Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200080 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #450 -: Април 13, 2016, 09:28:48 am »
Добре де, след като по-важни са АЦ и МЦ в дирекционната карта, защо ще ми е в съвпад с ИЦ...
Сипваш ми на час по лъжичка, Хепо!!! Не съм от търпеливите - виж ми Луната  :012:

Яя, дирекциите не дават анализ, че да казваме кое е по-важно - те просто дават инфо за някакъв вид събитие (или поне предпоставката за него) - те са чисто математически получени, работят на физическия план.
Куспидите на отделните домове са важни за определяне на областта, в която ще се случи нещо. Има разлика, ако:
- нещо се случи в дома ти и това се отрази на работата/кариерата
- някаква промяна в работата/кариерата, която се отразява на домашните работи.

Така по-ясно ли е?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #451 -: Април 13, 2016, 10:48:40 am »
Точно така - дирекциите не показват какво ти е отношението и нагласата към дадено събитие, то просто се случва. Не показват и вътрешния фон, а обективните външни предпоставки. Това е основната им разлика с вторичната прогресия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #452 -: Април 13, 2016, 04:03:26 pm »
Ясно е, дами!  :-*
Ще продължавам да се пробвам по минали събития. Аз май всичко наведнъж събрах и се получи буламач. Махам прогресии и транзити без съответстващата дирекция.
Кви сте готини другарки учителки  :clap:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #453 -: Април 14, 2016, 09:36:47 pm »
И освен това-значими неща
Например ако умре дядо ти, който обаче не ти е близък, виждате се веднъж годишно и т.н. - може въобще да го няма по дирекция. А има и случаи, в които при смърт на любима баба, оста асц/десц не е засегната, но луната - да, примерно. Така че-не е лесно да се каже какво става, наскоро Корея беше сложила карти, аз не видях твърд довод
« Последна редакция: Април 15, 2016, 04:07:14 am от Papy »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #454 -: Април 18, 2016, 09:36:02 am »
Качвам картата, която споменах някъде из темите, какво според вас може да донесе съвпадът марс Сатурн, който по дирекции е в  съвпад със слънцето? Както виждате ретро марс и Сатурн аспектират и луната, както и натално МЦ.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #455 -: Април 18, 2016, 10:05:57 am »
Понеже Марс и сатурн ги следя изкъсо  :012: Само да вметна, че на 24 август  мунданно ще бъдат в съвпад на 10 гр в Стреелц, където започна ретроградието на Марс вчера. Т.е. Марс става ретро, Сатурн е ретро, после стават директни и на излизане от сянката си - Марс прави съвапд със Сатурн, който тъкмо се е обърнал директен.

При тази жена ще бъде почти в съвпад с Луната й - на градус разлика :) Сатурн ще се позадържи там - защото ще е стационарен. На 10 гр. в Стрелец - Марс става ретро, а Сатурн стига дъното на ретроградието.

Коментирам го, защото виждам, че муданно съвпадът ще е вибрира в съвпад с нат. Луна :) Едното светило е засегнато по дирекция, другото от транзит.

Аз имам някакви предположения, но предпочитам да не ги изказвам :)
Над силата е само умението да я владеем!

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #456 -: Април 18, 2016, 10:15:02 am »
Алена,може да кажеш предположенията си,защото и при мен ще е върху Луната ми 9 гр,в 9Д,стрелец.Луната е У5. Прави и квадрат към АЦ/ДЦ-6 гр.Риби/дева

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #457 -: Април 18, 2016, 10:15:41 am »
Видях го мунданният съвпад, че ще е върху луната.

Предположенията ти лоши ли са?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #458 -: Април 18, 2016, 10:22:21 am »
Ами предвид годините на жената, наталния стелиум в 8 дом, с дизпозитор в 6 дом ... нещо не се изкефих особено - а родителите й.  ::) Това са първосигнални асоциации, все пак, бих последната затъмненията къде попадат, защото по памет пиша - но есента има 2 ЛЗ, едното беше през август - и ми се струва, че попада точно върху Плутон и ДС, откъм 6 дом.  ::)

В началото си помислих за нещо седмодомно, ама не, като поразгледах ... Бих поразгледала на спокойствие  :)



Алена,може да кажеш предположенията си,защото и при мен ще е върху Луната ми 9 гр,в 9Д,стрелец.Луната е У5. Прави и квадрат към АЦ/ДЦ-6 гр.Риби/дева

Би ли качила карта с натал и транзити за 24 август? 

Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #459 -: Април 18, 2016, 10:24:55 am »
Родителите й са починали.

Затъмнението аспектиращо плутон го е имало и преди в този знак и градус, не свързвам събития с него,  а и плутон няма напрегнати аспекти.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #460 -: Април 18, 2016, 10:54:06 am »
Алена,ето картата за 24 август. Ей сега и аз я разгледах и освен точния съвпад с Луната ми,виждам и задействане на йода с връх ЮЛВ. А Луната е диспозитор на ЮЛВ.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #461 -: Април 18, 2016, 10:59:26 am »
Родителите й са починали.

Затъмнението аспектиращо плутон го е имало и преди в този знак и градус, не свързвам събития с него,  а и плутон няма напрегнати аспекти.

За твоята майка ли става въпрос? Или за друг човек?

Ако е майка ти - няма да се учудя, ако детето й (ти) се установи зад граница трайно .... Луната е У5 в 9 дом, Сатурн дава установяване, Марс енергия да го направи. За дирекционния аспект - също ще коментирам :)
« Последна редакция: Април 18, 2016, 11:06:17 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #462 -: Април 18, 2016, 12:55:44 pm »
Да, картата е на майка ми.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #463 -: Април 18, 2016, 01:38:02 pm »
Е, супер  :) Да си продължа тогава - ти се установяваш в чужбинско по мунданния аспект към луната. А дирекционния - усещането за самота, опразнена къща, общуването през интернет (по 11 дом, където се случва) ....
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #464 -: Април 18, 2016, 01:52:22 pm »
Е, супер  :) Да си продължа тогава - ти се установяваш в чужбинско по мунданния аспект към луната. А дирекционния - усещането за самота, опразнена къща, общуването през интернет (по 11 дом, където се случва) ....

Аз точно на мунданният аспект наистина ще съм в чужбина, но за трайно установяване въобще нямам реални индикации.

Благодаря, Алена, аз не мога да разтълкувам дирекционния съвпад, защото хем Сатурн е диспозитор на слънцето и не е в напрегнат аспект с него, хем пък марс е тронов, но идва от 8-ми дом и то в скорпион...
Frankly, my dear, I don't give a damn.