Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200619 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #615 -: Август 30, 2016, 11:42:33 am »
Това не е моя измислена теория, а едно от основните значения на западния хоризонт в Античната астрология.

А при смърт на близък, както и друг път се е споменавало, може и Юпитер да се активира. Особено ако за натива и семейството е бил тип ментор, морален авторитет, закрилник. Сатурн също дава авторитетни фигури, но потискащи, ограничаващи или тези, с чиято позиция си задължен да се съобразяваш и да търпиш. Затова е важно да се знае как е бил възприеман даден човек в семейството, каква роля му е била отредена. При едни може да е Юпитер, при други Сатурн.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #616 -: Август 30, 2016, 09:28:54 pm »
Да, няма ги налични дирекциите
Интересно като се ректифицира карта как разчитаме на смърти и сватби да ги има точно заковани. Че и в предсказателен смисъл

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #617 -: Август 30, 2016, 09:42:49 pm »
Би трябвало да са заковани, освен ако не се жениш 8 пъти като Лиз Тейлър.  ;D

Но в някои случаи при значими събития съм наблюдавала и слаба активност по дирекции. Говорим за дирекции с участието на ъглови домове, те са най-важните.

И да има дирекционни аспекти, често се случва неправилно тълкуване на техните значения и затова събитията не излизат.
« Последна редакция: Август 30, 2016, 09:44:59 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #618 -: Август 30, 2016, 11:06:05 pm »
В случая говорим за смърт на родител-стожер. Колко по-важно. И към слънце и сатурн-нищо. Луната това, пък юпитер-онова. Може. Ама не е по правилата на сигнификаторите
И ако беше предсказателно, най-много майката да го беше отнесла

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #619 -: Август 30, 2016, 11:24:40 pm »
При мен през 2012, когато едновременно двете светила застанаха към Сатурн по дирекция, никой не е починал. Но се отървах от един стожер, да - човек, който е ограничавал, потискал. Нито биологичен баща ми беше, но баш Сатурн му е сигнификаторът, при това в най-грозните си прояви. При смърт на майката Луната не си спомням да е била засегната по дирекции, имаше нещо неясно нептуново. Но тя никога не е била Луна в живота ми. В годината на смъртта ѝ имах съвпад на дир. Марс с нат. Слънце - два мъжки сигнификатора.

През 2011, когато умира баба ми, която ме е отгледала - дир. Луна в съвпад с нат. Сатурн. Сатурн е сигнификатор на възрастните хора, но Луната е на майката. През 2009 - смърт на майката - никакви дирекции към Луната, но имаше дирекция към Сатурн и Слънце.
« Последна редакция: Август 30, 2016, 11:37:16 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #620 -: Август 31, 2016, 12:40:20 am »
Именно
И аз това исках да кажа и точно това ме притеснява
Изобщо...напоследък съм все по-голям Тома

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #621 -: Август 31, 2016, 07:42:02 am »
според античните сигнификатор на бащата е 4ти дом, 10ти на майката, освен Слънце/Сатурн и Венера/Луна
в публикуваната карта, макар без данни, дир. АС съвпада със Сатурн, ако малко променим часа на раждане

Лила,
все си мисля, че не следва в картата ни да не е отразена смъртта на единствения близък съжител, роднина по права линия.

иначе е интересен казус, как и дали е показана смъртта на баща, например с който никога не сме живели, нито е присъствал като фигура в живота под каквато и да е форма

към горните сигнификатори са приложими и точките на майка/баща, както и първи триплиц. управители на съответно 4/10

горното се отнася за всяка натална тема, когато се обследва - любимите любов, брак, деца, работа, богатство и здраве, разбира се
« Последна редакция: Август 31, 2016, 09:17:04 am от abroad »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #622 -: Август 31, 2016, 09:27:23 am »
Да, 10 мин промяна ще отговорят на около 2*
И тогава ако бащата е по 10-ти, асц ще е 4-ти за него
Но защо вместо при съвпад на д асц с нат сатурн да пострада индивида, умира бащата? Как разграничихме?
Точките на бащата и родителите съотв се падат в около 9* риби и 9* везни

А триципл у-ли:
-за 10-ти: венера, луна, марс; 4-ти: венера, марс, луна; с една дума-венера
Д венера на градус и малко (всъщност почти 2) от съвпада с дневния малефик марс
« Последна редакция: Август 31, 2016, 10:04:35 am от Papy »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #623 -: Август 31, 2016, 11:15:13 am »
Би било перфектно, ако астрологичните правила можеха да се прилагат буквално и схематично и всичко да работи, да няма изненади. Но рядко се случва така. Нали знаете как се прецаках миналата година с две прекрасни юпитерови дирекции, при това от най-мощните - съвпади, с участието на Юпитер, Луна и Венера. Не се проявиха основните им сигнификации, нито на засегнатите домове - 5ти, 7ми и 8ми. Моя грешка беше да подценя статуса на Юпитер, положението на планетите по система "дом-знак" и като цяло липсата на предпоставки да се случат желаните неща. Тръгнах с голямата кошница, разчитайки на положенията в тропическата карта, повече няма да допусна тази грешка. А аспектите по един или друг начин трябва да се проиграят живота, затова са проработили по второстепенни сигнификации. За 7 и 8 дом се намери обяснение, само за 5ти не успях. Сега имам дирекционен квадрат на Юпитер към нат. Слънце - работи и дотук носи само хубави неща, тази година определям като по-успешна.

Миналата година ми беше финансова - и със знак плюс, и със знак минус. Но това дело наистина дойде много неочаквано. Интересното е, че в картата на опонента преобладават негативни аспекти с малефици и миналата година е имал дирекция на АС към нат. Марс /опозиция, в същия знак са Слънцето и Сатурн/. И кофти дирекция дава успех в съда - получава това, което искал. При мен положителни на пръв поглед дирекции дават изиграване, загуба на това, което ми се е полагало. Въпрос на обстоятелства и разпределяне на сили в играта. Но в този случай се убедих в нещо - не е толкова от значение наличието на кофти аспекти в натала, а силата на наталната карта, силни бенефици да има по ъглите. И случаят беше такъв - моята относително хармонична карта, но слаба срещу нехармонична, но силна. Накрая "лошият" печели и му се дава възможност да прецака "добрия". Въпрос на силен и слаб хороскоп, а не на аспекти, в това се убедих. Печели този, който е поставен в по-изгодни обстоятелства в живота /това винаги се вижда в натала/, независимо от вида дирекции.

И на семинарите така ми казаха - първо се оценява силата на хороскопа. От хороскоп, който предполага попадане в кофти обстоятелства, не може да се чака да се изсипе манна небесна от някой юпитеров аспект. Особено когато Юпитер в тази карта не е подкрепяща планета.

В горната карта, която ни беше дадена за пример: ретро Юпитер в един знак с Луната в 8 дом от изгряващия знак, ако се разгледа по фиксирания зодиак и по античната система, отсреща са Марс и Сатурн.


« Последна редакция: Август 31, 2016, 11:31:14 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #624 -: Август 31, 2016, 11:50:11 am »
Лили, доколкото помня, казусът на делото ти беше наследствен имот. Чела съм, че при крупна покупка, особено на имот, е задействан 5 дом. Освен това по него са парите на майката/бащата - родителят, представен от 4 дом. При загуба на такива е логично отново да е засегнат и той  :017:
Не познавам картата ти, иначе бих погледнала, но можеш ли да намериш връзка на активирания 5 дом в нея, ако го разглеждаш по този начин?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #625 -: Август 31, 2016, 12:00:09 pm »
Не, сигнификациите на Венера в 5 дом не бяха засегнати. Но 7 и 8 домове проработиха.

Ако се отчете по античната система, картинката се избистря - домовете стават 6, 8 и 9. И двата бенефика са ми в два неблагоприятни дома - 6ти и 8ми. От Юпитер в Плеядите какво да се очаква - той именно с материалното ще те изкушава, за да се види докъде можеш да стигнеш /но може да се "проработи" с окултни занимания и практики, там носи успехи/. Затова тълкувам тази загуба като нещо символично и с положителен контекст, след нея започнаха да идват благоприятни събития. И благодарение на нея разбрах кои хора истински ме подкрепят, преоцених някои приятелства. В моя живот така се получава - от тия, които си мислил за най-близки, получаваш безразличие, лъжи и завист, а от хора, които не си оценявал достатъчно - разбиране, лоялност, подкрепа и красиви жестове.

Но ако трябва да сме обективни по въпроса за делбеното производство, аз бях моралният победител в този процес. Видях моралното падение на сатурновия човек, видях истинската му същност, на какво е способен и колко добре се е прикривал през цялото време. И не бях изненадана от това падение, защото в хороскопа ясно се вижда докъде може да стигне нативът. Има доста красноречиви аспекти, всичко останало е само външна симулация.

След като не успя да постигне първоначалната си цел и да ме вкара в симулативна сделка, която в същността си беше имотна измама и каквито по принцип не се толерират от закона, измисли друга подла схема. Но успя с пари, яки адвокати и вероятно подкупи да си върже гащите. И, ако трябва да сме обективни, удоволствието да ме вкара в съда му е струвало поне няколко хилядарки, а на мен - няколко стотин лева. Така че печалбата и загубата в случая са доста относително понятие. Да, запазил е целостта на имота, но с какви средства? С липса на скрупули. А за мен остава удоволствието да ми се потвърдят за пореден път астрологичните знания и впечатления за този тип хора. Което не е никак малко - колкото и умело да се прикриват, винаги разкривам истинското им лице, рано или късно. А това смешно дело ми дойде като "наказание" за нежеланието ми да им клекна и да склоня да участвам в имотна измама. За мен е морална победа - доказах им, че не може в живота все да става на тяхната, както те пожелаят, и не може целият свят да се върти около техните интереси.





« Последна редакция: Август 31, 2016, 12:35:17 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #626 -: Август 31, 2016, 12:43:42 pm »
Лили, а този сатурнов гадняр има ли яки дорифории в картата си? На водещото светило предимно? Че не му помня картата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #627 -: Август 31, 2016, 12:53:13 pm »
Дневно раждане, но и двете светила са в конфигурация с малефици. Юпитер дава изключително силна подкрепа - в западната карта е в 11 дом и тригон с управителя на изгряващия знак, а отчетено по античната система - в собствен знак и в 10 дом, кулминиращ. И е в хайз. Две дневни планети в хайз, силно поставени - Юпитер и Сатурн /при него по-скоро Марс мъти водата/. Наистина има много силна карта и се радва на някаква подкрепа свише, статус, протекции, придобивки - това е външната страна на нещата, а вътрешната е бая прогнила - Слънцето и Луната в конфигурация с Марс и Сатурн. Злоба, лъжи, наглост и преследване на лични интереси зад маската на привидно благородство. За мен пък няма нищо по-сладко от това да гледам моралното падение на такива хора. Интересно, но те наистина си вярват, че мотивите им остават неразкрити.  :017:
« Последна редакция: Август 31, 2016, 01:02:41 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #628 -: Август 31, 2016, 01:07:25 pm »
Благодаря ти за отговора, Лили. Да, силна му изглежда картата. Това е идеалният вариант - когато планетите от сектата си подкрепят водещото светило.

Обаче всеки си получава заслуженото. Кармата си се трупа.
« Последна редакция: Август 31, 2016, 01:11:19 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #629 -: Август 31, 2016, 01:35:55 pm »
Стъпкването може да бъде и индиректно, прикрито. Това е по-елегантният начин да си гониш интереса. Тия, дето газят като валяк, са по-предсказуеми, по-марсиански. А благородството и алтруизмът, ако са истински и ти идват отвътре, няма нужда да бъдат изтъквани и навирани в очите на хората. Обикновено това е ясен сигнал, че някъде нещо не е съвсем така, както се представя пред публика. Но в днешни времена хората какво ли не правят за повече лайкове във виртуала и повече полезни контакти в реала.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui