Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 198676 пъти)

Novak

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 42
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1170 -: Юни 03, 2021, 03:33:17 pm »
Ако часът ми на раждане е верен, съвсем скоро ми предстои точен тригон на дир. Слънце към нат. Дсц. Това би ли могло да донесе брак? 8) Не, че съм в връзка де  ::)
Новак,за брак оста 1/7 ,4/10 домове.Нали е промяна на статус.
При мен дирекция МЦ квадрат 1/7 домове.Дирекция Сатурн у10 ,сменя знак.Дирекция асц/дсц-сменя знак.Меркурий у1 по дирекция съвпад Слънце в 10ти.Дирекция Юпитер у7 съвпад дсц.Прогресивна Луна ,(натално е в 1ви дом) тригон МС.Транзитен Плутон съвпад ДЦ.Транзитен Марс съвпад АС.Уран съу.МЦ по дирекция съвпад Юпитер у7.
Виж колко много показатели.

Оф, да, права си. Беше наивно да си го мисля. Аз нямам други показатели май

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1171 -: Юли 01, 2021, 10:21:29 am »
guapa 79,а забеляза ли дирекция Сатурн в плавен аспект с к11/к5?Когато моя дирекционен асц е минал в рак-омъжих се,смених местоживеене(придобих имот),родих.
Луната по дирекция в овен е плавен аспект към лъвските планети.Дирекция Меркурий у2 ,съуп.5ти дом съвпад Сатурн у10,у11 дом0ве.Може да се наложи да поемеш някакви отговорности,мрачни мисли,покупка/вложение.Нептун на к10,при родител събитие(не лошо непременно).Смяна на статус.
Нептун на к10 е възможно интересът ти към езотериката да се засили,много мътна планета.Художествените ти таланти да са на показ.Изява.Родител може да се пенсионира.Събитие при сестра заради дирекция Меркурий съвпад Сатурн.При съседи.
Благодаря много, Сафо!
Дирекцията на Сатурн ми беше убягнала, иначе тази на Меркурий към Сатурн отдавна я усещам под формата на тревожност, а покрай Нептун на К10 интересът към езотериката вярно ми се засилва още повече, на дневен ред са ми Таро картите  ;D
Някои от точните ми дирекции предстоят ноември и Марс-Венера съвпадът може и да не се окаже толкова лош, защото погледнах дирекциите и на приятеля ми. При него към края на годината, януари или февруари някъде ще има дирекционен СЛВ към Венера У6, съуправител 12 на К6, дирекционен Юпитер У7, У11 към СЛВ в 5-ти дом, дирекционно Слънце У4 към Луна У3, дирекционен Асцендент ще направи секстил към СЛВ, Парс Фортуна към Венерата му също, отделно и прогресивната му Венера скоро ще съвпадне с Десцендент, а и СЗ на 04.12. и при двама ни ще е в 7-ми дом. Не знам на нещо по-сериозно ли да се надявам оттам насетне или и ще се появят нови хора, които да ми сринат мечтите. ::)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1172 -: Юли 02, 2021, 10:21:15 pm »
Стана въпрос за Уран в друга тема и се сетих,че сега при мен и мъжа ми дирекция Уран е в критичен 29*на знак скорпион.При мъжа ми к3 е водолей,Уран в 10д.При мен Уран е в 5дом,водолей на к10.Уран е диспозитор на Меркурий и Слънце.В моята карта по дирекция е в 6ти дом,след около 3*ще съвпадне с к7 стрелец.При мъжа ми дир.Уран в 12 дом ,след около 3*,ще съвпадне с асц.Идеи някакви?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1173 -: Декември 01, 2021, 07:34:27 pm »
Дирекция Луна на асц.някой имал ли е? Идва от 11 дом,рак.
« Последна редакция: Март 12, 2022, 06:41:11 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1174 -: Март 28, 2022, 07:37:56 am »
Карта с дирекции към 31.03.22г +транзити за деня.Заради въпросът ми дали транзити задействат дирекционни планети и куспиди.Какво ще се случи?
Марс по натал е на к12....но в овен.Сега дирекция к12/Марс е в близнаци-7*.Разглеждам Меркурий за деня(транзитен).Меркурий е в 7*на овен,секстил дирекционен Марс и взаимна рецепция по управление.Разглеждам дирекционен Меркурий ,който е в риби и точно в този ден е задействан от транзитна Луна.Разглеждам и транзитен Марс.Той е на к8 дирекционно по транзит в квадрат дирекция Плутон и секстил дирекция Слънце.
Ще имам ли събитие на този ден ?
Ден на Юпитер.
« Последна редакция: Март 28, 2022, 09:32:34 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1175 -: Март 28, 2022, 12:23:35 pm »
Сафо, символичните дирекции- какво е обещано да се случи, годината; транзитите - кога през годината.
За деня- Луна. 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1176 -: Март 28, 2022, 12:51:39 pm »
Карта с дирекции към 31.03.22г +транзити за деня.Заради въпросът ми дали транзити задействат дирекционни планети и куспиди.Какво ще се случи?
И тази карта с дирекции съответства на деня 8 април 1970г. Тази карта и транзитите за деня 31 март се гледат заедно с натала.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1177 -: Март 28, 2022, 02:20:50 pm »
Това означава, че транзити задействат и дирекции, не само прогресии.
Знакът на дирекционна планета е от значение, защото се разглежда и диспозитор.
Луната по натал е задействана, в 21°на близнаци е, транзитен Сатурн е в 21°водолей,транзитен Юпитер  в 21°риби.
Прогресивна Луна е на 18°телец,транзитен Марс от водолей хвърля аспект квадрат към нея, и прави връх на Тао с Плутон дирекционен.
И така, символиката на планетите каква е? Луна-Марс?
« Последна редакция: Март 28, 2022, 02:27:27 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1178 -: Март 28, 2022, 07:33:34 pm »
Сафо, знакът на дирекционната планета няма значение. Гледа се природата на планетата и от къде хвърля аспекта и към кого. По натал ти е записано какво ще прави планетата със знака и като дойде подходящата година записаното се проявява, съответно толкова и където е записано, пак. При теб Марс е компетентен, висококвалифициран, но щом е в следващ дом, не винаги ще го подкрепят обстоятелствата и не е оторизиран да действа или събития по него рядко очаквай.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1179 -: Март 29, 2022, 07:16:25 am »
Дирекционна Луна ще задейства Марса с тригон,това има ли значение?Че е лек аспекта?
Когато дирекция Луна направи квадрат с Марс,имах интервенция.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1180 -: Март 29, 2022, 11:44:22 am »
Да, има значение.  Тригонът е стабилизиращ аспект.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1181 -: Март 29, 2022, 10:00:24 pm »
Да, има значение.  Тригонът е стабилизиращ аспект.
Благодаря!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1182 -: Март 30, 2022, 10:40:09 am »
Моля. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1183 -: Юли 27, 2022, 07:45:51 pm »
Има ли преживял дирекционен Сатурн съвпад нат.МЦ или някой познат,карта в ,която сте наблюдавали?.Бих прочела ,ако някъде има примери.Това ,което прочетох по-скоро ми образува топка в стомаха.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1184 -: Юли 27, 2022, 08:22:27 pm »
Има ли преживял дирекционен Сатурн съвпад нат.МЦ или някой познат,карта в ,която сте наблюдавали?.Бих прочела ,ако някъде има примери.Това ,което прочетох по-скоро ми образува топка в стомаха.
Ребека,моята кръщелница,на която бях на сватба миналия месец е имала дирекция Сатурн на МЦ когато е около 17 годишна.Нищо лошо не се случи.Мисля по това време имаше изява на олимпиадата в Сингапур.Не взе медал и приключи спортната си кариера.Предлагаха и да се състезава за Германия.Беше плувкиня,вицешампион на БГ за девойки.