Автор Тема: Киселини и алкали  (Прочетена 33880 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Киселини и алкали
« -: Февруари 16, 2014, 01:10:37 pm »
 Напоследък все по-често взе да навлиза системата за следене киселинността на средата на организма. До сега тази част беше дълбоко забутана в медицината и дори и не се и споменаваше за това. По всеобщо мнение алкалната среда на един организъм е здравословната среда. За да измерите РН-то си са ви необходими лакмусови лентички от този тип:



Последно като ги купувах, бяха 10лв кутийката за 200 бройки от магазините за санитарни материали или за лабораторни материали. Измерването става по следният начин: пикаете в чашка и цопвате края на лентичката вътре. Задържате за няколко секунди и изваждате лентичката. Като поизсъхне тя е вече оцветена в някакъв цвят. Обикновено на кутийките цветовете са означени с номера. Номер 1 е едно такова наситено розово и обозначава най-киселата среда. Номерата са до номер 12, който е индигов на цвят и означава най-алкалната среда. За здравословна среда обикновено се приемат стойности от 7 или 8 или поне така се твърди.

Обаче според учебника по неорганична химия за медицинския университет - 1-ви курс, всяка човешка течност си има референтни стойности. Като човешката слюнка принципно е най-алкална:

Водороден показател /рн/
кръвна плазма 7,4
междуклетъчна течност 7,4
вътрешноклетъчна течност: в мускули 6,1; в бъбреци 6,9
жлъчен сок 1,2 - 3,0
слюнка 6,35 - 6,85
урина 5,0 - 9,0

Откак ги купихме тези лентички и който дойде у дома все си завира по някоя лентичка в устата  :57:. Голяма краста са.

За онези, които имат проблем обикновено се препоръчва по една чаена лъжичка сода бикарбонат, разтворена в малко вода да се пие преди лягане.

Твърди се, че киселата среда е царство на всякакви болести, включително и тумори. За това е необходимо постоянно нормализиране на средата, защото така или иначе повечето от храните са киселинообразуващи.
« Последна редакция: Февруари 16, 2014, 01:12:48 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Киселини и алкали
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2014, 01:14:29 pm »
Благодаря за темата :)
Наскоро четох, че пиенето на малко сода предпазва от ракови заболявания именно поради влиянието й в/у киселинността на организма, и тези изследвания са дълбоко потулени, че да се развива в очакваната посока медицината и фармацевтичната индустрия

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Киселини и алкали
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2014, 01:18:24 pm »
Ами аз имам навика да се наливам със сода почти всяка вечер, защото понякога ми се образуват киселини в стомаха от безразборно плюскане. Еееей туй лакомията си е лоша работа...  :D :D :D

Обаче откак понаучих тези неща и почти редовно си пия сода преди лягане. Стойностите ми на слюнка и урина се движат обикновено между 7 и 9, което си е пИрфектно отвсякъде  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Киселини и алкали
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2014, 01:26:04 pm »
Няма ги в аптеките бе. Това е лабораторен консуматив.

Малиии като ги купих първия път и ги завирахме къде ли не: в чаши с вода, в уискито, в манджата... абе където ни дойде на акъла. Точно като опущени деца-идиотчета бяхме  :57:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Киселини и алкали
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2014, 01:28:52 pm »
http://www.zoya.bg/%D0%9B%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-Ph-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-100-%D0%B1%D1%80.4185

Ето тука ги има онлайн, но са 100бр. за 14лв. Иначе в магазините за лабораторни принадлежности са по-евтини. Моите са на FILTER-LAB.


Ето ти в Русе няколко магазина за санитарни материали:
http://bazi-danni.com/%D1%80%D0%B6-%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D0%BF%D1%8A%D1%80%D1%81-%D0%B5%D0%BE%D0%BE%D0%B4/
http://www.ruseinfo.net/profiles_2303.html
http://www.business.bg/f-70085/dionis-elena-eood.html
http://www.chimtex.com/contacts.php
« Последна редакция: Февруари 16, 2014, 01:38:07 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Киселини и алкали
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2014, 03:02:54 pm »
На скоро и на мен ми разказваха, че трябвало да се пие по една лъжичка сода в топла вода сутрин на гладно, заради повишена киселинност, което уж причинявала и депресия. Ама не съм пила. Ще си ги взема тези клечки да проверя колко съм кисела  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Киселини и алкали
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2014, 03:07:50 pm »
Ами аз имам навика да се наливам със сода почти всяка вечер, защото понякога ми се образуват киселини в стомаха от безразборно плюскане. Еееей туй лакомията си е лоша работа...  :D :D :D

Обаче откак понаучих тези неща и почти редовно си пия сода преди лягане. Стойностите ми на слюнка и урина се движат обикновено между 7 и 9, което си е пИрфектно отвсякъде  :012:.


Цитат
защото понякога ми се образуват киселини в стомаха от безразборно плюскане. Еееей туй лакомията си е лоша работа...

Вещичка,безразборното хапване ,киселини,според теб на какво се дължи,помня че си със слънчев знак Риби и "много " Уран ,има ли някаква връзка тази комбинация,поради естеството на "взривоопасна" такава,със споделеното ?!?

