Автор Тема: Самовнушения  (Прочетена 12807 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Самовнушения
« Отговор #15 -: Февруари 15, 2014, 11:17:35 pm »
Лично според мен моделът ти на мислене ти е заложен по рождение. Майката само може да му предаде форма, нищо повече.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Самовнушения
« Отговор #16 -: Февруари 15, 2014, 11:21:57 pm »
Мммм даааа, "здравият разум" е сбор от предрасъдъци придобити до 18-годишна възраст!  :d030:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Самовнушения
« Отговор #17 -: Февруари 15, 2014, 11:34:35 pm »
хм, това за модела - ако направим препратка към родовите карти - има деца, дето пренасят конфигурации през поколение, не толкова от родителите си - и тогава няма да е съвсем така?

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Самовнушения
« Отговор #18 -: Февруари 16, 2014, 09:21:01 am »
Иначе да пропуснеш, да тръгнеш по грешен път, после да се връщаш - за кво целия този къртовски труд като може просто да се въоражиш с търпение, да осмислиш нещата и да ги направиш като хората.  :19:

Тъндъре, грешиш чадо!

Първо: грешен път няма!
Второ: ти па откъде знаеш, че ако си тръгнала по "грешния" път и след това си решила да продължиш по правия, че грешния няма да те изведе например с две преки напред от ония, които са поели само по "правилния" път бе и то без да се връщаш отначало  :19:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Самовнушения
« Отговор #19 -: Февруари 16, 2014, 11:39:40 am »
Тука да попитам тия, дето разбират :)
Ако някой човек има натрапчиви мисли за нещастия, какво ви говори това?

Ако са безпочвени си е психологически проблем.

Нали и аз ги имам, симптом на депресията и паническото разтройство. В началото ме подлудяваха, сега ги игнорирам и те се разкарват.
Но общо взето са следствие на силен психологически стрес.
При някои хора тази тип мислене е заложен от ранна детска възраст и промяната настъпва трудно, ако въобще настъпи (семейна среда, отношение, травми и т.н.)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Самовнушения
« Отговор #20 -: Февруари 16, 2014, 12:05:23 pm »
Тука да попитам тия, дето разбират :)
Ако някой човек има натрапчиви мисли за нещастия, какво ви говори това?

Ако са безпочвени си е психологически проблем.

Нали и аз ги имам, симптом на депресията и паническото разтройство. В началото ме подлудяваха, сега ги игнорирам и те се разкарват.
Но общо взето са следствие на силен психологически стрес.
При някои хора тази тип мислене е заложен от ранна детска възраст и промяната настъпва трудно, ако въобще настъпи (семейна среда, отношение, травми и т.н.)
Да, това е психология, или-астро-такава  :57:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Самовнушения
« Отговор #21 -: Февруари 16, 2014, 12:17:56 pm »
Да, това е психология, или-астро-такава  :57:

Не ме разбирай грешно, има полза от астропсихологията, и то голяма
Но не в нея е таргетът, обикновено един човек в момент на трудности пита-кога ще се оправят/разрешат проблемите
И тук не върви астрологът да му отговори-когато опознаеш нуждите си по луна в козирог, поне аз така гледам на нещата

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Самовнушения
« Отговор #22 -: Февруари 16, 2014, 01:10:51 pm »
Тоест-астрологът е добър астролог и не е видял депресията? Няма депресия, която е само емоция, има си биохимични процеси, които стоят зад нея, и ако не видиш, че в картата сатурн е по-действащ от юпитер, и недогледаш, че по същото време на плавния транзит на юпитер има напрегнат на сатурн, проблемът си е в астролога

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Самовнушения
« Отговор #23 -: Февруари 16, 2014, 01:37:02 pm »
Да, това е психология, или-астро-такава  :57:

Не ме разбирай грешно, има полза от астропсихологията, и то голяма
Но не в нея е таргетът, обикновено един човек в момент на трудности пита-кога ще се оправят/разрешат проблемите
И тук не върви астрологът да му отговори-когато опознаеш нуждите си по луна в козирог, поне аз така гледам на нещата
За мен противоречие няма, не знам кога  точно възникна антагонизъм между едното и другото, затова и не пиша, не споря. Според мен в някои карти-особено и ако човекът съобщава, че му е мъка накакъв вид възприемане на нещата/ а това се случва в мнооооого карти в млада възраст-силно водно застъпено, напрегнати аспекти-слънце, луна, асцендент.../си заслужава да се говори и работи за модели на мислене,чувстване, възприемане, които не правят човека хепи, и при това-години наред.

Няма общо с прогностиката, няма конфликт. За какво се спори изобщо?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Самовнушения
« Отговор #24 -: Февруари 16, 2014, 03:00:02 pm »
Манипулирането на собствената ни психика може да ни изиграе както много лоша шега, така и да ни свърши много добра работа. Понякога несъзнателно, с отрицателните си мисли, сами насаждаме у себе си самовнушения, които психиката ни започва да възприема като реални факти - тогава си изиграваме лоша шега. От друга страна, да познаваме механизма на самовнушението може да ни помогне в това да заменим отрицателните мисли с позитивни, да се оттървем от стари, досадни, вредни навици и хммм какво ли още не. Та ... какви способи прилагате за самовнушение? Темата ме вълнува, трябва да си вкарам няколко нови формули в съзнанието.  :012: :012:

Цитат
какви способи прилагате за самовнушение?

Thunder ,рождените-силен акцент на Юпитер и Нептун в натала ,ползвам ги наготово. ;)

Наблюдавай транзити към Меркурий,3-ти дом за да визуализираш ,онова ,което искаш в мислите си,като държиш "надалеч" Марс от Сатурн/Нептун в периода ,за да няма "не ...не знам...не искам ".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Самовнушения
« Отговор #25 -: Февруари 16, 2014, 03:13:33 pm »
Аххх, хвана ме, точно това целях! Идеята ми е точно да "отдалеча" Марс от Нептун и да очертая негова автономия. Сатурн в момента транзитира в третия ми дом и мисленето, мислите, изразяването и "хигиената" в тези аспекти на живота, започнаха да ми стават доста важни.   :012: А за Марс ... искам да победи Нептун в господстването по отношение на здравословните навици, храненето, навика за движение. Стига вече ми е оплисквал с вода Марса, крайно време е Марса да подпали фитила на Нептуна, така да се каже, хахаха.  :85:

Разсмя ме  .....     Това е "битката " между Марс и Нептун ,ако въобще има такава  ;)

iConcerts - Deep Purple - Smoke On The Water (live)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Самовнушения
« Отговор #26 -: Февруари 16, 2014, 03:22:05 pm »
Smoke on the water and fire in the skyyyyyyy, о йееее.  :97: 8) :08:

Понеже това ми е "познато" и така ще бъда "по-ясна" ,отколкото да пиша -ти ме разбра  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Самовнушения
« Отговор #27 -: Февруари 16, 2014, 03:59:25 pm »
Тука да попитам тия, дето разбират :)
Ако някой човек има натрапчиви мисли за нещастия, какво ви говори това?

...че същият този човек,дава сигнали ,че е зациклил в определена сфера ,в следствие експанзия,мечти,мироглед по същата; нещо му пречи ,ограничава го .Астрологично разгледай Юпитер по натал,планети ,домове в Стрелец и по транзит от/към същите какво се случва.

Разбира се ,всичко това с участието на Светилата и АСЦ /У1 .
« Последна редакция: Февруари 16, 2014, 04:02:46 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“