Автор Тема: Нодална ос във Везни-Овен  (Прочетена 12382 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Нодална ос във Везни-Овен
« -: Февруари 13, 2014, 06:01:32 pm »
След всички кармични обременености и разчистване на прахта, които трябваше да изтърпим последните година и половина, нодалната ос предстои да влезе по оста Везни СЛВ - Овен ЮЛВ

Ще ни научи ли на търпение, дипломатичност и саможертва? Ще се научим ли да сме членове на група след индивидуалиста Скорпион?
И мислите ли, че ще се сетим за Марсовата прогресивна природа на ЮЛВ, която ще попречи на колебливите Везни да са такива и ще подсети, че са кардинален знак?

При мен предстои СЛВ да мине през АЦ, след което да съвпадне с Плутон. Очаквам да изчистя някакви отношение с майка ми или някоя жена от миналото. Очаквам да получа заслуженото от Плутон в 12д, който е У2.

Преживях ЮЛВ съвпд с Венера и не е много удовлетворителен и не ми помогна на раните да заздравеят, въпреки че не беше негативен.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2014, 07:31:38 pm »
Аз с тази навалица в Овен скоро няма да душам спокойно :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #2 -: Февруари 13, 2014, 08:02:39 pm »
Тр.възел в 3/2 домове,като ще има и опозиция с наталния-като цяло не образува много аспекти с наталните ми планети.А южния ще направи и съвпад с Венерата-току виж се върнал някой господин от миналото. :012:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2014, 08:24:07 pm »
Между другото има и страхотна публикация точно за транзитни възли в Овен-Везни, по-изчерпателно тълкуване не съм срещала досега (това във връзка с другата тема, създадена днес).

Мерси, ето я http://rubyslipper.ca/2014/02/the-transiting-nodes-move-into-libraaries/

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #4 -: Февруари 13, 2014, 10:05:16 pm »
След всички кармични обременености и разчистване на прахта, които трябваше да изтърпим последните година и половина, нодалната ос предстои да влезе по оста Везни СЛВ - Овен ЮЛВ

Ще ни научи ли на търпение, дипломатичност и саможертва? Ще се научим ли да сме членове на група след индивидуалиста Скорпион?
И мислите ли, че ще се сетим за Марсовата прогресивна природа на ЮЛВ, която ще попречи на колебливите Везни да са такива и ще подсети, че са кардинален знак?

При мен предстои СЛВ да мине през АЦ, след което да съвпадне с Плутон. Очаквам да изчистя някакви отношение с майка ми или някоя жена от миналото. Очаквам да получа заслуженото от Плутон в 12д, който е У2.

Преживях ЮЛВ съвпд с Венера и не е много удовлетворителен и не ми помогна на раните да заздравеят, въпреки че не беше негативен.

Цитат
Ще ни научи ли на търпение, дипломатичност и саможертва? 

Не.
Касае отношение.
Венера/Везни -нямат нищо със саможертвата .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #5 -: Февруари 13, 2014, 10:43:35 pm »
Тр.възел в 3/2 домове,като ще има и опозиция с наталния-като цяло не образува много аспекти с наталните ми планети.А южния ще направи и съвпад с Венерата-току виж се върнал някой господин от миналото. :012:

Бъди убедена, че ще ти върне въпрос за дорешаване от миналото, ако разбирам, Венера е в 9д, то ще върне нещо за довършване в отношенията там. При мен върна извинения от бившия съпруг, но Венера ми е в 7д.


Цитат
Ще ни научи ли на търпение, дипломатичност и саможертва? 

Не.
Касае отношение.
Венера/Везни -нямат нищо със саможертвата .

Разбира се, че касае отношенията. Но отношенията в името на колектива, където жертваш индивидуалността на Овена. Вероятно не си ме разбрала, защото според мен е ясно  :-*
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #6 -: Февруари 14, 2014, 01:01:21 am »
Тр.възел в 3/2 домове,като ще има и опозиция с наталния-като цяло не образува много аспекти с наталните ми планети.А южния ще направи и съвпад с Венерата-току виж се върнал някой господин от миналото. :012:
[/quo
И при мен ще има обрат на възлите ( противоположното на възврата, не знам дали това е термина  :012: :012:). Иаче възлите в картата са ми силно изразени, осовено СЛВ. Раху в овен, съвпад слънце, анартентни и директни  :) Транзитите ще са по оста 4-10 ( слв в 4ти, юлв в 10-ти). Нямам идея кой ще ми се появява от миналото и какви скелети от гардероба ще вадя, но някъде четох, че това може да означава усядане ( да пусна някъде котва)  :012:  притеснява ме малко съвпада на транзитен юлв с натално слънце, който ще последва. Иначе ще направят аспекти с уран, сатурн, ац, луната, марс и нептун ( в превод :една камара квадрати )  :012:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #7 -: Февруари 14, 2014, 07:24:29 am »
А, не мислите ли, че като минава през оста 1-7 ( Везни в 1) няма да доведе до егоцентризъм ? При мен ше са по оста 4-10 та да видим
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #8 -: Февруари 14, 2014, 09:18:44 am »
Символиката на нодалната ос ,по-простичко казано ,показва основните дилеми/вътрешни конфликти -"Да избирам (СЛВ ) или да си живея по навик (ЮЛВ ) , къде и как ,съответно в знака и дома ,където попадат в картата ни.
В случая транзитната нодална ос е по оста Везни-Овен ,7/1 ,насочвайки вниманието ни в сферата на взаимоотношенията-да изберем сътрудничеството в същите (СЛВ във Везни ) или инстинктивно да отстояваме пак себе си (ЮЛВ в Овен ).Понеже СЛВ предимно е свързан с действието ,а ЮЛВ с реагиране ,така поставени в тези знаци за периода,на моменти нещата ще се схващат обратно-Везни ,макар и кардинален знак не е толкова по действието,той мисли и се колебае,докато Овен е енергичен,знак на "момента/импулса" и ще се получи нещо такова : " Как да избера да съм във връзка (тр.СЛВ във Везни ) ,като не знам нищо за взаимоотношенията (ЮЛВ в Овен ) ?!? "
 