Питам ,защото аз имам същите предразположения )))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Киселини и алкали
« Отговор #7 -: Февруари 16, 2014, 03:23:45 pm »
Ами не зная, никога не съм била на ТИ с медицинската астрология. Обаче за сметка на това обичам да ям беее  :D. И на киселаци много налитам, и пърженко, и сладичко, и мазничко... а бе от всичко си хапвам и съвсем естествено стомахът ми да се бунтува по някое време. За алкалните храни се изисква една среда за да се усвоят, за киселинните - друга. Когато се натъпчеш с всевъзможни храни и това си е чиста проба стрес за стомаха. Напълно наясно съм механизмите, ама лакомията ми е по-силна от яснотата  :57:...

Според науката за емоционалните причини за болестите киселините в стомаха са симптом на две неща:

1. Човек може да изгаря от желание за нещо, но все още не си го позволява.
2. Някой или нещо го изгаря в момента, което го кара да изпитва гняв.

Като се замисля моят проблем е първият. С Юпитер на АС-то винаги имам по много желания и те с годините вместо да стават по-малко, те се множат  :D... А бе луда работа... Не, че не си ги изпълнявам де, но някои от тях изискват време или пък определена сума пари, които мога да ги събера също за определено количество време... И те така...  :012: :012: :012:

Ама то си изпълниш едно, на негово място се пръкнат нови 10 бройки...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Киселини и алкали
« Отговор #8 -: Февруари 16, 2014, 03:35:30 pm »
Хубава тема. Явно има резон в това за киселинността. Много рядко се случва да страдам от това, но имам наблюдения върху човек, който често се гневи и има проблеми в това отношение. В последно време не се гневи толкова и се отрази благоприятно, рядко има киселини.

Иначе в този сайт на Зоя има бая наситнен зеолит. От Родопите си намерих по-големи камъченца зеолит и си слагам във водата. Намерих=купих. Но от място, където имаше различни красотички от този вид.  :cheer:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Киселини и алкали
« Отговор #9 -: Февруари 16, 2014, 03:35:38 pm »
Имах и аз някакви съмнения около Юпитер ,но сега като каза и за желанията,и за емоциите -да сетих се ,къде  е "ключът" при мен ,колкото и да не искам да си го призная .

И аз обожавам да си хапвам  :57:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Киселини и алкали
« Отговор #10 -: Март 17, 2014, 11:31:47 am »
И аз напоследък пия сода - слагам си я в лимона  :57: нали и той алкален. Подслаждам с настърган джинджифил и мед - една лъжица слагам. И така пия, но малко нередовно - през ден-два, ама пия.
Постото му АЦ Везни Венера в Телец - много ме тегли сладкото. Гараша на Неделя е сууу-пееерр  :72:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Киселини и алкали
« Отговор #11 -: Март 17, 2014, 02:32:46 pm »
Девойки, умната с пушенето на цигари. Спомагат за киселинността в организма. Напомням, може и да го знаете. ;)

Happy58

  • Гост
Re: Киселини и алкали
« Отговор #12 -: Май 20, 2014, 07:20:05 pm »
Само цигарите ми останаха да разкарам :lol_hitting:
Кой транзит е подходящ за отказване :017:
Иначе "имам киселини"  ми е почти непознато, ама съм почти изцяло тревопасно.

е като си тревопасно, как да имаш киселини :)

а ако не можеш да ги откажеш, може да приемаш пресен лимонов сок отвреме навреме, или всеки ден в салати или както ти е приятно - има толкова витамин С, че цигарите нямат шансове да вредят :)

Happy58

  • Гост
Re: Киселини и алкали
« Отговор #13 -: Май 20, 2014, 07:49:21 pm »
Мислиш ли? :) Денят ми започва с топла вода с лимон :) това след като спрях кафето преди 2 години. Много чай - зелен. Освен това много зеленчуци, сурови и плодове...но като цяло не съм особено плодоядно, малко насила ги ям ::)
Мислила съм си някакви такива неща, дали хранителният ми режим поне отчасти не елиминира вредата от цигарите. Но дори да е така, е само донякъде и по-добре без тях :)
Ще дойде и техния ред... :)

определено го мисля :) - всичко това, което приемаш идеално ти чисти организма, не се притеснявай - но ако пък искаш да ги отказваш ... направи го ... казах ти това, за да не е "насилствено" отказването. :)

Happy58

  • Гост
Re: Киселини и алкали
« Отговор #14 -: Май 21, 2014, 09:04:38 am »
Там е работата, още се самоубеждавам, че искам :012: И докато не си избия от главата мисълта, че се отказвам от нещо, което обичам няма шанс да успея :)
Но все пак е успокояваща идеята, че елиминирам донякъде вредите.

и аз минах през това червеното - вече не се пробвам, пуша си и да става, каквото ще. При мен Нептун е в 5 дом - по-добре цигари, отколкото алкохол и наркотици :) - все с нещо трябва да се прояви Нептун там :)