Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199527 пъти)

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #600 -: Юни 12, 2016, 11:19:21 am »
Баст, тогава дир.СЛВ трябва да е връх на тао с оста АСЦ/ДСЦ, в хармонични - тригон/секстил към оста 2/8 домове и в точни съвпад/опозиция с К11/5 :)
Венера пък ти е на градус от оста 2/8 дом :)
В момента дир СЛВ е на 93гр от нат АСЦ, а СД Венера е на 3гр във 2ри дом.
Не помня точно каква карта съм качила в началото, като влязох във форума, защото бях нова, а майка ми беше дала интервала ми на раждане в период от половин час точност, затова си направих ректификацията, колкото можах, по нея ми излязоха точно ражданията и смъртта на баща ми, сватбата не можах да я наглася с 2гр

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #601 -: Юни 12, 2016, 12:24:54 pm »
Моето разчитане е малко абстрактно - Венера е У5 и в тригон с Луната и Марс, където е и СЛВ - може да има съдбовен трепет за сърцето. Понеже Марс и Луната кацат на К12 - може има имаш нужда това да е целия ти свят - да не разполяваш еможионалността си на 100 места, а именно там. И в добавка - може да е нещо задгранично, заради СЛВ на К9 и Луна и Марс на К12.

Може и ако имаш деца, да обмислят емиграция с цел образование или да започнеш нещо креативно с връзка навън.

В добавка за съвпада СД Слънце с нат.Сатурн   на К2 - Слънцето е У4, а Сатурн У9 - дали не обмисляш местене навън с цел матер. осигуреност?
Над силата е само умението да я владеем!

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #602 -: Юни 12, 2016, 12:57:17 pm »
Моето разчитане е малко абстрактно - Венера е У5 и в тригон с Луната и Марс, където е и СЛВ - може да има съдбовен трепет за сърцето. Понеже Марс и Луната кацат на К12 - може има имаш нужда това да е целия ти свят - да не разполяваш еможионалността си на 100 места, а именно там. И в добавка - може да е нещо задгранично, заради СЛВ на К9 и Луна и Марс на К12.

Може и ако имаш деца, да обмислят емиграция с цел образование или да започнеш нещо креативно с връзка навън.

В добавка за съвпада СД Слънце с нат.Сатурн   на К2 - Слънцето е У4, а Сатурн У9 - дали не обмисляш местене навън с цел матер. осигуреност?
Наистина обмисляхме нещо с частична емиграция и закупуване на малък имот, но тази идея стоеше досега малко в бъдещето поради финансови причини и възрастта на децата. Венерата и 4ти, 10ти дом ми са свързани и с работата, тъй като се занимавам с изкуство и основно работя у дома, така, че може и там да е промяната. Ще пиша след време, ако има голяма промяна, дано да е добра. То и СД Сатурн сменя знак. Ще видим  :) Благодаря!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #603 -: Юни 12, 2016, 06:23:27 pm »
В момента дир СЛВ е на 93гр от нат АСЦ, а СД Венера е на 3гр във 2ри дом.
Не помня точно каква карта съм качила в началото, като влязох във форума, защото бях нова, а майка ми беше дала интервала ми на раждане в период от половин час точност, затова си направих ректификацията, колкото можах, по нея ми излязоха точно ражданията и смъртта на баща ми, сватбата не можах да я наглася с 2гр

Значи ще мръдна картата ти според новия час :) Благодаря :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #604 -: Юни 12, 2016, 08:41:26 pm »
...ако не е съвпад, хич и не я търси дирекцията, по-добре прогресии

Кое е по-доброто- ягоди или малини ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #605 -: Юли 22, 2016, 11:26:28 am »
Наблюдавали ли сте ингрес на СД Луна във Везни?
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #606 -: Юли 22, 2016, 08:48:08 pm »
Благодаря, Акрукс :)  В кой дом се случва това, в кой дом  е в натала и кой дом управлява?

Аз гледах днес, че СД Сатурн застава на К6 при моя мъж. Днес беше на интервю за работа, харесали са се, но е рано за резултат :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #607 -: Юли 22, 2016, 09:22:41 pm »
При мен Луната е в 6 дом, управлява 5 дом и ингресът е в 7 дом. Уж за дирекциите домофикацията и владенията нямат значение. Като гледам при твоя мъж - май наистина промяната няма общо с тези обстоятелства :)

Различното при мен е, че ингрес правят едновременно и Луната и Венера - нали са в точен квадрат. Съвпада на Венера с нат.Слънце го усещам много добре. За Луната - явно предстои да се случи :) Имам разни догадки по 10/7 дом, където са двата ингреса, понеже тр.Сатурн ще се качи на МС, та 10 дом ще стане подчертан - от заставането на Сатурн там и съвпада СД Венера+нат.Слънце. И ще дойде един момент, в който и тр.Сатурн и СД Венера ще са върху Слънцето.. Има време, но го мисля  ;D Тр.Плутон (У8) ще прави секстил към нат.Венера (У2), те са и във взаимна рецепция, та може да се включа в проект, който ще ме товари с отговорности и ще ме обогати финансово.
Над силата е само умението да я владеем!

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #608 -: Август 16, 2016, 12:36:31 pm »
Можете ли да ми посочите кои аспекти са "по-дълги" и кои "по-кратки" при дирекциите?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #609 -: Август 16, 2016, 02:56:52 pm »
:) пак здрасти ;)
Дирекцията върви градус-година, според мен всички са еднакви, като там орбисът е около градус макс.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #610 -: Август 27, 2016, 08:53:10 am »
Кое в тази карта показва смъртта на бащата?
Нали Луната е сигнификатор на майката?Майката по 4Д...Бащата е бил авторитета в семейството!СД Уран съвпад Луна-бърза,внезапна смърт(инсулт)...
« Последна редакция: Август 27, 2016, 08:55:11 am от Магика »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #611 -: Август 27, 2016, 09:38:20 am »
Кое в тази карта показва смъртта на бащата?
Нали Луната е сигнификатор на майката?Майката по 4Д...Бащата е бил авторитета в семейството!СД Уран съвпад Луна-бърза,внезапна смърт(инсулт)...
Луната е активният фактор като У4-КРАЯ НА к8-смърт
4-10 са родителската ос

СД ЛУНА У4,5   на   К 8 ,основна дирекция +тр.Плутон У8 на К8
СД Уран съвпад Луна- внезапност и шок
У МС-СД Сатурн по дирекции в последен анаретен градус,на секунди преди ингреса ,квинконс У8 Луна
СД Марс У8 секстил  Слънце/Меркурий,бързото събитие
СД СЛВ съвпад Слънце

Прогр.Слънце каре К5/5 е 8 от 10 д.бащата/,в ОВЕН-главата
Прогр.Марс У8 квинконс Луна У4
Прогр.Луна В 6,Дева  150 СЛЪНЦЕ-за втори път ли се случва
Тр.Плутон на К8 ,У8 също каре К8,идва от нат.опозе със Слънцето
К5 съвпад сол.МС, анаретен градус
Сол.Асц.върху нат.У4 Луна- година на загуба на близък,при потв.от СД+прогр.+транз.
Тр.Марс на к4 ,съ У8 –отключва събитието в секстил към У МС САТУРН

този на който е картата бил ли е с него ,когато е станало тр.Марс у1,8 на К4,на път ли  се е случило
« Последна редакция: Август 27, 2016, 09:53:35 am от strelicka »

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #612 -: Август 29, 2016, 08:52:38 am »
Не е бил с него.На път до толкова до колкото е отивал  на работа с градския транспорт.При положение,че е живял в единия край на града,а работата му е била на другия край на града.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #613 -: Август 29, 2016, 11:47:27 am »
Има и такива случаи, когато по дирекция на слънчева дъга или символична дирекция на пръв поглед няма достатъчно указания за такова събитие. И при мен, със смъртта на моя близка /майка/, случаят беше подобен. Дори с примарни дирекции едва успяха да изнамерят действащи дирекции и беше някаква мижава нептунова. Много зависи и от отношението на натива към събитието, емоционално как го изживява.

В горния случай наистина не откривам тежки дирекции към сигнификаторите на бащата - Слънцето и Сатурн. Но сигнификаторът на майката е атакуван, което означава повишено ниво на ментален и психически стрес за нея, не е била подготвена за такова събитие. Дирекция на Меркурий и Уран към нат. Луна може да донесе доста нестабилно психическо състояние, ментален и емоционален стрес.
А ако се разгледа картата по Фиксирания Зодиак, Луната не е особено благоприятно поставена и аспектирана. Юпитер е в един знак с Луната, но е ретрограден и са в 8 дом от Асцендента. В годината на смъртта в семейството, доколкото виждам, има и дирекция на АС към наталния Юпитер. Юпитер застава на ДС - символичния залез, т.е. скрива се, залязва, изчезва от живота на натива. Особено ако образът на бащата е бил възприеман по Юпитер /с отчетена прецесия Слънцето е в юпитеров знак/. В античността залезът /ДС/ се е свързвал и със смъртта.

Юпитер залязва - заминава си човекът, който ги е подкрепял. Интересно ми е в какво положение е била майката на натива към момента на смъртта. Внезапната смърт на съпруга поставя ли я в по-тежко положение, свързано с изхранване и посрещане на основните материални нужди?





« Последна редакция: Август 29, 2016, 11:58:50 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #614 -: Август 30, 2016, 09:36:08 am »
Не мисля за по-тежко положение от гледна точка,че има двама сина,които работят.Но все пак си е голям шок,защото никой не е очаквал.Той е взимал всички важни решения в семейството и се е слушала неговата дума...
Интересна теория за Юпитер и ДС.