Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199576 пъти)

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #915 -: Август 28, 2017, 10:15:58 pm »
Алена и Лили,благодаря ви за споделеното :58:
Надявам се да споделя за някое положително проявление след време :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #916 -: Август 28, 2017, 11:21:37 pm »
След по малко от градус Дир.МЦ и съответно ИЦ сменят знака и преминават от Козирог във Водолей
Някой ще сподели ли какво му е донесъл ингреса на ИЦ и МЦ.Да очаквам ли смяна на работата или на дома ::)
В същото време дир.Юпитер съуправител на 1 и управител на 10 дом от 12 дом образува опозиция с натален Меркурий У на 4 и 7 дом.а дир.Венера е в съвпад с натално Слънце в 6 дом
на мен ингреса на дирекц. МС ми донесе промяна на семейния статус, промяна на местоживеенето не е имало, но имаше промени в дома и семейството, защото тогава на майка здравето се влоши и не се оправи през следващите няколко години. Промени на местоживеене и дома носи ингреса на прогр. Ic , в рамките на +/- два градуса, при наличие на други показатели.
Понеже си писала кои домове управляват Юпитер и Меркурий, това не е от значение при дерекциите, аспектите се тълкуват спрямо качествата на планетите, а не според домовете.
МЕРКУРИЙ ОПОЗИЦИЯ С ЮПИТЕР : Неблагоприятен аспект за съжденията. Очакванията по отношение на личните права и ценности могат да са значително преувеличени и човек оскърбява окръжаващите с прекалено самомнение. Да се избягват диспутите и юридическите спорове. Нужна е предпазливост в делата. Да не се разчита на сполука при преодоляване на трудностите. Недобро време за промени в живота, за нови начинания и пътешествия. Подчинените и служителите са склонни да вредят на интересите на човека.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #917 -: Август 29, 2017, 12:00:48 am »
Сега като се сетя ингреса на МC в Овен ми донесе уволнение от работа и започване на нова работа веднага , много сериозна промяна. Всичко се случи точно на 28 мия ми рожден ден, точно когато дирекционното МC е сменило знака.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #918 -: Август 29, 2017, 03:12:40 am »
След по малко от градус Дир.МЦ и съответно ИЦ сменят знака и преминават от Козирог във Водолей
Някой ще сподели ли какво му е донесъл ингреса на ИЦ и МЦ.Да очаквам ли смяна на работата или на дома ::)
В същото време дир.Юпитер съуправител на 1 и управител на 10 дом от 12 дом образува опозиция с натален Меркурий У на 4 и 7 дом.а дир.Венера е в съвпад с натално Слънце в 6 дом
Аз също имах смяна на работа, даже няколко. От юни тази година дир. MC е в Рак,в края на 10 дом.
При първия ингрес на дир. MC от Телец в Близнаци в началото на 10 дом съм била на 3 годинки, 87-ма година. Вече съм ходила на детска градина, а там имах телевизонна изява по БНТ.  :012: Имаше едно предаване "Звънче" ли как беше и идваха да снимат в градината ни. Аз и още няколко деца казвахме стихчета пред камерата. Излязох с една кукла и разказах стихче, още го помня.  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #919 -: Август 29, 2017, 03:41:41 am »
Аз също имах смяна на работа, даже няколко. От юни тази година дир. MC е в Рак,в края на 10 дом.
При първия ингрес на дир. MC от Телец в Близнаци в началото на 10 дом съм била на 3 годинки, 87-ма година. Вече съм ходила на детска градина, а там имах телевизонна изява по БНТ.  :012: Имаше едно предаване "Звънче" ли как беше и идваха да снимат в градината ни. Аз и още няколко деца казвахме стихчета пред камерата. Излязох с една кукла и разказах стихче, още го помня.  :012:
Много яко  :13: и типична изява по Близнаци, а сега смяната на работа има ли отношение по новия знак, при мен когато ингресира в знака Рак, по стечение на обстоятелствата бях заминала на ученически лагер като работник в кухнята, беше изключително належащо в този период да водя голямата си дъщеря на море, а нямахме пари за курорт, изкарахме с нея цяло лято, после през следващите години също съм работила за кратки периопди в кухня, дори в чужбина, завърших между другото с отличие Майстор готвач, бях се размечтала за мъничко ресторантче, но ми мина мерака, сега като е в Лъв изявите ми са творчески, налице е и издателска дейност- дир Слънце в Стрелец

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #920 -: Август 29, 2017, 04:24:05 am »
Много яко  :13: и типична изява по Близнаци, а сега смяната на работа има ли отношение по новия знак, при мен когато ингресира в знака Рак, по стечение на обстоятелствата бях заминала на ученически лагер като работник в кухнята, беше изключително належащо в този период да водя голямата си дъщеря на море, а нямахме пари за курорт, изкарахме с нея цяло лято, после през следващите години също съм работила за кратки периопди в кухня, дори в чужбина, завърших между другото с отличие Майстор готвач, бях се размечтала за мъничко ресторантче, но ми мина мерака, сега като е в Лъв изявите ми са творчески, налице е и издателска дейност- дир Слънце в Стрелец
Не, новата работа е като старата, по Близнаци повече, само фирмата е друга. Ще видим занапред. Също в семейството ми ще има промяна. Нормални проявления по оста.  :)

zora

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #921 -: Януари 28, 2018, 04:54:34 pm »
Здравейте! За дирекцията д..Слънце опозиция н.Нептун чета,че мн.трудно се преживява.В момента ми е действаща, като д.Луна поради рожденното пълнолуние съвпада също с н.Нептун (у8 в 4 дом) .Нат. Слънце е у1 в 8 дом- в момента в 10 н.дом Телец. Има и куп други действащи аспекти- дирекционни,прогресивни и транзитни.Според вас много ли е опасна тази дирекция? Споделен опит?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #922 -: Януари 28, 2018, 04:59:36 pm »
Най-общо казано, се пази от неправилна преценка за човек или ситуация, да не те подхлъзне, изпързаля някой. Динена кора. Понякога се случват и красиви самовнушения, които ни се ще да ги представим като прилив на интуиция. И тогава примитивният реализъм на някоя ситуация може доста да ни изненада, остава една горчива утайка накрая.

Но вече в коя сфера ще се изяви най-силно аспектът не може да се каже в абстракция от хороскопа, без да се оцени влиянието на Нептун и светилата.

С Нептун внимавай малко повече с очакванията, това мога да ти го кажа и въз основа на горчив личен опит с такива дирекции.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

zora

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #923 -: Януари 28, 2018, 05:18:14 pm »
Благодаря,Лили! И аз от опит съм свела Големите очаквания до минимум .Д.Сатурн ми е на 1гр ингрес в Телец, на 2гр ми е МЦ.
Д.Луна тригон Венера,Хирон в Риби(8н).  Куспида на 9дир.дом съвпад Юпитер (у5) в 10нат.   ....и т.н.Моля се най- лошо да няма,че минах през това с д.Марс на ИЦ и Тр.Нептун съвпад н.Сатурн в 8.
Много благодаря за съвета!
« Последна редакция: Януари 28, 2018, 05:20:17 pm от zora »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #924 -: Януари 28, 2018, 05:23:00 pm »
При мен Нептун в натала е с преобладаващи тригони и по дирекция успя пак да навреди, когато се заформи първо квадрат с Меркурий, а после с Венера. По натал е в тригон с тях. Имаше много удари под кръста от близки и не толкова близки хора, поради прекалено предоверяване от моя страна и очакванията ми хората да бъдат коректни и етични, когато аз съм коректна и етична с тях. Но реалността бе друга, хората са различни. Много рядко ще видиш някой да мисли и действа като теб.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #925 -: Януари 28, 2018, 05:30:49 pm »
Опозицията е аспект при който ще се принуда да направиш нещо , опозициите не са много по свободния избор , ще си принудена от обстоятелствата , зависи какво ти управлява Нептун / Слънце

zora

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #926 -: Януари 28, 2018, 05:40:37 pm »
Може би това е акцент, защото действа и  отминаващата дирекция Юпитер квадрат Меркурий.
   Права си, един приятел все ми повтаряше-,,не мисли,че хората мислят като теб, бъди реалист,,, което ме поставя в постоянна позиция на ,,подхвърляй  вс.на съмнение,,
.Но човек не може да контролира всичко.

zora

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #927 -: Януари 28, 2018, 06:23:05 pm »
Опозицията е аспект при който ще се принуда да направиш нещо , опозициите не са много по свободния избор , ще си принудена от обстоятелствата , зависи какво ти управлява Нептун / Слънце
Благодаря и на теб, Грег! Опозицията е точно по оста 9-3 (прогресивни).
« Последна редакция: Януари 28, 2018, 06:40:54 pm от zora »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #928 -: Януари 28, 2018, 08:29:56 pm »
Здравейте! За дирекцията д..Слънце опозиция н.Нептун чета,че мн.трудно се преживява.
чак пък трудно... аспектът е свързан повече с духовното, ако възникнат изпитания ще са с цел да активират духовното израстване

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #929 -: Февруари 03, 2018, 03:04:25 pm »
Дирекционен Сатурн съвпад натална Луна в 1д.Смазващо.