Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199529 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #720 -: Януари 03, 2017, 01:48:00 pm »
Благодаря, Хепи за отговора, много неприятни неща четох за този аспект. Проблеми със здравето имала ли си?

При дъщеря ми ще стане точен тази година ::)

Не, не съм имала, въпреки че Луната е У1 - просто в един момент ми писна и една вечер получих нещо като лека нервна криза (все пак нат Слънце е в 4 дом, Везни), след която теглих майната на всичко, напуснах, изпратих господина поживо поздраво и си останах вкъщи. Може би 1-2 седмици след това телефонът просто звънна (човек от семейството, когото не бях виждала-4дом) и ме поканиха на интервю за работа и всичко се подреди. Предполагам, че факта, че имах смелостта да действам, даде шансове след това да има и награда. Квадрата е действие :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #721 -: Януари 05, 2017, 12:30:23 am »
Предполагам, че факта, че имах смелостта да действам, даде шансове след това да има и награда. Квадрата е действие :)
Такъв квадрат ще имам на 88г , каква работа ще сменям?
 :012:

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #722 -: Януари 06, 2017, 03:25:16 pm »
Здравейте, нова съм във форума, но искам да задам един въпрос. Повечето, които следват Левин обръщат внимание на всички аспекти на дирекционните планети. За сметка на това в книгите на Noel Tyl, авторът казва да гледаме само "твърдите" аспекти. Чудех се какви са вашите лични наблюдения?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #723 -: Януари 06, 2017, 03:27:26 pm »
Здравейте, нова съм във форума, но искам да задам един въпрос. Повечето, които следват Левин обръщат внимание на всички аспекти на дирекционните планети. За сметка на това в книгите на Noel Tyl, авторът казва да гледаме само "твърдите" аспекти. Чудех се какви са вашите лични наблюдения?

А има и още по-стиснати, които признават само дирекции на кардиналните оси към натални планети или дирекционни планети към кардиналните оси :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #724 -: Януари 06, 2017, 03:42:59 pm »
На тези стиснатите искам да кажа, че ДПлутон квадрат нат. венера и ДУран квадрат АС/ДС (в ями комбинация с транзит нептун през ДЦ) направи семейството ми на пух и прах и две години по-късно още ближа рани....единствения плюс от ситуацията вероятно е огромната трансформация по Плутон и дай боже по-малко грешки в бъдеще, както и свалени 14 кг. по Уран/АС и много по-добър външен вид......Проблема е, че астрологично не виждам нищо подкрепящо за ново начало, но това е друга тема

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #725 -: Януари 06, 2017, 03:44:54 pm »
Надали е само от дирекционните аспекти  :)

В каква фаза на луната си по прогресия и тр. Сатурн в кой дом е - четвърти?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #726 -: Януари 06, 2017, 03:53:40 pm »
Да, не е само по това, но нали темата е такава, та се въздържах от останалото. Сатурн ми е в 10 нат. (У5)
Очаквам прогресивно новолуние в края на 2017!!!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #727 -: Януари 06, 2017, 03:58:08 pm »
Да, не е само по това, но нали темата е такава, та се въздържах от останалото. Сатурн ми е в 10 нат. (У5)
Очаквам прогресивно новолуние в края на 2017!!!

Да де, значи транзитния ти е в четвърти дом. Приключила си един етап и почваш нов. Моят опит с последните градуси преди прогресивното новолуние е, че е много тегаво и никакво.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #728 -: Януари 06, 2017, 04:10:17 pm »
Да де, значи транзитния ти е в четвърти дом. Приключила си един етап и почваш нов. Моят опит с последните градуси преди прогресивното новолуние е, че е много тегаво и никакво.

Май транзитният й е в трети, звучи като мойта карта
Селена, карта някъде сложи ли?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #729 -: Януари 06, 2017, 04:14:40 pm »
За сметка на това в книгите на Noel Tyl, авторът казва да гледаме само "твърдите" аспекти. Чудех се какви са вашите лични наблюдения?

Твърдите аспекти дават по-осезаем и видим резултат, но от друга страна са предпоставка и за повече напрежение. Зависи към коя точка е аспектът. Например една квадратура на АС или МС към натална планета не винаги е неблагоприятна, ако тази планета е в силна позиция и не е сериозно афликтирана. Носи конкретна събитийност по темите на планетата. А тригонът може да се усети по-слабо и да донесе по-малко благинки, ако се случва по време на неблагоприятен астрологичен фон. Дава ти се някаква възможност и се оказва динена кора, върху която стъпваш и се подхлъзваш. Затова е цяло изкуство да можеш да синтезираш всички астрологични влияния, понякога противоречиви, и да ги сглобиш в едно свързано и логично цяло.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #730 -: Януари 06, 2017, 04:18:52 pm »
Май транзитният й е в трети, звучи като мойта карта
Селена, карта някъде сложи ли?

Тя е написала, че Сатурн е У5, а в другата тема, че слънцето е в 6ти дом с диспозитор уран така, че тр. Сатурн си е в четвърти дом :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #731 -: Януари 06, 2017, 04:19:53 pm »
Качвам карта, надявам се да се вижда добре, че ми е за първи път  :clap:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #732 -: Януари 06, 2017, 04:29:23 pm »
Тя е написала, че Сатурн е У5, а в другата тема, че слънцето е в 6ти дом с диспозитор уран така, че тр. Сатурн си е в четвърти дом :)

Много се радвам, че има хора, които четат внимателно
Хвана я :)

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #733 -: Януари 06, 2017, 04:48:11 pm »
И аз се радвам на задълбочените хора. Видяла е какво пиша по темата за Уран и веднага ми е наместила транзита на Сатурн :-*

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #734 -: Януари 06, 2017, 05:40:06 pm »
На тези стиснатите искам да кажа, че ДПлутон квадрат нат. венера и ДУран квадрат АС/ДС (в ями комбинация с транзит нептун през ДЦ) направи семейството ми на пух и прах и две години по-късно още ближа рани....единствения плюс от ситуацията вероятно е огромната трансформация по Плутон и дай боже по-малко грешки в бъдеще, както и свалени 14 кг. по Уран/АС и много по-добър външен вид......Проблема е, че астрологично не виждам нищо подкрепящо за ново начало, но това е друга тема

Тери е обърнала внимание - преди прогр Новолуние няма как да се случи, независимо какво ти се рзхожда из картата. Това е време за изчистване, равносметка, почивка (12 дом), не за започване. Дай си време да се "излекуваш", за да започнеш по-леко, необременена.
« Последна редакция: Януари 06, 2017, 05:42:04 pm от Happy58 »