Автор Тема: Фирмена астрология  (Прочетена 7071 пъти)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Фирмена астрология
« -: Февруари 12, 2014, 10:53:45 pm »
Здравейте на всички (с които се познаваме)!  :)

Искам да направя карта на фирма, но нямам познания как да стане това. Бихте ли ми препоръчали материали, книги, нещо?

Вторият ми въпрос е, как да процедирам с асцендента? Датата на регистрация на фирмата ще взема за рожден ден, но в колко часа е заведена в регистъра, това никой не може да каже, ще предположа, че е между 8 и 6 или между 9 и 5 по-вероятно, някой има ли опит с фирмена астрология?

Предполагам, че принципите на една натална карта, както и подхода на мунданната астрология ще свършат работа, като допускам, че има особености.

Благодаря на всички, които се отзоват!  :-*

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Фирмена астрология
« Отговор #1 -: Февруари 12, 2014, 10:56:24 pm »
Опит нямам, макар че преди 2 дена си мислех, че ми трябва :)
Бих сложила слънце на асц. Ако си вътре в нещата и видиш, че не съответства, може стандартно -12ч на обяд

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Фирмена астрология
« Отговор #2 -: Февруари 12, 2014, 11:02:17 pm »
До края на седмицата сама ще потърся материали и ще публикувам каквото намеря за свястно. :)

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Фирмена астрология
« Отговор #3 -: Февруари 12, 2014, 11:04:34 pm »
Да разбирам,че става дума за наталната карта на фирмата. Реално, в БГ, няма как да избираме час и да използваме елективната астрология, но не е невъзможно. Може да се вземе и официалното откриване на фирмата, като влизането в офиса, например и неговото освещаване. Освен това, когато се търси подобна карта е важно каква ще е основната дейност. Иначе, наталната си е натална. Какво има да се мисли. Действа се като при тази на отделния индивид
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Фирмена астрология
« Отговор #4 -: Февруари 12, 2014, 11:28:27 pm »
Копирано от друг стар форум, като начало:

Има едно прекрасно малко книжле " Практическа Бизнес - Астрология" - Ю. Заложнев Москва, ИЦА, 1999г.
Слънце - самата фирма, устойчивост;
Луна - способност за взаимодействие, За приспособяване към изменящи се условия, публика;
Меркурий - преговори, документи, реклама, презентации;
Венера - партньорски отношения, договори, способност за оценка на ситуацията, консултанти, клиенти;
Марс - активност, конкурентоспособност;
Юпитер - закон, адвокати, благоприятни възможности, увереност, кредити;
Сатурн - дългосрочни договори, правителствени структури, ограничение;
Уран - неочаквани ситуации, нови предложения, съвременни технологии, електроника;
Нептун - грешки, измама, Илюзия ( тук мисля че понеже става въпрос за телевизия и музика, едва ли проявлението на Нептун ще бъде, като посоченото, все пак той до голяма степен е сързан с тази дейност, но това е личното ми мнение)
Плутон - голям успех или неуспех, реорганизация, дълг;

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Фирмена астрология
« Отговор #5 -: Февруари 12, 2014, 11:32:39 pm »
Ами,аз какво казах.Същото е като наталната астрология
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Фирмена астрология
« Отговор #6 -: Февруари 12, 2014, 11:40:43 pm »
Аз не споря с теб. Моят подход е подобен. Но съм сигурна, че има многобройни неща, които на пръв поглед са по-второстепенни, но които ще направят хороскопа наистина коректен. Като ровя по сайтовете сега, виждам, че има разни астролози, които са изследвали търговските регистри в различни страни и има планетни разположения, които се свързват с устойчивост на фирмите, както и обратното. Закърмена съм със статистика и мисля, че най-малко пет живота още няма да се отърся от тоя подход, но това не е лошо. Ако намеря нещо ценно, ще ви го разкажа.

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Фирмена астрология
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2014, 11:45:14 pm »
Аз, също не споря. Устойчивостта ще си зависи от аспектите и от малефакторите, които, ако може, да са наблъскани там,където най-малко ще използваме този дом, така да се каже. Освен това е добре да се направи синастрия на собственика и на фирмата. Това си е много точен покзател дали ще я бъде или не, както и от наталния хороскоп на човека. Дали, изобщо, има заложени данни да се занимава с бизнес и с какъв, точно. Колкот и да е добра една карта на фирмата, ако управителят няма данни за нея, голям праз, че била страхотна, както се казва :012:
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Фирмена астрология
« Отговор #8 -: Февруари 12, 2014, 11:54:20 pm »
Конкретната фирма е на пазара от 6 години и в момента преживява трудности (както и по-голямата част от бизнеса в страната), а собственикът е повече от един и това усложнява търсенето на изхода от фирмената криза, но на мен ми е интересно и ще се разровя повече. За съжаление нямам лукса да знам часа на регистрация, в най-ранният половината планети със Слънцето са набутани в 12 дом, в средата на деня пък са в идеалния 10 дом, но кой да знае как е.

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Фирмена астрология
« Отговор #9 -: Февруари 13, 2014, 12:01:54 am »
аааа,това е друго,което се търси, значи. Тогава трябва да се знае час. Може да се пробва с час на отваряне на офис, магазин или там,дейността, с която се занимава,кога е започнала. Обикновено,бизенес астрологията е ориентирана към елекцията, тъй като ся, вече няма смисъл,а е и достатъчно да се види хороскопът на някой от собствениците, за да стане ясно. Ако собствениците са двама е добре да се използва композит.
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Фирмена астрология
« Отговор #10 -: Февруари 13, 2014, 10:15:15 am »
Аз тоя композит така и не го залюбих, не ми е информативен и това е. Наблюденията са ми, че добре при няколко човека-управници, да има малефици в различни знаци по вид, защото като са примерно 2 сатурна в кардинални, транзитният като им направи квадрат/опозиция-фирмата почва да куца, или външните претенции са толкова големи, че те не могат да изплуват

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Фирмена астрология
« Отговор #11 -: Февруари 13, 2014, 10:54:13 am »
Смарта, не че е меродавно, но при пререгистрациите в сайта на Търговския регистър можеш да видиш в колко часа е качено ЕИКто на фирмата - на История или на Документи беше. Пробвай с този час и по аспектите може да видиш дали отговаря.
Иначе, едва ли някой знае в колко часа е регистрирана фирмата...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Фирмена астрология
« Отговор #12 -: Февруари 13, 2014, 11:55:27 am »
Конкретната фирма е на пазара от 6 години и в момента преживява трудности (както и по-голямата част от бизнеса в страната), а собственикът е повече от един и това усложнява търсенето на изхода от фирмената криза, но на мен ми е интересно и ще се разровя повече. За съжаление нямам лукса да знам часа на регистрация, в най-ранният половината планети със Слънцето са набутани в 12 дом, в средата на деня пък са в идеалния 10 дом, но кой да знае как е.

При акционерни дружества собствениците може да са милиони, няма как да им гледаш картите. Най-добре да се види картата на управителя/шефа на борда в момента. Там ще трябва да го има какво му правят транзитите на работата.

В самата регистрация, като нямаш "час на раждане", имаш поне планети, а по състоянието на светилата - Слънце и Луна - може да се съди за основното - фирмата сама по себе си и клиентите/пазара й. Самите планети също се разглеждат по естествената им сигнификация. След като е ясна основната дейност на фирмата, сравнително лесно може да се определи коя планета е от най-съществено значение за нея и какво й е състоянието. Вярно, губиш осите, но пък разпределението на сигнификаторите в кардинални и т.н. знаци също дава информация за устойчивост/адаптивност, и т.н. на фирмата. Не казвам, че това е точен метод, колкото чистата елекция, но върши работа в такива казуси според мен.

Ако искаш, можеш да постнеш карта и да я огледаме.
De omnibus dubitandum est

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Фирмена астрология
« Отговор #13 -: Февруари 14, 2014, 11:29:18 am »
Благодаря ви на всички за информацията! Този казус няма да е толкова прост, колкото си мислех. При тия хора нищо не е толкова просто явно. Чувството за неяснота, което ме обзема, когато обсъждаме проблемите на фирмата, ме спохожда и при астрологичната им карта. Тук има нещо нептунианско. Ще пиша пак след известно време. Благодаря за идеята за пререгистрацията на фирмата, това нямаше да се сетя!

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Фирмена астрология
« Отговор #14 -: Февруари 14, 2014, 11:59:48 am »
Смарта, от значение е и името на фирмата, както и каква е дейността. Нумерологията, също може да ти даде отговор на много въпроси като се изследва жизненият цикъл
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека