Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200145 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #585 -: Юни 11, 2016, 08:54:39 am »
Преди не "изчезваха", защото тогава не си поставях за цел да дочакам "точния" човек. И ставаше по метода проба/грешка - впускаш се в някоя авантюра без да мислиш, после си чупиш рогата в стената. Има и един езотеричен момент /не е много за астрологичен форум и малцина ще разберат/ - когато си с нагласа да дочакаш оня, който ти е орисан за партньор от Съдбата, всички краткотрайни странични забежки по пътя само ти източват енергията и я разпиляват, така "сигналът" се разсейва. Астрологично също може да се види кога с най-голяма степен на вероятност може да се появи "съдбоносният" - преди тази среща, за да се подготвиш енергийно, е желателно да се изпълнят някои аскези. Не е въпрос в това дали ще ти се изтърка или няма да се изтърка.  ;D


ееееее,на една вълна сте с футболните треньори,сега разбрах първоизточника на забраните им  :08:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #586 -: Юни 11, 2016, 12:23:50 pm »
е как да не се е проявил по 7 са и бизнес партньорствата,ако го погледнем от този ъгъл,лустрото ,суетата по съвпада на венера гледан през  десет диоптъра късогледство
а яловото откъм събитийност е от неаспектето на юпитер

Истината е, че не се прояви според очакванията, а може би не е и трябвало да се случва. И без това нямаше да е нещо качествено, в основата му щеше да е суетата. И човекът беше такъв, освен това съзрях и нещо друго, което ме отблъсна - натягане и подмазвачество пред жени на по-високи позиции, много пресилено беше. И едно позьорство, престорени жестове на внимание. Година по-късно се издига до мениджър на отдел. Интересното е, че миналата година също като мен е имал нещо подобно - съвпад на дир. Венера с нат. Юпитер, но изглежда, че в службата се е проявило /показал е някакви качества пред жени, получава издигане/.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #587 -: Юни 11, 2016, 05:22:31 pm »
което ме отблъсна - натягане и подмазвачество пред жени на по-високи позиции, много пресилено беше. И едно позьорство, престорени жестове на внимание. Година по-късно се издига до мениджър на отдел.

фалш и служебна проституция,подчинени на амбиция,боже

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #588 -: Юни 11, 2016, 05:27:54 pm »
фалш и служебна проституция,подчинени на амбиция,боже

Пред очите ми се хвърляше на врата на една млада шефка от друг отдел, тя беше генерален директор на регионално ниво в чужбина. Още тогава ми просветна, че скоро може да има издигане в кариерата. Имам усет за тия неща и за човешките мотиви като цяло, особено когато са неискрени.  ;)

Мутабелен акцент - Слънце в Близнаци, Луна в Дева, АС Риби, имаше и малко кардиналност - Венера и Марс. Усетих едно нагаждачество, съчетано с дон-жуанство. А иначе е много чаровен, харизматичен, забелязващ се. Но не всичко е злато що блести.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #589 -: Юни 11, 2016, 08:23:33 pm »
Слънцето транзитира в 12 дом, в комплект с диспозитора си Венера. Новият им цикъл започва там - в тао с нат.Уран  в 6 домза опозиция и Луна +тр.Юпитер за връх. Юпитер ще действа, като лупа  и ще изостря емоционалността. Опозицията ще предполага избор между това - дали да се уединиш или да направиш промяна в ежедневието си и ще го преживяваш много емоционално, като дилема. Диспозиторът на Луната - МЕркурий и - и той каца вече в 12 дом. Прогр. Луна в Скорион още повече задълбочава драмата.  ::)

Съвпадът на ретро Марс (У11) със Сатурн (У8) в 6 дом - изкара ли стари приятели?

Алена пак позна , много ме разкриваш вече  :) Точно така се случи мои приятели , близки ми показа , че са им нужен и съм истински приятел въпреки кризите, които изживявам , което беше много приятно :)

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #590 -: Юни 11, 2016, 11:23:23 pm »
В момента дир сев възел започва съвпад с марса и луната ми, тъй като те са си в натален съвпад от 50мин в 10ти дом, но и дир марс и луна влизат в 12ти, луната вече е точно на куспидата. Луната ми е У3, а Марс У12. Сев възел натално ми е на куспидата на 9ти дом, а У9 е Сатурн върху който пък от половин година ми е дир Слънце. Слънце У4 и У5. Дир Сатурн на 1 градус от ИС в момента. Може ли да е нещо с емиграция, преместване, тъй като са замесени 3,4,9,12 или ще е с кариерата, тъй като нат.марс и луна са в 10ти, не мога нещо да го разбера. И въобще някакви идеи с какво може да се изяви 12ти, защото луната и марса влизат в него, а той ми е най-абстрактния дом от всички. И още нещо - четох за дир. Сатурн съвпад със Слънце малко неприятни неща, но се надявам за обратното, че не важи, може би просто ще стана по-студена за периода?
« Последна редакция: Юни 11, 2016, 11:27:09 pm от bast »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #591 -: Юни 11, 2016, 11:46:27 pm »
Оценяваш натално слънце, луна, марс, сатурн как са-силни/слаби, аспекти. Ако е трудно-виж в годините по профекции как са били под тяхно управление и се ориентирай
Ако луната е ок-може пътуване, ако не-интриги с жени, проблеми, може неразположения, по същия начин марс-но за по-млади мъже, инциденти, обрати, неочаквани пътувания
Сатурн са и възрастните хора, хронични заболявания, слънцето-съпруг, баща, жизнена енергия-и според дома, в който е сатурн и където е съвпада, натален сатурн на иц рядко емигрира

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #592 -: Юни 11, 2016, 11:59:11 pm »
Благодаря, Papy! Ще трябва да ги поразгледам сериозно дирекциите, че много съвпади в момента се оформят. Мен най-много ме притеснява предстоящия на Сатурн с Ис, както е намесена и Луна с възел и 12ти, не искам излишно да се филмирам, защото все пак 8ми в момента не е в картинката, а останалите ми дир аспекти са хубави.
Наталния ми Сатурн е в края на 1ви, дирекционния му предстои съвпад с Ис
« Последна редакция: Юни 12, 2016, 12:01:26 am от bast »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #593 -: Юни 12, 2016, 12:08:30 am »
Според вас има ли вероятност дирекция между две слаби есенциално планети да се прояви благоприятно?

И конкретно - дирекция на Луна, която в натала е близо до Слънцето /есенциално слабо/ и ЮЛВ, към натална Венера - в знак на заточение и 12 дом. Ще ми се да изкарам нещо хубаво по аспекта. Слаби светила, но комбинирани със силен Марс и Сатурн, често компенсират, не съм видяла чак толкова да са пропаднали в живота. Чета едни по-злокобни тълкувания от стари автори, на практика не е точно така. Даже повече проблеми съм наблюдавала при афликтирани светила в знак, където са в перигрин, а не есенциално слаби.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #594 -: Юни 12, 2016, 12:15:38 am »
Да, баст, добрите планети пазят, нещата се смекчават, дори и да има нещо кофти. Натален сатурн в 1-ви ако е добре, дир на иц може и къща да ти купи
Аз имам опозиция мерк/сатурн и като застанаха дирекционните на к6/к12 започнах често (за мен) да боледувам, но не е било нещо невиждано

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #595 -: Юни 12, 2016, 12:19:04 am »
Към Лили-ако не е съвпад, хич и не я търси дирекцията, по-добре прогресии
Аз имах дир слънце квадрат нат опозиция марс/нептун. Нищо важно не помня

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #596 -: Юни 12, 2016, 12:23:33 am »
Към Лили-ако не е съвпад, хич и не я търси дирекцията, по-добре прогресии

Баш съвпад е - Луна върху Венера, и двете не са в особено цветущо натално положение. А Луната сега Уран и Плутон я разчекват, Уран минава през СЛВ в 5 дом. Мисля, че бебетата може малко да се поотложат във времето. Освен това не я виждам с майчински приоритети, други амбиции гони и на тази възраст е нормално, първо да си стъпи по-стабилно на краката.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #597 -: Юни 12, 2016, 09:27:34 am »
В момента дир сев възел започва съвпад с марса и луната ми, тъй като те са си в натален съвпад от 50мин в 10ти дом, .....

И също така Марс и Луната правят тригон със СД Венера  :) Някъде си качвала карта, защото ти имам данните и погледнах, но куспидите при мен вървят с няколко градуса напред - променяла ли си час или аз грешно съм записала?
Над силата е само умението да я владеем!

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #598 -: Юни 12, 2016, 10:25:55 am »
И също така Марс и Луната правят тригон със СД Венера  :) Някъде си качвала карта, защото ти имам данните и погледнах, но куспидите при мен вървят с няколко градуса напред - променяла ли си час или аз грешно съм записала?
Това са аспектите на които разчитам - в момента СД Венера е в тригони с Марс и Луна  :72: Правих си ректификация по 2 раждания, сватба ми и смърт на родител, не знам колко е вярна, но по тях се измести раждането с 11мин по-рано.
Венера ми е най-силна в картата, в момента дирекциите и са хубави. Марс и Луна ми са втори по сила, а те в натала са в тригони със Сатурн. Сатурн натално не е от най-силните, но е само с тригони, така, че може и да извадя късмета да е нещо имотно, както писа Папи, надявам се да е нещо такова  :)
« Последна редакция: Юни 12, 2016, 10:30:41 am от bast »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #599 -: Юни 12, 2016, 10:43:06 am »
Правих си ректификация по 2 раждания, сватба ми и смърт на родител, не знам колко е вярна, но по тях се измести раждането с 11мин по-рано.

Баст, тогава дир.СЛВ трябва да е връх на тао с оста АСЦ/ДСЦ, в хармонични - тригон/секстил към оста 2/8 домове и в точни съвпад/опозиция с К11/5 :)
Венера пък ти е на градус от оста 2/8 дом :)
« Последна редакция: Юни 12, 2016, 10:49:27 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми