Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200096 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #765 -: Април 08, 2017, 07:21:50 pm »
Сега съм добре със здравните теми, отработвам го символично – поемам тясно специализирани медицински преводи, с тежки диагнози. Но се замислям вече за по–щадящ режим, усеща се изтощение.

С Лагна във Везни съм в Раши, в Навамша е Телец. Обаче след края на юли се получава интересно застъпване на 7 дом в двете карти – Овен/Скорпион.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #766 -: Април 08, 2017, 07:47:25 pm »
Сега съм добре със здравните теми, отработвам го символично – поемам тясно специализирани медицински преводи, с тежки диагнози. Но се замислям вече за по–щадящ режим, усеща се изтощение.

С Лагна във Везни съм в Раши, в Навамша е Телец. Обаче след края на юли се получава интересно застъпване на 7 дом в двете карти – Овен/Скорпион.

Уау , Венера е  мн. важна при теб.

И както споделяш за 7-ми дом . при всички положения ще има резултати.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #767 -: Април 08, 2017, 07:56:25 pm »
Уау , Венера е  мн. важна при теб.

Мдааа, така отричана и оспорвана моя Венера в повечето женски общества.  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #768 -: Април 08, 2017, 08:08:41 pm »
Мдааа, така отричана и оспорвана моя Венера в повечето женски общества.  :57:

Венера  :72: , вероятно по-младите Венери я оспорват , а по-старите я отричат.

Лили , дай предложение за отработване на Марс /без физически упражнения - знаем за тях , но имаме проблем в краката/.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #769 -: Април 08, 2017, 08:47:16 pm »
Къде имаш проблем с краката – в стъпалата или коленете? Имаше едни книжки по холистична медицина, виж там какво означава. Коленете са по Сатурн, при мен там е слабото място. С халтави и скърцащи стави съм. И психологически има връзка – все гледам да стоя изправена, да на коленича пред нищо и пред никой, но вече трудно ме носят краката. Ако пък има проблем със стъпалата, те са нашата връзка със земята, дали сме стабилно стъпили и се държим. Страх да изгубиш почва под краката, опора, трайно да изгубиш стабилно положение в живота, да си като сред плаващи пясъци... Аз така си го обяснявам, но нямам представа как може да се отработи проблемът. Не съм нито доктор, нито психолог.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #770 -: Април 08, 2017, 08:51:17 pm »
Червени чорапи червени дънки шапка ръкавици за бокс-гледане и практикуване Може боксова круша червена в къщи -ръцете в вред ли са ви  :012: Дялкане на нещо с ножки игри с ножове червено червило червени гащи домати моторитски дрехи или симулация на мото крос пейнтбол и друг неспорт Въображаеми барабани върху червени възглявки също става но буйно със страст и тръскане на главата!-важно е за да се схване после врата и хеви най-много траш метъл на пънк рок хардкор и др подобни вече е по др планети Лют червен пипер ако е жена може антицелулитен с лют пипер или мазило за кръст с конски кестен и лют пипер Дете може да играе с родители на война на карти стратего и др  :012:

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #771 -: Април 08, 2017, 09:12:33 pm »
Къде имаш проблем с краката – в стъпалата или коленете? Имаше едни книжки по холистична медицина, виж там какво означава. Коленете са по Сатурн, при мен там е слабото място. С халтави и скърцащи стави съм. И психологически има връзка – все гледам да стоя изправена, да на коленича пред нищо и пред никой, но вече трудно ме носят краката. Ако пък има проблем със стъпалата, те са нашата връзка със земята, дали сме стабилно стъпили и се държим. Страх да изгубиш почва под краката, опора, трайно да изгубиш стабилно положение в живота, да си като сред плаващи пясъци... Аз така си го обяснявам, но нямам представа как може да се отработи проблемът. Не съм нито доктор, нито психолог.  :)

мускули и колена. :)

за Марс питам имаш ли идея как?

мускула дали не е Марс?

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #772 -: Април 08, 2017, 09:14:58 pm »
Червени чорапи червени дънки шапка ръкавици за бокс-гледане и практикуване Може боксова круша червена в къщи -ръцете в вред ли са ви  :012: Дялкане на нещо с ножки игри с ножове червено червило червени гащи домати моторитски дрехи или симулация на мото крос пейнтбол и друг неспорт Въображаеми барабани върху червени възглявки също става но буйно със страст и тръскане на главата!-важно е за да се схване после врата и хеви най-много траш метъл на пънк рок хардкор и др подобни вече е по др планети Лют червен пипер ако е жена може антицелулитен с лют пипер или мазило за кръст с конски кестен и лют пипер Дете може да играе с родители на война на карти стратего и др  :012:

 :D :D :58:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #773 -: Април 08, 2017, 10:21:45 pm »
... точните аспекти са били по МЦ, по дир ИЦ не съм имала точни аспекти.
...

Когато има аспект с дадена точност по МС, то със същата точност е и към ИЦ  само градусът е различен, изключая квадратурата. Съвпада по МС, ще ти е опозиция към ИЦ, тригона към едната точка е секстил към другата ...

Пр. Луна може да не ти даде точни събития, а само промяна в нагласите или на емоционално ниво.

Ще кажеш, като дойде лятото, ей - иде :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #774 -: Април 08, 2017, 10:32:27 pm »

Но се учудих защо дирекционният му квадрат в рамките на изминалата година е донесъл положително развитие.

...защото по натал имаш знаков секстил Юпитер/МЦ и когато същия прави( се обръща в) твърд аспект с МЦ, е годината когато трябва да извлечеш възможността ти дадена по рождение от лекия аспект, при който е планетен се усеща по-силно влиянието. Обратно при твърд натален аспект, който се обръща в лек по дирекция е годината, когато можеш да използваш'/освободиш напрежението по плавен, творчески  начин. При теб едновременно са активирани, в период от 3 г. , Меркурий от тр. Уран/Юпитер/Сатурн, а Юпитер активира 10-ти дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #775 -: Април 08, 2017, 10:36:11 pm »
...защото по натал имаш знаков секстил Юпитер/МЦ и когато същия прави( се обръща в) твърд аспект с МЦ

Нямам по дирекция твърд аспект с МС. За секстил говорим, който предстои да се случи.

Дирекционният му квадрат със Слънцето беляза година с положителни възможности.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #776 -: Април 08, 2017, 10:40:19 pm »
Нали, се учуди защо си имала година с положителни прояви, при положение, че СД Юпитер е бил квадрат МЦ и аз отговорих защо, тогава това се е  случило.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #777 -: Април 08, 2017, 10:41:03 pm »
Нали, се учуди защо си имала година с положителни прояви, при положение, че СД Юпитер е бил квадрат МЦ и аз отговорих защо, тогава това се е  случило.  :)

Не си прочела правилно.

Дирекционен квадрат Юпитер/Слънце.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #778 -: Април 08, 2017, 10:47:53 pm »
Да, извинявам се, но може  коментара да остане за някой , ако е полезен, при същите условия. :)

Лили, трябва да  има обяснение, да имаш някаква взаимовръзка, все пак, между Слънце и Юпитер в картата си, след като така явно си отчела прояви по аспекта. Квадратурите и съвпадите на Юпитер не са 'лоши", за разлика от опозициите му.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #779 -: Април 08, 2017, 11:04:36 pm »
Няма никакъв мажорен аспект между Слънцето и Юпитер, поне в тропическата карта.
В сидеричната донякъде има обяснение – знаков секстил, Слънцето е в юпитерова терма /Луната също е в терма на Юпитер/.

Проработи по 9–домните теми – и по управление /Слънце като У9/, и по сигнификация /Юпитер/. Всъщност там са и най–големите успехи през изтеклата година. По 3, 9 и 7 дом, без да е засегната личната партньорска сфера /любовна/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui