". Венера в Овен в мъжка карта стои много добре- на мъжа не се налага да е фин, прикрит, преместлив, уклончив в желанията си. Защо не използваш импулса, страстта, потентността на тази Венера, а търсиш да я анализираш, ами тя затова ти е сърдита ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1032 -: Октомври 07, 2015, 12:08:54 am »
Толкова съжалявам за всичко , което съм насътворил :( Ако можех да върна времето назад ... Предполагам , че все пак има някакви хора женени с тази Венера в Овен :( Вярно е , че съм доста умен и очаквам същото от отсрещната страна. Лили , направо съжалявам за всичко :(
« Последна редакция: Октомври 07, 2015, 12:15:39 am от greg07 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1033 -: Октомври 07, 2015, 12:10:56 am »
Грег, и женитбите не са по Венера.  ;)
Разбира се, че има и то много хора семейни с Венера в Овен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1034 -: Октомври 07, 2015, 12:11:40 am »
Вярно е , че съм доста умен и очаквам същотото от отсрещната страна.

Това е най-голямата ни грешка. А тук все още се котира драмата.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui