Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200071 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #405 -: Февруари 26, 2016, 11:19:19 am »
Преди две години започна съвпадът на дирекционна Венера с наталното ми Слънце. Много класическо се прояви при мен - влюбих се. Или по-точно, осъзнах, че изпитвам чувства към един мъж. Слънцето управлява 7-мия ми дом. По същото време транзитен Юпитер беше в опозиция с натална Венера.

Мога да споделя за още две дирекции към светилата и осите.

Дирекционно Слънце в тригон с натална Луна/MС - професионално признание, повишение, популярност. Натално Слънцето е в 1-ви дом.

Дирекционен Плутон в съвпад с натална Луна/МС - не се възползвах от шансове за заемане на два високи властови поста в институцията, в която работя, но не съжалявам за това. Никога не съм искала и не искам власт. Натален Плутон е в 8-ми дом в тригон с натално Слънце. Освен това влошаване и прекъсване на отношения с жени. И това не е фатално. По това време транзитен Сатурн беше около натална Луна/МС.

Наскоро започна дирекция на Сатурн в квадрат с натално Слънце. Натално също са в тригон, Сатурн е в 8-ми дом.
« Последна редакция: Февруари 26, 2016, 11:27:09 am от Mirabella »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #406 -: Февруари 26, 2016, 11:36:00 am »
Мирабела, последното има ли проявление вече?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #407 -: Февруари 26, 2016, 11:39:00 am »
И при мен дир. Венера/ нат. Слънце - мъж.  :012:
Някой дир. Слънце съвпад нат. Хирон?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #408 -: Февруари 26, 2016, 11:39:34 am »
Благодаря, Мирабела   :-* При теб имаше ли нещо в прогресиите, което да е спомогнало за това осъзнаване?

Аз мисля, че съм на възраст, на която е изключено да се влюбя :)  ;D  Преди време, като четох за символичните дирекции по Левин - даваше символиката на Венера, като изобилие, но без излишества - просто ще ти стига това, което имаш, няма да има недоимък. Да не гледам къде е в натала и какво управлява, ами чисто и само символично.

Да аз бих погледнала така, но също и каква символика носи в натала, управялва 2 дом, често при мен се изявява и по отношение на материалната сигурност.

В моя случай точният съвпад на СД Венера с нат. Слънце(У6 в 10 дом) е паралелен с минаването на Сатурн през МС. В последния градус на сходящия съвпад - Сатурн ще обикаля пред МС - поради ретроградие и понеже е ретро в натала - по-скоро очаквам при мен да има изяви по отношение работа, статус - най-вече заради статута на Слънцето в натала и танца на Сатурн около МС.

СД Луна ще направи квадрат към съвпада нат.Слънце и СД Венера - вероятно емоционално ще се напрегна от цялата тази работа. Прогресивната Луна ще ми е на първи градуси в Риби, в 12 дом. Луната няма е ОК с цялата работа :(

НА всичкото отгоре и СД Венера и СД Луна ще са в последните минути на 30 градус на Стрелец и Дева - точно предстоящия ингрес по дирекции за светилото и Венера ме карат да мисля, че няма остане без събития - аспект към нат. Слънце, ингрес в нови знаци, Сатурн на МС ....

Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #409 -: Февруари 26, 2016, 11:52:42 am »
Преди две години започна съвпадът на дирекционна Венера с наталното ми Слънце. Много класическо се прояви при мен - влюбих се. Или по-точно, осъзнах, че изпитвам чувства към един мъж. Слънцето управлява 7-мия ми дом. По същото време транзитен Юпитер беше в опозиция с натална Венера.
А споделена любов ли беше?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #410 -: Февруари 26, 2016, 11:55:48 am »
Тери, квадратът на дир. Сатурн към натално Слънце тъкмо започна. Не се чувствам добре, не знам дали е от това.

Алена, по прогресии Луната излизаше от 12-ти знак и навлизаше в знака на АС. Няколко месеца преди излизането си от 12-ти знак беше в съвпад с натална Венера. Също така по прогресии Венера и Марс бяха в сходящ тригон, прогресивна Венера в 1-ви дом (и все още е там).

Да, споделена е. За пръв път в живота ми.
« Последна редакция: Февруари 26, 2016, 12:07:46 pm от Mirabella »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #411 -: Февруари 26, 2016, 12:19:43 pm »
Значи и аз да очаквам при този аспект да имам споделена любов? Макар че тогава ще бъда вече твърде стар за тези неща.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #412 -: Февруари 26, 2016, 12:34:00 pm »
За любовта няма възраст. :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #413 -: Февруари 26, 2016, 01:15:15 pm »
Хм, погледах пак - тогава и СД УРан прави тригон към нат. Луна. Тъкмо си мислех дали транссатурновите да ги броя по дирекции ... и се сетих как здраво ме разлюля СД Плутон на СЛВ лятото ...
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #414 -: Февруари 26, 2016, 01:16:32 pm »
Хм, погледах пак - тогава и СД УРан прави тригон към нат. Луна. Тъкмо си мислех дали транссатурновите да ги броя по дирекции ... и се сетих как здраво ме разлюля СД Плутон на СЛВ лятото ...

В какво се прояви това, ако имаш желание да споделиш?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #415 -: Февруари 26, 2016, 01:48:08 pm »
Акрукс, благодаря, много изчерпателно :) Скорпионче и на теб :)

Ето, че попитах и получавам 3 обнадеждаващи мнения. Не съм свикнала Венера да ме радва - в натала ми е заточена по дом и знак, квадратира Луната и съвсем по скорпионски бива пробождана при аспекти. Носи една болезненост, като У2 - все пари се засягат, диспозитор е на ЮЛВ и в опозиция с него.

В настоящия солар ми е на АС от към 12 дом и се усещам, че от РД насам ме избива адски много на шопинг - тихомълком и тайничко, нетипично за мен, все някоя дрешка ... сами ме намират, навират ми се в очите  ::)



Делфинче, тогава точно с мъжа ми адски много ни се влошиха отношенията, операцията, заема, изцяло ми се преобърна ценностната система - това, в което безприкословно съм вярвала - отиде на кино. Чувствах се без почва, без корен, безпътна, лутаща се и сляпа, не знаеш кой път да поемеш, на където и да се обърнеш ... тръни. Както казва Стар - обръщане с хастара наопаки. Е, няколко месеца по-късно - през август - започна да ми се подрежда нов ред в главата, пушилката се уталожи, имах взор, ясна визия какво искам, съответно и цел и започнах да си я преследвам. Бих казала, че всичко се случи за добро, но моментът на преживяване, осъзнаване, бе разцепващо болезнен. За мен е точно по учебник - СД Плутон в съвпад с нат СЛВ.
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #416 -: Февруари 26, 2016, 03:09:57 pm »
Явно не е от това, защото при мен сега дир. Сатурн е в точна опозиция на Слънцето ми в натала и ако някой не е добре в момента, това е моят мъж- товарят го по 12ч на ден с работа, като не му плащат извънредни, наложи се да посети зъболекар, който здравата го оскубал, за да му лекува зъба, който не му даваше да заспи от болка, та затова се прежали да посети стоматологичния кабинет. И при двама ни Слънцето е У12, при него е в 5д, при мен във 2д.

Акрукс, може и от това да е - нали има разлика м/у квадрат и опозиция. При опозицията аспектът се изживява чрез вякой друг, а квадратът ни създава напрежение, принуждава ни да действаме. И при теб така си и излиза. Мъжът ти има натоварване, но и на теб не ти е леко от това - все пак си е твоето момче :)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #417 -: Февруари 26, 2016, 03:16:57 pm »
Да попитам, разглеждали ли сте СД Венера в съвпад с натално Слънце - във вашата или друга карта? Зная, че много зависи от всичко останало, но все пак, бих се радвала на обратна връзка, наблюдения и т.н.

Като ти прочетох първо поста, си помислих, че това е било много отдавна и съм била малка .. и се отказах да пиша. Сега обаче, взех, че погледнах директно в картата - ами точно е било времето на първата ми любов.

И, да, беше споделена - този мъж и досега съжалява за мен. Даже когато се ожени, жена му приличаше на мен  :57:.
« Последна редакция: Февруари 26, 2016, 03:28:27 pm от Happy58 »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #418 -: Февруари 26, 2016, 03:21:46 pm »
на мен началото на 2017 Дирекционния ми асцедент си сменя знака , от Рак отива в Лъв и едновременно с това Дирекционния ми Десцендент прави точен съвпад с Юпитер управител 7/10 дом ... какво ви говори според вас?

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #419 -: Февруари 26, 2016, 03:24:31 pm »
Относно Дирекционно Слънце- Венера при съвпада им при моя колежка от старата ми работа й е донесла най-голямата любов в живота на 46 години.