И Венера ,и Марс са достатъчно автономни ,но са им "заложили" капан ,поставяйки ги по оста на взаимоотношенията -такъв ще бъде и периода,обхващаш тр.нодална ос Везни /Овен-"Да се научиш да утвърждаваш себе си ,чрез връзка,но по начина ,който е познат на Везни ,ползвайки вроденото си умение да си устремен/волеви ,така както може Овен ".
Или както препоръчват астролозите ,когато видят СЛВ във Везни /7-ми дом-влизайте във връзка/и ,даже и да са трудни ,защото това е принципа на СЛВ ,да се следва,така че домът ,през който ще транзитира същия е мястото ,къде ще имате тази възможност,а планетите (ако има такива ) ,които ще докосне ,ще покажат,с коя част от себе си ще се свържете,съответно предприемайки действие ,ако това е СЛВ или ще реагирате -ЮЛВ.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #9 -: Февруари 14, 2014, 09:31:33 am »
А, не мислите ли, че като минава през оста 1-7 ( Везни в 1) няма да доведе до егоцентризъм ? При мен ше са по оста 4-10 та да видим

Цитат
При мен ше са по оста 4-10 та да видим 

Пред теб ще стои въпроса/дилемата -"Да подобря ли качеството на своя личен/домашен живот или да продължавам да търся признание в кариерата ?!?"
За да се случи това  е ,необходимо да оставиш партньора си в периода той да се разпорежда във връзката,а ти да развиеш дипломация ,компромис ,повече обективност да виждаш цялата картина по 4-ти дом ,а не само онова,което искаш,така запазвайки лидерските си качества.
Не знам дали при теб транзита ще ти аспектира планета/и и кои. ;)
« Последна редакция: Февруари 14, 2014, 09:36:55 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #10 -: Февруари 14, 2014, 10:52:54 am »
Ами, оста ще мине през 4-10 , едва от 8 градус нататък и ще направи тригон с Венера в 7 и съвпад с Уран в 4. Че аз съм си домакиня. Каква кариера. С Луна в 3 не искам светлина-))))
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #11 -: Февруари 14, 2014, 12:10:48 pm »
Ами, оста ще мине през 4-10 , едва от 8 градус нататък и ще направи тригон с Венера в 7 и съвпад с Уран в 4. Че аз съм си домакиня. Каква кариера. С Луна в 3 не искам светлина-))))


Не коментирам каква си ,това няма как да се случи,а това къде ще се насочиш' ти "и къде "другия",за да се "срещнете" . ;)

Това че ,не искаш "светлина" ,не означава ,че не се "виждаш" и не "светиш",значи имаш достатъчно.И моята Луна е под хоризонта ,но и ме "виждат" и "светя",а пък в пряк смисъл и аз обичам тъмното.АСЦ и на двете ни е "бляскав" така че...виждаме се ,а защо ,как и от кого ,в "следващия епизод"  :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #12 -: Февруари 14, 2014, 12:18:50 pm »
При мен, малко след като смени знака, СЛВ ще влезе в 5 дом и ще направи съвпад с наталния Плутон. А отсреща е клетата ми натална Луничка. Каквото и да ме очаква, май ще е силно емоционално.  ::)
Serve, love, give

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #13 -: Февруари 14, 2014, 12:49:19 pm »
Добре звучи, akruks  :)
И без това съм на вълна второ дете. И моят Сатурн е в 5 дом, но не е У5, а У8 и У9. А Плутон пък ми е съуправител на 6 дом. Може и нещо служебно да донесе...
А относно съвпада на ЮЛВ и Луната, никак няма да се оплаквам, ако подновя някои приятелства. Колкото повече приятели, толкова по-добре (имам все пак и Луна, и Слънце в 11 дом  :72:)
Serve, love, give

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Нодална ос във Везни-Овен
« Отговор #14 -: Февруари 14, 2014, 12:53:17 pm »
Лав ми, при раждане се задейства 8, 6 домове, така че, не е изключена бременност. Забелязала съм, че много често се активира и 9. Айде, честито на печелившите :57: То, сега ме замислихте. При бременност ще има влияние и 4 дом,а там ще тресне, при мен, тази ос. Тригон с Внера, управител на 4 в 7 дом и съвпад с Уран, управител на 8. Дан' мЪ споходи и мен ъуй щастие с второто :012:
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека