Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199537 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #945 -: Февруари 10, 2018, 09:34:47 pm »
фирдарии

По някакво чудо при мен текущият фирдар съвпада с текущата антардаша. И двата периода са на Раху. Сега вече нямам колебания. Бих имала, ако двата периода дават разнопосочна информация. Обаче много силно работи това възелче, като по учебник.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #946 -: Март 15, 2018, 03:38:17 pm »
Съвпад на дирекционна планета с натална,ще го задейства новолуние върху съвпада,така ли е?

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #947 -: Март 16, 2018, 12:00:52 pm »
Съвпад на дирекционна планета с натална,ще го задейства новолуние върху съвпада,така ли е?

На моите не им трябва никаква лунация .... действа си вече повече от година

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #948 -: Март 16, 2018, 02:56:06 pm »
На моите не им трябва никаква лунация .... действа си вече повече от година
Благодаря,Happy58!При мен също действието е от дълго време,но сега (юни)предстои новолуние върху съвпада.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #949 -: Март 16, 2018, 04:09:04 pm »
Съвпад на дирекционна планета с натална,ще го задейства новолуние върху съвпада,така ли е?
лунацията отключва прогресия или продължителен транзит, сд няма нужда от отклююване, защото не носят събитията, а само ги показват, действат  кратковременно

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #950 -: Март 16, 2018, 07:44:14 pm »
Съвпад на дирекционен Сатурн и СЛВ като тр Сатурн върху възела ли се тълкува?Такъв съвпад с лунен възел равностостоен ли е като с натална планета?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #951 -: Март 16, 2018, 09:23:55 pm »
лунацията отключва прогресия или продължителен транзит, сд няма нужда от отклююване, защото не носят събитията, а само ги показват, действат  кратковременно
Благодаря,Акрукс!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #952 -: Март 16, 2018, 09:43:22 pm »
Съвпад на дирекционен Сатурн и СЛВ като тр Сатурн върху възела ли се тълкува?Такъв съвпад с лунен възел равностостоен ли е като с натална планета?
Имала съм дирекция на Венера,Слънце,Меркурий върху възела.Нямам ярки впечатления.Съвпад с планета е по-силен.Транзитен Нептун върху възела ми подейства много силно,северен възел е в риби,може би затова.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #953 -: Март 18, 2018, 12:52:37 pm »
Съвпад на дирекционен Сатурн и СЛВ като тр Сатурн върху възела ли се тълкува?Такъв съвпад с лунен възел равностостоен ли е като с натална планета?

Това са 3 различни неща. Писано е из форума

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #954 -: Април 08, 2018, 06:26:34 pm »
В края на годината ми предстои дир.Марс съвпад Асц.Дир.МС/ИС сменят знак.Дир.Слънце съвпад Марс.
Дир.Сатурн съвпад нат.Луна имах наситена от събития година.И като управители на домове ,и като сигнификатори.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #955 -: Април 11, 2018, 12:17:06 pm »
Дир. луна квадрат МЦ? Дир. слънце ще направи съвпад с МЦ, но аз естествено съм бляла, че заради наталния квадрат на светилата пък дир. луна ще направи квадрат с МЦ.

Някой има ли идея как би се отразило?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #956 -: Април 11, 2018, 02:16:37 pm »
Дир. луна квадрат МЦ? Дир. слънце ще направи съвпад с МЦ, но аз естествено съм бляла, че заради наталния квадрат на светилата пък дир. луна ще направи квадрат с МЦ.

Някой има ли идея как би се отразило?
Промяна в статуса личен или обществен със знак плюс, ако Слънцето не е наранено по натал и добре поставено в картата (СД Слънце съвпад МЦ) +СД Луна квадрат МЦ, промяна в работата, следи за репутацията си; ще е намесена ситуация с   един от родителите, ще има връзка и с местоживеене, както и пътуване, излизане на някой от дома и влизане на някой.Може да си замесена в конфликтна ситуация с обществен характер. Личният ти живот се активизира, става на показ, може да влезе нов човек в него.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #957 -: Април 11, 2018, 04:42:40 pm »
Защото точно ми се завъртяха едни мисли да професионална промяна, която при всички случаи ще е свързана с местене на дома. Но като е напрегнат аспекта се зачудих дали ще е подходящо, не че е станало де.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #958 -: Април 11, 2018, 09:17:16 pm »
Но като е напрегнат аспекта се зачудих дали ще е...

По натал Луна и МЦ имат ли аспект ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #959 -: Април 11, 2018, 09:56:31 pm »
Луната си е промяна
Най-общо мъжете помагат, жените пречат