Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199517 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #750 -: Април 08, 2017, 03:24:27 pm »
Значи дирекция към натал. Шест месеца по-рано са половин градус орбис. Ще започне към лятото, когато съвпадът пр Луна пр/дир МЦ застане точно срещу СЗ от февруари и срещу моя Меркурий.
Агресивна не съм, не обичам физическото насилие, нямам власт... Дано не съм аз тази, която ще изпита физическо насилие.  ::)
В натала нямам предпоставки, предполагам няма аз да ям пердах :)))

Като, че ли излишно усложняваш ситуацията?  Оста МЦ/ИЦ по дирции и прогресии  би следвало да се различават? При теб през втората половина на Юни - пр.Луна ще застане в опозиция на натален Меркурий на К5 - У9 и У11. Емоционално  може да се наложи да правиш избор за почивка в чужбина с детето и компания, или любим човек. Примерно :)

Пр. Луна ще ти събуди целия стелиум от последните градуси на Лъв и Дева :) Но това е за друга тема :)

По дирекции  като за тази тема - СД Сатурн ще направи ингрес в Скорпион тогава  :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #751 -: Април 08, 2017, 04:19:51 pm »
Звучи обнадеждаващо. В рамките на тази година имам дирекционен секстил на Юпитер към МС.  :)
След 2г имам дир Юпи на МС, пише наследство от родител от противоположния пол, ако Юпи е натално в 8д, както е при мен, ама то баща ми е починал отдавна, няма какво да му наследявам
Ще докладваш тук какво носи Юпито към МС, нали ти наближава секстила, ако ти е точен натала де  :29:
« Последна редакция: Април 08, 2017, 04:23:08 pm от akruks »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #752 -: Април 08, 2017, 04:40:07 pm »
Може да е второ внуче :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #753 -: Април 08, 2017, 04:50:40 pm »
Ще докладваш тук какво носи Юпито към МС, нали ти наближава секстила, ако ти е точен натала де  :29:

Секстилът за мен е слаб аспект, няма до ударя шестица от тотото. Пък и моят Юпитер е с малко съмнителна слава.

Но се учудих защо дирекционният му квадрат в рамките на изминалата година е донесъл положително развитие. Надявам се и аспектът му с МС да проработи в същата насока.

Дотук работи перфектно ректифицираният час. Но ако все пак съм родена по–рано, както първоначално беше записано, тогава въпросният секстил вече би следвало да се е случил и да е донесъл събитие. А миналата година нищо нямаше, освен ако не отчетем положителната динамика. Нямаше обаче видима промяна в социален план, все пак МС участва. Имаше "невидими" успехи, за които само аз си знам и не бия тъпан, създавайки трайно измамно впечатление за "неудачник".  ;D



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #754 -: Април 08, 2017, 05:00:59 pm »
Секстилът за мен е слаб аспект, няма до ударя шестица от тотото. Пък и моят Юпитер е с малко съмнителна слава.

Но се учудих защо дирекционният му квадрат в рамките на изминалата година е донесъл положително развитие. Надявам се и аспектът му с МС да проработи в същата насока.

От книжката за дирекции:

ЮПИТЕР СЕКСТИЛ С МС : Благоприятна дъга, макар и с по-малка сила от съвпад. Увеличаване състоянието, изгода в работата, подобряване на здравето.
           
СЛЪНЦЕ КВАДРАТУРА С ЮПИТЕР : НЕБЛАГОПРИЯТЕН ПЕРИОД ЗА ЮРИДИЧЕСКИ ДЕЛА ИЛИ ВИСШЕТО ОБРАЗОВАНИЕ, също за контакти със свещеници и юристи, за поемане на отговорност или за опити за спечелване доверието на високостоящите. Вероятни ЗАГУБИ,ИЗПИТАНИЯ, поради което е нужна предпазливост, старание да си господар на положението и готовност за различни ситуации. Финансови трудности и много дребни неприятности. Безгрижието сега е гибелно. Да не се дават пари назаем, човек да се пази от измама, предателсто  и лицемерие. Тази дъга кара човек да се самоизтъква и да прави безполезни разходи.

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #755 -: Април 08, 2017, 05:11:54 pm »
Лили , а смяна на махадаша или антардаша с дирекция засичала ли си?

В смисъл си в голям период на Юпитер и в малък на Марс /може и обратното/. И по някое време виждаш по западната система , че имаш актуална дирекция. Случвало ли ти се е ? Без значение коя е планетата дадох го като пример.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #756 -: Април 08, 2017, 05:19:40 pm »
Секстилът за мен е слаб аспект, няма до ударя шестица от тотото. Пък и моят Юпитер е с малко съмнителна слава.

Но се учудих защо дирекционният му квадрат в рамките на изминалата година е донесъл положително развитие. Надявам се и аспектът му с МС да проработи в същата насока.

Дотук работи перфектно ректифицираният час. Но ако все пак съм родена по–рано, както първоначално беше записано, тогава въпросният секстил вече би следвало да се е случил и да е донесъл събитие. А миналата година нищо нямаше, освен ако не отчетем положителната динамика. Нямаше обаче видима промяна в социален план, все пак МС участва. Имаше "невидими" успехи, за които само аз си знам и не бия тъпан, създавайки трайно измамно впечатление за "неудачник".  ;D

Квадратът е донесъл размърдването, промяната, претоварването ....

Аз например имам три дирекции в тригон:

1.) СД Слънце в тригон с нат. Плутон в 7 дом - изобщо не отчитам никак. Дали защото Плутон е далече ... Мога да кажа - напредък по партньорскит теми. Но тук това е само повей в посоката.

2.) СД Уран в тригон към нат.Луна в 6 дом - има размърдване на работното място, умам подкрепа, но ... не е ярко, като съвпада :)

3. СД Сатурн в тригон нат. Меркурий (У4, У7) - подобрение, структуриране, изграждане на брачните отношения, но е пак повей :)

По всички тези теми има и аспекти по транзити - по-ярки и категорични. Тригоните по дирекция ми изглеждат, като фон, на който се случват транзитите.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #757 -: Април 08, 2017, 05:20:21 pm »
Лила, в повечето случаи е съвкупност от фактори.

Така е, но специално Юпитер го следя под лупа. Газов гигант.  :57:

Лили , а смяна на махадаша или антардаша с дирекция засичала ли си?

Миналата година бях в махадаша на Сатурн и антар на Марс. Сега е маха на Сатурн и антар на Раху. Смяна на антардаша имаше непосредствено след РД, на 28ми.

Сега се сетих, че дирекцията на Юпитер към МС ще съвпадне с още една мажорна дирекция – дир. Меркурий в съвпад с нат. Юпитер в 7 дом. Към края на текущата година, може да проработи и през следващата. Меркурий управлява МС. Също така по същото време предстои секстил на дир. Сатурн към АС и тригон към ДС. Ако минутите на раждане са верни, пак в рамките на същия период има прогресивно МС/IС върху натална Венера. Година по–късно – прогр. АС в тригон с нат. Венера. Не смея вече да имам очаквания, но все пак...  ::)



« Последна редакция: Април 08, 2017, 05:41:37 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #758 -: Април 08, 2017, 05:40:19 pm »
Като, че ли излишно усложняваш ситуацията?  Оста МЦ/ИЦ по дирции и прогресии  би следвало да се различават? При теб през втората половина на Юни - пр.Луна ще застане в опозиция на натален Меркурий на К5 - У9 и У11. Емоционално  може да се наложи да правиш избор за почивка в чужбина с детето и компания, или любим човек. Примерно :)

Пр. Луна ще ти събуди целия стелиум от последните градуси на Лъв и Дева :) Но това е за друга тема :)

По дирекции  като за тази тема - СД Сатурн ще направи ингрес в Скорпион тогава  :)

Принципно - да, ама не :)
Дир МЦ се активира от пр. Луна - дир ИЦ съвпада с Меркурий. Правя разлика, но не, няма да пътувам никъде тази година, няма и да се женя втори път, няма и да се занимавам с университетски занимания, няма да членувам в организации, а и със сатурн в 11д приятелите са малко и ценни, нищо по 9 и 11д. Домове 9 и 11 ще са застъпени по друг начин, но към момента не е ясно, защото няма никакви индикации. Най-малкото ще е да пътувам. Един мн добър астролог, приятел, каза, че тълкува всеки аспект на дир МЦ като събитие в живота на човек - затова отдавам повече значение на МЦ. Когато Дри МЦ е направил съвпад с Марс У7 съм се омъжила, а при съвпад със СЛВ се разведох :) точните аспекти са били по МЦ, по дир ИЦ не съм имала точни аспекти.
Пр Луна подмина стелиума в 10д :) в кардинален дом, фиксиран знак и една планета в подвижен. Еми, събития ня-ма :) имаше при съвпада й с прогресивните планети, не с наталните. Но те минаха.
Сатурн влиза в Скорпион, което ще ме направи по-обрана и сдържана откъм емоции.
Имам тригон на дир. Уран и каре на дир АЦ с натален Юпитер.
Освен квадрата на Марс и Плутон :) всъщност, около този квадрат ми се обръща прогр. Юпитер в директна посока - дано донесе благини, въпреки че е в Дева :)
Та, не преувеличавам, само наблюдавам :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #759 -: Април 08, 2017, 06:04:32 pm »
Стига ги нагласяте астроклишетата за полу неща, които не са се случили, само, за да кажете-божичко ,как си действа астрологията. Нищо не действа изолирано. Трябва да са накуп няколко подобни успоредни показателя по различни техники. Преди, като се заинтересувах от астро се страхувах от вятъра-2 и 30-кой пръдна? Никой-фалшивото очакване. Берем страх или напразни надежди, които не се случват. Може и да съм осиновена, че не ми работи картата, ма надали, въпреки че племенникът е прав, като сподели с баба  си, че дядо му май и е изневирил ,защото въобще не приличам на нея , а само на дядо му  :D Та досега забелязах ,че има реални събития ,когато има междузвездни войни в няколко паралелни напъна-иначе само йок-нищо, страх ,надежда -пак говежда. Брала съм страха от напрегнати дирекции и ми писна и разбрах ,че не се умира толкоз лесно  :D Съжалявам ,ама вече ми втръсва от локуми-факти трябва, ако няма факти има само астро клишета ,боклуци с които ни напълниха главите книгите, които сме чели. Не съм осиновена-ангел съм! И целулита ми е доказателство-видях по стенописите  :012:

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #760 -: Април 08, 2017, 06:32:03 pm »
Така е, но специално Юпитер го следя под лупа. Газов гигант.  :57:

Миналата година бях в махадаша на Сатурн и антар на Марс. Сега е маха на Сатурн и антар на Раху. Смяна на антардаша имаше непосредствено след РД, на 28ми.

Сега се сетих, че дирекцията на Юпитер към МС ще съвпадне с още една мажорна дирекция – дир. Меркурий в съвпад с нат. Юпитер в 7 дом. Към края на текущата година, може да проработи и през следващата. Меркурий управлява МС. Също така по същото време предстои секстил на дир. Сатурн към АС и тригон към ДС. Ако минутите на раждане са верни, пак в рамките на същия период има прогресивно МС/IС върху натална Венера. Година по–късно – прогр. АС в тригон с нат. Венера. Не смея вече да имам очаквания, но все пак...  ::)

Е , тук вече ,ако няма събитие по темите партньор и любов значи Ребека ще се окаже права. :72:

А по това време антардашите какви са ?

Чара даша гледаш ли я?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #761 -: Април 08, 2017, 06:54:20 pm »
Чара даша не гледам, повече Нараяна използвам. Още не съм проучила коя от тях е по–достоверна.

Сетих се за една бивша състудентка с каръшки живот – при дирекция на МС в съвпад с Юпитер се събра със стара студентска любов след десетгодишна раздяла, сключиха брак. Но после няколко години не можеха да заченат, на Благовещение през 2015 роди момиченце, беше на 38 тогава.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #762 -: Април 08, 2017, 07:01:06 pm »
Чара даша не гледам, повече Нараяна използвам. Още не съм проучила коя от тях е по–достоверна.

Сетих се за една бивша състудентка с каръшки живот – при дирекция на МС в съвпад с Юпитер се събра със стара студентска любов след десетгодишна раздяла, сключиха брак. Но после няколко години не можеха да заченат, на Благовещение през 2015 роди момиченце, беше на 38 тогава.

Лили , а по Нараяна даша в кой знак си и дом?

Според мен и двете и Чара и Нараяна работят много точно.

Аз наскоро си свалих една книга за Нараяна даша и ако я изнамеря /щото компа ми е анархия/ , ще ти я пратя.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #763 -: Април 08, 2017, 07:06:24 pm »
И аз я имам тази книга, но нямам никакво време да чета, по цял ден се облъчвам пред монитора.

Не съм гледала наскоро по Нараяна, може и там да има смяна на знак. Погледнах – сега е Овен/Стрелец, след края на юли преминавам в Овен/Скорпион.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #764 -: Април 08, 2017, 07:14:43 pm »
И аз я имам тази книга, но нямам никакво време да чета, по цял ден се облъчвам пред монитора.

Не съм гледала наскоро по Нараяна, може и там да има смяна на знак. Погледнах – сега е Овен/Стрелец, след края на юли преминавам в Овен/Скорпион.

Скорпион е 1ви дом в раши . Нали така? :) 1-6 ще бъдат актуални .

Сега как си със здравните теми? 2-6 в раши са застъпени в момента. Освен повечето работа , при която е възможна преумора , която би могла да излезе в периода на 1 дом от раши.