Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199571 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #780 -: Април 08, 2017, 11:09:33 pm »
А Слънцето ти е в 4-ти или в 5-ти, ако е в 4-ти, има взаимовръзка с Юпитер, но ето ти си си го обяснила защо така добре си откликнала на аспекта-това е по-важно.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #781 -: Април 08, 2017, 11:11:26 pm »
В последния градус на 4 дом по Плацидус, повече по 5ти се изявява. По Кох е вътре в 5ти, не е на куспидата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #782 -: Април 09, 2017, 08:48:19 am »
Да, извинявам се, но може  коментара да остане за някой , ако е полезен, при същите условия. :)



Да, благодаря Рени. Аз имам знаков секстил слънце МЦ, като на дир. слънце му предстои съвпад с МЦ :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #783 -: Април 09, 2017, 03:17:06 pm »
Принципно - да, ама не :)
Дир МЦ се активира от пр. Луна
няма такова нещо прогресия към дирекция и обратно
има дирекции към натал и прогресия към натал
пр. Луна може да спектира натален или прогресивен МС

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #784 -: Април 11, 2017, 09:16:51 am »
няма такова нещо прогресия към дирекция и обратно
има дирекции към натал и прогресия към натал
пр. Луна може да спектира натален или прогресивен МС

Знам, че няма, дори съм го писала в пост в началото на темата. Грешка на езика, защото ползвам астроком, а сега имам съвпад на пр МЦ и дир МЦ, пък в астрокома само ми синее дир МЦ.
Извинявам се за забулдата :)
« Последна редакция: Април 11, 2017, 09:19:53 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #785 -: Април 11, 2017, 09:32:27 am »
По принцип, прогресията е развитие на наталната карта. Въпреки че прогресия и дирекция са два различни прогностични метода, то би могло да се активира и дирекция към прогресия. Но още не съм установила дали е възможно, защото прогресията често е близка до наталното разположение на съответната планета, освен, ако не е лична.
Все още наблюдавам.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #786 -: Април 11, 2017, 08:10:44 pm »
По принцип, прогресията е развитие на наталната карта. Въпреки че прогресия и дирекция са два различни прогностични метода, то би могло да се активира и дирекция към прогресия. Но още не съм установила дали е възможно, защото прогресията често е близка до наталното разположение на съответната планета, освен, ако не е лична.
Все още наблюдавам.
пр Луна на К11, налазила е 11д и виж как почна да влизаш тук и да търсиш нов прочит на астрологични методи за прогностика  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #787 -: Април 11, 2017, 08:13:35 pm »
Щом не го пише в книжките, не значи че е заблуда и че няма такова нещо. Предполага и още една гледна точка.
ами дай да четем теб и разбием заблудите, , ама като си се стиснала и заключила статиите  :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #788 -: Април 12, 2017, 10:22:55 am »
пр Луна на К11, налазила е 11д и виж как почна да влизаш тук и да търсиш нов прочит на астрологични методи за прогностика  :)

Хахаха и не само това - пр Луна в Дева мисли и премисла досадно много. Анализира  и търси всякакви варианти за доказване или отхвърляне на тезата.
Много са досадни Девите, ей.... ама си ги обичам такива ;) защото имам Сатурн в Дева.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #789 -: Април 17, 2017, 06:21:58 pm »
Днес си разглеждах дирекциите в астрокома. Оказа се, че дир. Сатурн е бил в точен съвпад с натален Меркурий У4 в 10 дом, когато се разбра за болестта на баща ми и се наложи да го приемат в болница.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #790 -: Април 17, 2017, 07:09:11 pm »
А можеше и да не е негативно проявлението. Мен от дирекции на Сатурн ми е доста притеснително, обаче вече знам ,че трябва да има няква повторяемост, подобни транзити и прогресии, за да са накуп няколко техники. Ти имаш ли нещо друго по тези аналогии .

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #791 -: Април 17, 2017, 07:18:18 pm »
Ами, Сатурн си транзитира дълго време в 10-ия ми дом и вероятно тогава да е минал и през нат. Меркурий (сега ме мързи пак да си правя картата), а в момента е в съвпад с нат. Нептун (съУ1).

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #792 -: Април 17, 2017, 07:24:06 pm »
Днес си разглеждах дирекциите в астрокома. Оказа се, че дир. Сатурн е бил в точен съвпад с натален Меркурий У4 в 10 дом, когато се разбра за болестта на баща ми и се наложи да го приемат в болница.

Дано да се оправи. Стискам палци всичко да е наред !

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #793 -: Април 17, 2017, 07:48:08 pm »
Днес си разглеждах дирекциите в астрокома. Оказа се, че дир. Сатурн е бил в точен съвпад с натален Меркурий У4 в 10 дом, когато се разбра за болестта на баща ми и се наложи да го приемат в болница.
за дир. Сатурн съвпад с Меркурий дават следното:
Човек поема СЕРИОЗНИ ОТГОВОРНОСТИ И ЗАДЪЛЖЕНИЯ. Умът става по-устойчив и човек е принуден да внимава за собствените си интереси, макар и умът да е по-подтиснат и подозрителен. По-активни амбиции, вниманието е точно фокусирано върху достигането на целите. Човек е склонен да търпи вмешателство от по-възрастни хора

При мен дир. Сатурн на К8 влоши сериозно здравето на майка и почина за 3г, но правеше съвпад с Луната и опозиция на Слънце.


Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #794 -: Април 17, 2017, 07:55:03 pm »

При мен дир. Сатурн на К8 влоши сериозно здравето на майка и почина за 3г, но правеше съвпад с Луната и опозиция на Слънце.

Въх и на мен ми предстои подобна дирекция - дир. сатурн опозиция слънце и квадрат луна, само дето сатурн е във втори дом. Какво според теб ще донесе, че и дир. уран по същото време аспектира светилата...
Frankly, my dear, I don't give a damn.