Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199536 пъти)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #510 -: Май 11, 2016, 11:16:41 pm »
Но на фона на такъв съвпад + тр марс, да не очаква човек, че ще го мине за 10-на дни и ще забрави

Има ли други активни подкрепящи дирекции? А в натала силни светила? (прочетох за слънцето - супер е, явно има секстил)
« Последна редакция: Май 11, 2016, 11:18:50 pm от niarnus »
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #511 -: Май 11, 2016, 11:27:32 pm »
Един разпаднат съвпад д венера към марс

В натала: луна в 1* лъв, почти неаспектирана (венера 22* рак), слънце опозиция нептун, тригон плутон, на 6* съвпад меркурий, плутон на 11* ретро, везни

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #512 -: Май 12, 2016, 09:00:14 am »
Един разпаднат съвпад д венера към марс

В натала: луна в 1* лъв, почти неаспектирана (венера 22* рак), слънце опозиция нептун, тригон плутон, на 6* съвпад меркурий, плутон на 11* ретро, везни

Е, лъвска Луна, Асц Скорпион, Слънце тригон Плутон и ти очакваш нещо кой знае какво по Плутон? Не че херпес зостер е малко (все пак е автоимунно и със сигурност не го е излекувал), но на този човек издръжливостта е повишена.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #513 -: Май 12, 2016, 09:00:56 am »
По учебник съвпада; квадрат може въобще да не се прояви, или толкова слабо, че да не забележиш (което е все тая)

това по каква причина?

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #514 -: Май 12, 2016, 09:06:29 am »
И при двете ни са прецакани  ;D Нейната е заточена в Овен и в съвпад с Марс, а моята е заточена в Скорпион в 8 дом, във взаимна заточена резепция с Плутон  :012:

При нея със СД Венера на МС - започва да учи в английската гимназия, което бе голямо постижение и бреме. Аз съм голямата - с година разлика - всичко постигам - а от нея се очакваше да ми гони нивото ...

При мен със СД Венера на МС - запознах се с мъжа ми, бременност, брак, първо дете ...

Алена, какви са наталните характеристики на нейната Венера?

Ти, с твоята осмодомно-скорпионовска си ясна  :38:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #515 -: Май 12, 2016, 09:51:48 am »
Продължавам да съм на мнение, че по един аспект не се случват събития. Цялата картина не трябва да се изпуска от очи.
СД Венера върху МЦ беше в най-преломната ми година, свързана със социален статус най-вече. Събитията бяха разтърсващи. Да, за добро бяха, но бяха стресиращи и като цяло периодът беше много тежък. Венера при мен управлява 3 и 10 дом, и е в изгнание в Овен, в 8 дом. Писала съм за това, транзитите бяха умопомрачителни тогава и Венера върху МЦ не беше усмивки и радост.
« Последна редакция: Май 12, 2016, 10:11:47 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #516 -: Май 12, 2016, 10:42:52 am »
това по каква причина?

Статистическа

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #517 -: Май 12, 2016, 03:59:39 pm »
ами нали като е на МС е опозиция на ИЦ, логично е в родата/ дом/семейство да не е цветя и рози
Не само в моя случай е в опозиция на ИЦ :) Изброеното в предишен пост -
дир. Венера на МС
- БРАК -  жена;
- промяна на работата, ако е по
  Венера;
- използва чара си за постигане
  на определени служебни цели.
- нов, по-хубав ДОМ;
- печели КОНКУРС за красота
  (при Венера У5) - навежда на красиви очаквания, които не се осъществяват, разбира се, при всички случаи.
Фактологията може да бъда в противоположните проявления.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #518 -: Май 12, 2016, 04:36:45 pm »
akruks, благодаря  :58:

Хепи, нейната Венера е заточена в Овен, в съвпад с диспозитора си по знак - Марс. В 9 дом са. Прави опозиция на Плутон. Участват с Марс от 9 дом в голям огнен тригон с  Нептун в 5 дом и Сатурн в 1 дом. Реално е на върха на хвърчилото. От тригона участва и в друго едно хвърчило - прави секстил с Юпитер. Аспектирана е доста :) Може би с карта ще е по-видимо. Аз се затруднявам с такива описания :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #519 -: Май 12, 2016, 04:45:35 pm »
akruks, благодаря  :58:

Хепи, нейната Венера е заточена в Овен, в съвпад с диспозитора си по знак - Марс. В 9 дом са. Прави опозиция на Плутон. Участват с Марс от 9 дом в голям огнен тригон с  Нептун в 5 дом и Сатурн в 1 дом. Реално е на върха на хвърчилото. От тригона участва и в друго едно хвърчило - прави секстил с Юпитер. Аспектирана е доста :) Може би с карта ще е по-видимо. Аз се затруднявам с такива описания :)

имах предвид, от кой дом идва (сигурно 9-ти)  и управител на кои домове е

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #520 -: Май 12, 2016, 04:54:54 pm »
Това е изброено в една таблица за всяка дир. планета на всяка една куспида в натала какво се предполага да се случи,  а отделно в книжката за дирекции дават следното:
 ВЕНЕРА СЪВПАД С  МС : Човек привлича значително внимание от женското общество. ЗА СЪОТВЕТНА ВЪЗРАСТ - любов, брак. За ЖЕНЕН: раждане дете. Възрастните ДЕЦА всъпват в брак. ЗА СЕМЕЙСТВОТО - хармония и процъфтяване. По-добро окръжение поради смяна на жителството. В ДЕТСКА ВЪЗРАСТ - здраве и щастие на майката. ПОРАЗЕНА И НЕДОБРЕ РАЗПОЛОЖЕНА ВЕНЕРА: скандали, брачни разочарования, нещастна любов, разпиляване на състояние, понякога смърт и неуспех на роднини, особено женски.

добре, че моята никога няма да стигне МЦ

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #521 -: Май 12, 2016, 07:01:34 pm »
Happy, при нея Венера е У11 и У3 :)
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #522 -: Май 13, 2016, 12:49:46 am »
на мен Дирекционния ми МЦ ще съвпадне с наталната Венера сега Юни месец, Венера ми е управител 5-12 , не вярвам Брак , щото няма с кого ... но ми предстои обучение и квалификация свързано с Хобито ми и най-вероятно ще имам доходи от Инвестиция ... това е на повече не се надявам вече ...

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #523 -: Май 18, 2016, 09:24:06 am »
През март дир МС е бил в точен съвпад със СЛВ ..... нищо не отчитам. Смъртта на майка ми е била когато е влезнал в орбис 30мин. Само с това ли ще си остана?  ???

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #524 -: Май 18, 2016, 09:32:40 am »
Много зависи как се отброява отместването - дали градус-година или по-слънчеви дъги (осреднено)  или по дневни дъги .... конкретно каквито са били в тези дни.
Над силата е само умението да я владеем!