Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200505 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #465 -: Април 18, 2016, 02:09:47 pm »
Аз тръгнах от там, че Слънцето е У7 и с такъв аспект - първото, за което си помислих е озаконяване на партньорство - брак, съдружие ... Обаче, като видях рождената година оставих този вариант, не че е невъзможно, но не е най-типичното.

Слънцето е ест. управител на 5 дом, може да се отнесе към децата.

За мен е по-отличаващо това, че затъмнението се случва върху ДЦ и Плутон, а той е диспозитор на стелиума Марс/Сатурн в натала, Сатурн пък на Слънцето. Така по веригата изглеждат свързани. Ако не те притеснява - пусни една карта със затъмнението да видим как точно ляга :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #466 -: Април 18, 2016, 04:44:49 pm »
Алена,ето картата за 24 август. Ей сега и аз я разгледах и освен точния съвпад с Луната ми,виждам и задействане на йода с връх ЮЛВ. А Луната е диспозитор на ЮЛВ.

При теб СЗ в началото на септември прави точен квадрат с Луната. Картинката изглежда доста различно, но по-скоро другаде трябва да се коментира, понеже не е по дирекции :) Може би в транзитите на Сатурн да се преместим, защото при теб в натала е ъглов :) Имам 2 предположения :)
Над силата е само умението да я владеем!

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #467 -: Април 18, 2016, 04:55:10 pm »
При теб СЗ в началото на септември прави точен квадрат с Луната. Картинката изглежда доста различно, но по-скоро другаде трябва да се коментира, понеже не е по дирекции :) Може би в транзитите на Сатурн да се преместим, защото при теб в натала е ъглов :) Имам 2 предположения :)
Да,за там сме :) И аз си го мислех,но ти ме изпревари.Да слагам ли картата в темата?

П.П.По дирекции-СЗ през март беше върху дир.Марс в 1Д
« Последна редакция: Април 18, 2016, 04:56:58 pm от rroza »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #468 -: Април 18, 2016, 06:09:21 pm »
Сложи картата :) Някой друг ако гледа - да се ориентира  :08:
Над силата е само умението да я владеем!

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #469 -: Май 07, 2016, 09:08:28 pm »
Да се консултирам с вас - близък преживява постоянен много силен стрес в работата. Гледам картата и единственото, което виждам, е едновременно две дирекции - едната е дирекционен Сатурн върху рождената Луна, а другата е дирекционен Уран върху рожденото Слънце. Дали тези дирекции предизвикват убийствения стрес? Те са сходящи в орб.под 1° и ще действат поне още 1 година.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #470 -: Май 07, 2016, 09:16:43 pm »
Мисля, че да. Особено за комбинацията Сатурн/Луна. Уран към Слънце на теория би трябвало да добавя нестабилност (промени) към ситуацията и ако човекът е силно привързан към реда и статуквото, това още повече ще му се струва като сериозно предизвикателство и ще го изнервя.

Имам подобни наблюдения в картата на една позната, но там е намесен натален АС (ако правилно ми е казала часа си на раждане). Момичето натално има квадрат между Луна и Сатурн. Директен Сатурн е върху натално АС, директен Меркурий в квадрат с натален Нептун. Силен стрес на работното място, смяна на няколко местоработи. Стресът се отразява на психичното състояние.

Смарта, честито за бебчето! Да ти е живо, здраво и да сте много щастливи цялото семейство! :-*
« Последна редакция: Май 07, 2016, 09:19:40 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #471 -: Май 07, 2016, 09:18:35 pm »
Това са едни от най-стресиращите дирекции. Разбира се, зависи как са поставени Сатурн и Уран в натала, какви аспекти имат, с какво влияние.

При мен едновременната дирекция на Слънцето и Луната към Сатурн и Уран донесе голям обрат в живота, след него нищо не е същото, съвземането беше продължително и с много усилия.

Докато на един познат дирекционният съвпад на Сатурн с нат. Луна /съчетан със Саде Сати/ му се размина сравнително безболезнено, без големи сътресения. Но той си е късметлия, през целия си живот не е срещал кой знае какви предизвикателства и удари на съдбата. Има силно влияние на Венера и Юпитер в натала. Единственото градивно нещо, свързано с тази дирекция, беше отделянето от родителския дом, започна малко по-самостоятелен живот. В рамките на годината, докато е действала дирекцията, има започване на кратка любовна връзка /по същото време има съвпад на дир. Марс с нат. Венера/, която бързо се разпада поради безперспективност и конфликтни отношения.

Според мен проблемите по трудните дирекции ще са в мащаба, който по натал ти е заложено да понесеш. Нито повече, нито по-малко. Затова е желателно първо да се види каква устойчивост към неочаквани промени и стрес има в наталната карта и с каква степен на вероятност нативът може да привлича негативни обстоятелства.

« Последна редакция: Май 07, 2016, 09:24:18 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #472 -: Май 07, 2016, 09:21:17 pm »
Да се консултирам с вас - близък преживява постоянен много силен стрес в работата. Гледам картата и единственото, което виждам, е едновременно две дирекции - едната е дирекционен Сатурн върху рождената Луна, а другата е дирекционен Уран върху рожденото Слънце. Дали тези дирекции предизвикват убийствения стрес? Те са сходящи в орб.под 1° и ще действат поне още 1 година.
Уран почти винаги в точен градус изостря нервната система,докато човек не се усети,че трябва да се вкарва в леглото за повече сън.А Сатурн в оптималния вариант може да предизвика чисто физическа преумора или подтиснатост,поради неразрешаване на важен казус.Трябва му почивка,спорт и сън.Аз минавам през Уранови транзити и така се справям като се сетя,че нещата ще излязат от контрол.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #473 -: Май 07, 2016, 09:23:09 pm »
При мен започват неприятни дирекции към натално Слънце. Наталният Т-квадрат на Сатурн към нодалната ос се пренася върху Слънцето ми - директен Сатурн в квадрат със Слънце, директен ЮЛВ в съвпад със Слънце. За бонус прогресивна Луна засилва влиянието на аспектите, защото наближава съвпад с наталното ми Слънце. Не знам какво ще правя. Имам желание да сменя тотално посоката на живота си, изпитвам силно недоволство към много неща.
Без малко да пропусна - директен Плутон е върху натални Луна/МС.
« Последна редакция: Май 07, 2016, 09:28:49 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #474 -: Май 07, 2016, 09:31:17 pm »
При мен започват неприятни дирекции към натално Слънце. Наталният Т-квадрат на Сатурн към нодалната ос се пренася върху Слънцето ми - директен Сатурн в квадрат със Слънце, директен ЮЛВ в съвпад със Слънце. За бонус прогресивна Луна засилва влиянието на аспектите, защото наближава съвпад с наталното ми Слънце. Не знам какво ще правя. Имам желание да сменя тотално посоката на живота си, изпитвам силно недоволство към много неща.

По-добре ЮЛВ върху Слънце, отколкото Сатурн. Но и квадратурата не е за подценяване. Пази си репутацията повече от всякога. Може да възникнат обстоятелства, които да изискват малко да се "снишиш", с цел да се избегнат някои по-напрегнати ситуации или конфликт на интереси.

Ама то все ще се намери някой, комуто пречим и комуто му дишаме въздуха, независимо какви транзити, дирекции и прогресии имаме.  ;D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #475 -: Май 07, 2016, 09:41:29 pm »
Благодаря ти много, Лили!
Сигурно няма да се сниша значително (освен ако обстоятелствата силно не ме принудят), защото прекалено дълго време бях много скромна и тиха и разни индивиди са си помислили, че могат да ми се качат на главата. Сред индивидите е и един, страдащ от нарцистично личностно разтройство (не се шегувам, по мои наблюдения има поне 5 от 9-те диагностични критерия на заболяването). Тъкмо при транзит на ретрограден Марс в 10-ти дом нямам особено желание да си трая, нали ме разбирате. Ще видим какво ще правя. Да не се заканвам напразно, но и аз имам право да имам его. Може би това е смисълът на дирекцията - да взема да се науча да отстоявам себе си и егото си въпреки натиска отвън. Цял живот имам проблеми със самочувствието и самоутвърждаването и тези проблеми се проявяват най-силно в това, че избягвам конфликти на принципа "по-умният ще замълчи". Но срещу някои хора това не помага, те приемат такова поведение като слабост и това още повече ги амбицира да мачкат "слабия". На английски език има една дума за тях и поведението им - bully и bullying.
Още веднъж благодаря! Извинявам се за горното излияние. :)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #476 -: Май 07, 2016, 09:54:01 pm »
При мен започват неприятни дирекции към натално Слънце. Наталният Т-квадрат на Сатурн към нодалната ос се пренася върху Слънцето ми - директен Сатурн в квадрат със Слънце, директен ЮЛВ в съвпад със Слънце. За бонус прогресивна Луна засилва влиянието на аспектите, защото наближава съвпад с наталното ми Слънце. Не знам какво ще правя. Имам желание да сменя тотално посоката на живота си, изпитвам силно недоволство към много неща.
Без малко да пропусна - директен Плутон е върху натални Луна/МС.

А къде се намират и какво управляват съответните планети?

Преди 7г моя Т-квадрат (Марс+нодална ос) са кацнали на Слънцето ми - дирекционен Марс в/у Слънцето, а дир нодална ос е била в квадрат. Ами наложи се да приключа с една илюзия и да се върна на работа (комбинирано със смяна на местоживеенето).
Марс е във 2 дом, У10, а Слънцето е У2, в 4 дом.
Същата тази илюзия ме тормози отново от 2 години :), но сега е обратното - дирекционно Слънце беше в съвпад с ЮЛВ, съответно квадрат нат Марс. Но този път имаше и друго изражение, защото ЮЛВ е в 5 дом - приключи едно любовно увлечение.
Забравих да напиша, че ЮЛВ е в съвпад с Нептун, орбис 1-2гр.

Иначе, в твоя случай, бих коментирала така:
Сатурн ти е най-важната планета, щом е в квадрат към нодалната ос. В момента нейната отработка ще иска да премине през Слънцето (с всичките характеристики на оста, Сатурн и Слънце). Не се плаши от този Сатурн - просто започни да го "живееш" според характеристиките му в картата си, преминавайки през левия от него възел и нещата ще се наредят.
« Последна редакция: Май 07, 2016, 09:57:23 pm от Happy58 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #477 -: Май 07, 2016, 10:00:16 pm »
Лунните възли са заредени с енергията на планетата, с която са в съвпад /ако има/. Така че с голяма степен на вероятност техните дирекции може да са свързани с такава тематика.

При Мира, доколкото се сещам, също имаше съвпад ЮЛВ/Венера. Така че не изключвам на дневен ред да излязат и някои романтични въпроси, но съпроводени с някакъв социален натиск /Сатурн към Слънце/. Мира, виж и по планетни даши какво излиза на фокус.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #478 -: Май 07, 2016, 10:02:26 pm »
Да се консултирам с вас - близък преживява постоянен много силен стрес в работата. Гледам картата и единственото, което виждам, е едновременно две дирекции - едната е дирекционен Сатурн върху рождената Луна, а другата е дирекционен Уран върху рожденото Слънце. Дали тези дирекции предизвикват убийствения стрес? Те са сходящи в орб.под 1° и ще действат поне още 1 година.

Зависи какво точно управляват съответните планети, и къде се случват съвпадите. Дирекциите обикновено дават събития, а не настроения. Виж как са транзитите или може би прогресиите.

Или пък пусни му картата тук, да видим.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #479 -: Май 07, 2016, 10:07:51 pm »
Самите възли не са показатели за събитийност, но често определят една по-специфична посока и ни поставят в по-голяма зависимост от външни фактори, обстоятелства, чужди решения и, не на последно място, от фактора съдбовност, провидение. Особено когато говорим за комбинация Сатурн + Лунни възли.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui