Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200109 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #795 -: Април 17, 2017, 08:03:41 pm »
Благодаря, Грег!
Това, че човек става по-амбициозен по отношение на целите си е вярно, друг е въпросът дали ще успее да ги постигне. А опити за вмешателство при мен винаги е имало, затова съм принуден вече да поставям другите в заварено положение, за да няма кой да ми попречи (както беше със закупуването на пианото например).

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #796 -: Април 17, 2017, 08:24:33 pm »
Благодаря, Грег!
Това, че човек става по-амбициозен по отношение на целите си е вярно, друг е въпросът дали ще успее да ги постигне. А опити за вмешателство при мен винаги е имало, затова съм принуден вече да поставям другите в заварено положение, за да няма кой да ми попречи (както беше със закупуването на пианото например).

 :08:

точно така! Браво! Гони СОБСТВЕНИТЕ си цели! Постепенно нещата така ще се наредят, че да не ти се налага да даваш обяснения. Казвам го от опит - ЖП1 :)

нали помниш - вЕрвай ми :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #797 -: Април 17, 2017, 09:06:56 pm »
за дир. Сатурн съвпад с Меркурий дават следното:
Човек поема СЕРИОЗНИ ОТГОВОРНОСТИ И ЗАДЪЛЖЕНИЯ. Умът става по-устойчив и човек е принуден да внимава за собствените си интереси, макар и умът да е по-подтиснат и подозрителен. По-активни амбиции, вниманието е точно фокусирано върху достигането на целите. Човек е склонен да търпи вмешателство от по-възрастни хора

При мен дир. Сатурн на К8 влоши сериозно здравето на майка и почина за 3г, но правеше съвпад с Луната и опозиция на Слънце.

Акрукс, къде четеш за тези тълкувания на дирекции?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #798 -: Април 18, 2017, 02:49:53 pm »
Акрукс, къде четеш за тези тълкувания на дирекции?
за аспекти на планетите от една книга, за дирекционни планети на куспиди от една таблица, има ги и двете по-назад в темата , но ти ги давам наготово в този коментар

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #799 -: Април 18, 2017, 03:21:08 pm »
Благодаря!  :38:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #800 -: Април 18, 2017, 07:24:58 pm »
Можете ли да споделите съпреживяно при съвпад на дирекционна планета с наталния южен възел?
« Последна редакция: Април 18, 2017, 07:26:29 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #801 -: Април 18, 2017, 09:13:51 pm »
Можете ли да споделите съпреживяно при съвпад на дирекционна планета с наталния южен възел?

В общи линии така се тълкуват дирекции с лунните възли:
-   Съвпадът със Северния възел говори за това, че събитието е много важно и ще има продължителни последствия. Ситуацията, възникваща при такъв съвпад е за дълго, ако не е за цял живот.
-   Съвпадът с Южния възел говори за това, че даденото събитие е следствие на далечно минало или събитие от минали животи.
-   Квадрата към възлите говори за това, че събитието идва от миналото и че има възможност радикално да променим съдбата си.
-   Другите дирекционни аспекти на възлите действат слабо.
Затова при анализ на дирекционните възли може да се ограничим само със съвпада, опозицията и квадрата.
Възлите нямат свое управление.
-   Когато дирекционният възел прави аспект с натална планета, събитието съответства на този дом, в който се намира планетата.
-   Когато дирекционна планета прави аспект с натален възел, събитието съответства на дома, в който се намира възела.
-   Когато дирекционният възел прави аспект с върха на дома, събитията съответстват на значението на този дом.
В останалото действието на възлите по нищо не се различават от действието на планетите. Към тях може да се отнесе всичко, което беше казано по-горе за аспектите на планетите в дирекциите.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #802 -: Април 19, 2017, 12:20:19 pm »
Предстои ми след година и нещо съвпад на дир. Юпитер с К12 нат. Какво показва този аспект? При брат ми се е случил точно когато изчезна, но след като по натал няма как да е отишъл зад граница по никакъв начин, то в болница ли да е попаднал, или в затвор (не виждам защо)? Или може би при него да става дума за отвличане.
В същото време за себе си какво да очаквам от този аспект? Предстои и навлизане на прогр. Луна в нат. 8 дом - може би ще става дума за болести на близък и, недай си Боже, и смърт.  :017: Чел съм, че на много хора близки хора са си отишли при прогр. Луна в 8 дом или пък те са се разболяли сериозно, също така и силно намаляване на финансите. Така ли е наистина?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #803 -: Април 19, 2017, 02:43:39 pm »
Предстои ми след година и нещо съвпад на дир. Юпитер с К12 нат. Какво показва този аспект? При брат ми се е случил точно когато изчезна, но след като по натал няма как да е отишъл зад граница по никакъв начин, то в болница ли да е попаднал, или в затвор (не виждам защо)?
Веско, сериозно ли го мислиш? Според теб как ще попадне в затвор или в болница без лични документи, още повече е обявен за издирване?
СД Юпитер на К12
- пътуване в чужбина;
- щастливо ПЕНСИОНИРАНЕ;
- тайно ПОКРОВИТЕЛСТВО
от Бог;
- излизане от затвора;
- започва да учи не това, което
иска – юпитер ⊕ Н1У3 (юпитер⊕ е 2У на риби⇔ )

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #804 -: Април 19, 2017, 06:16:45 pm »
Предстои ми след година и нещо съвпад на дир. Юпитер с К12 нат. Какво показва този аспект? При брат ми се е случил точно когато изчезна, но след като по натал няма как да е отишъл зад граница по никакъв начин, то в болница ли да е попаднал, или в затвор (не виждам защо)? Или може би при него да става дума за отвличане.
В същото време за себе си какво да очаквам от този аспект? Предстои и навлизане на прогр. Луна в нат. 8 дом - може би ще става дума за болести на близък и, недай си Боже, и смърт.  :017: Чел съм, че на много хора близки хора са си отишли при прогр. Луна в 8 дом или пък те са се разболяли сериозно, също така и силно намаляване на финансите. Така ли е наистина?

Не е задължително да има събитие , при мен някой прогресии си отминават просто така без нищо да се случи... не знам защо ...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #805 -: Април 19, 2017, 09:26:28 pm »
Веско, сериозно ли го мислиш? Според теб как ще попадне в затвор или в болница без лични документи, още повече е обявен за издирване?
Ами след като не може по натал според теб да е заминал извън граница, то други възможности не остават. Пенсиониране също няма как да е. Има и други два варианта - да е вербуван от сектанти или отвлечен за органи.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #806 -: Април 19, 2017, 09:35:05 pm »
Весо, много злокобни сценарии ражда главата ти.  :o

От двата варианта наистина е по–добре да е вербуван от сектанти, условно казано. Но няма абсолютно никаква логика преднамерено да остави всички документи и лични вещи у вас и да отиде да си дава органите. Този вариант отпада.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #807 -: Април 19, 2017, 10:12:17 pm »
Весо, много злокобни сценарии ражда главата ти.  :o

От двата варианта наистина е по–добре да е вербуван от сектанти, условно казано. Но няма абсолютно никаква логика преднамерено да остави всички документи и лични вещи у вас и да отиде да си дава органите. Този вариант отпада.
Какво да си мисля вече след толкова много време? А тези идеи ми ги дават много хора и от квартала - често се случва и на работата да ме подпитват разни познати има ли нещо ново.
Относно органите - кой е казал, че е доброволно? Може да е бил отвлечен, упоен и т.н...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #808 -: Април 19, 2017, 10:23:16 pm »
Не си ми разбрал логиката. Преднамерено си оставя документите, за да изчезне завинаги. Вероятно е било планирано, а не инцидентно да се е случило. Когато човек бива отвлечен, това се случва някъде на улицата, и за целта предварително няма да обмисля план за укриване и да остави всички лични вещи и документи вкъщи. На улицата просто те издебват и те грабват с това, което носиш в момента, а после го захвърлят някъде, за да заличат всички следи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #809 -: Април 19, 2017, 10:25:48 pm »
Ясно, разбрах вече. Какво тогава ще да е било? Ако гледаме аспекта дир. Юпитер на К12 нат. - кое от всичките възможности най-пасва?