Астрология. Езотерика > Алтернативна медицина. Традиционни и нетрадиционни учения

Емоционалните причини за болестите

(1/17) > >>

Вещичка:
Този факт, колкото и да е потулван, започна да добива все по-голяма популярност. Колкото и да се опитваме да се залъгваме, че болестите се развиват независимо от нас, то това си остават пълни лъжи. Всяка една болест и дори нараняване уж "по случайност" е предизвикано от наши неразрешени емоционални проблеми.

Всяка една емоция, която не сме могли да я "смелим" си остава тригер за болест. Тъй като емоциите се образуват в емоционалните ни тела, то е напълно нормално да се изисква време за да се материализира във физическото ни тяло. Време изискват онези емоции, които ги трупаме с цел да ги игнорираме или заровим дълбоко в себе си. Онези емоции, които пък ни активират веднага, се отразяват и почти веднага на физическо ниво.

Книгата "Твоето тяло казва обичай се" на Лиз Бурбо е един от най-пълните енциклопедични справочници за емоционалните причини за всички болести. Всеки един тръгнал по пътя на самопознанието си е направо задължително да я има, защото с опознаването на болежките си, той респективно опознава и себе си.


Ето сега сме в сезона на грипните епидемии. Кой мислите, че е по-податлив на вирусите?! Не са онези със слаба имунна система, както би ви казал всеки доктор. Това са онези хора, на които им е писнало по един или друг начин да вършат това, което вършат. Или с други думи: ако вие сте отегчени от работата си, ако ви е писнало от колеги, шефове и работно време, то бъдете сигурни, че вие ще бъдете едни от първите повалени от грипа за да си осигурите, макар и неволно, няколко дни търкаляне в леглото и откъсване от нежеланата работна среда.


Както писах в другата тема, киселините в стомаха пък са симптоми на следното:

1. Човек може да изгаря от желание за нещо, но все още не си го позволява.
2. Някой или нещо го изгаря в момента, което го кара да изпитва гняв.


Ако имате интерес към някое друго заболяване питайте, а като ми остане ред ще ви отговарям доколкото мога  :012:.

Вещичка:
И още нещо:

1. Трябва да сте напълно и абсолютно честни със себе си относно емоциите си.
2. За да разберете какво е провокирало дадена болка/болест то трябва да се върнете назад и да си спомните точно какво се е случило преди това. На какво/кого сте се ядосали и защо.


На запитвания провокирани от рода на чистото любопитство и желание за заяждане няма да отговарям. Оставям на себе си преценката за това  :d030:.

Скорпионче:
 :38:

Ще може ли един-два въпроса и от мен-имам чести проблеми със стомаха,плюс главоболие.Причината каква е?

Вещичка:
Лайте, хубаво си помисли точно преди да започне да те боли стомах какво се случва - емоциите какви са? Провокирани ли са от нещо? Болки ли са в стомаха или е нещо друго?

Сега отивам да разрина кочината и след час някъде ще се върна и ще ти отговоря, освен ако не ме домързи и не зарежа всичко  :57:...

enigma:
Тъкмо навреме темата, браво, Вещата!
В другия форум ме молиха на лични да им преписвам части от книгата. Наистина е добра. :08: :58:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия