Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200146 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #825 -: Април 22, 2017, 06:43:42 pm »
След злополучната дирекция на Венера към Юпитер и аз имах ингрес в Близнаци. Реална промяна в личните връзки няма, но регистрирах съществена вътрешна промяна. Вече я карам с по–малко очаквания. Най–вече без онези, които обществото ни е наложило като норма, стандарт за успеха на една връзка, за нейната "перспективност" и "плодове". Вече с по–голяма лекота се дистанцирам от отношения, които ме тровят или са зациклили. Подкарах го по близнашки и в приятелствата, след години разочарования.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #826 -: Април 22, 2017, 06:47:02 pm »
Точно същото проявление има и при мен този ингрес!
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #827 -: Април 22, 2017, 06:57:30 pm »
При мен и погледът върху отношенията се промени. Вече не е важно плътското, ако няма предпоставки да го има/бъде, залагам на духовната страна на отношенията. Както наскоро ми каза една стара астро познайница – "не сме само тела".  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #828 -: Април 22, 2017, 06:59:21 pm »
Да, определено се  разшири погледа върху връзките :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #829 -: Април 22, 2017, 08:03:51 pm »
Не винаги. При съвпад на СД Венера с МЦ загубих двама мъже - единият почина, с другия се разделихме. Имах мого други показатели в картата, говорещи за това и Венера на К10 не го предотврати.
Разбира се, че не винаги, толкова хора сме се бракували без този аспект.
Съжалавявам за това, което ти се е случило при СД Венера на МС

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #830 -: Април 22, 2017, 08:22:20 pm »
Вчера гледах една карта /на мъж/, дир Венера съвпад Слънце и МС, и дир Луна съвпад нат Сатурн. Много буквално, раздяла със жена си и започване на нова връзка


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #831 -: Април 22, 2017, 08:36:01 pm »
Вчера гледах една карта /на мъж/, дир Венера съвпад Слънце и МС, и дир Луна съвпад нат Сатурн. Много буквално, раздяла със жена си и започване на нова връзка
в карта на мъж- дир. Юпитер квадрат Венера- развод, по негово искане, като се раздели и с къщата, която сам е изградил

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #832 -: Април 22, 2017, 08:36:36 pm »
И аз наблюдавах подобно буквално проявление, при мъж от близкото приятелско обкръжение.

В рамките на една година имаше две по–силни дирекции – дир. Марс в съвпад с нат. Венера и дир. Сатурн в съвпад с нат. Луна. И по същото време имаше транзитен Сатурн върху нат. Луна, Саде Сати. Запознанство с жена – последва сексуална връзка, която не премина в нищо по–сериозно, имало е доста конфликти там. Последва раздяла. Не беше харесана и от семейството му като евентуална половинка – нито е от сой, нито е образована, нито е с имоти и хубава професия.

Половин година по–късно /или малко повече/, когато дирекциите вече са разходящи, се запознава с друга жена, последва нова връзка. Този път по–перспективни отношения, поне така се говори. Транзитният Сатурн навлиза в 7 дом и прави опозиция с нат. Венера, когато се запознават и започва ухажването. Сега опозицията Сатурн/Венера се е разпаднала, но после пак ще се повтори. Още са на етапа, на който има предимно приятни изживявания и романтика. Не са се събрали под един покрив, за да се види истинската съвместимост на двата характера. В тези отношения обаче той не е в особено изгодна позиция – жената е относително реализирана и интелигентна, самостоятелна и ще трябва тя да прецени дали го разглежда като бъдещ семеен партньор и дали да го прибере в жилището си. Ще трябва да ходи на пръсти пред нея /Лъвица с Луна в Скорпион или в началото на Стрелец, но съвпад със Сатурн/, поне докато трае преходът на Сатурн през седмия му дом и в опозиция с Венера. Този път на тест ще се явява той, не кандидат булката.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #833 -: Април 22, 2017, 08:55:03 pm »
в карта на мъж- дир. Юпитер квадрат Венера- развод, по негово искане, като се раздели и с къщата, която сам е изградил

Имам карта с обратния случай, дир Юпитер У5/8 квадрат Венера У10/3- брак по любов, ама сега при тр Сатурн опозиция Венера любовта кара на изпарения

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #834 -: Април 22, 2017, 09:43:35 pm »
ама сега при тр Сатурн опозиция Венера любовта кара на изпарения

И на мен ми е интересно защо транз. Сатурн в опозиция с нат. Венера при доста хора дава раздели или охлаждане, разочарования, но има случаи и на започнали сериозни връзки. А за брак по време на такъв транзит чували ли сте?  :017:

Имам една приятелка /вече не подържаме контакт/, при която сега Сатурн е в опозиция към Слънце/Венера. Тя има долен съвпад – ретро Венера на 1 градус от Слънцето, невидима. И при това е кофти аспектирана. Само мога да гадая как може да се проявява. Там развод надали ще има, при цялото им неразбирателство и липса на обич. Но и за възраждане на любовта няма почва, меркантилна история. Та, исках да кажа, че нейният случай наистина е интересен за наблюдение, но сега няма как. Вече не съм спасителен пояс за никого.  ;D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #835 -: Април 22, 2017, 09:46:51 pm »
При мен в момента и Луната и Венера са активни по дирекции. СД Венера прави съвпад с нат.Слънце и ингрес в Козирог. СД Луна квадратира Слънцето и прави ингрес във Везни. Венера я усещам много добре при съвпада със Слънцето. Двата ингреса и квадрата на Луната ми убягват или не включвам какво да им припиша.

Много явно беше, когато пр.Венера съвпадна с нат.Слънце и влезе в Козирог. По дирекции - може би не е вибрация, а предстоящо събитие. Така, като Ви чета - има време.

При мъжа ми - предстои през декември СД Марс в съвпад с нат.ЮЛВ. Четох, че това, което приключва - никога няма да се върне назад. Кармичен урок. Аз самата съм го преживяла и перфектно разбирам за какво иде реч. Марс при него е съуправител на 7 дом, както и на 12 дом. Паралелно и Плутон му е на МС. Предполагам, че ще засегне партньорската тема - в бизнес план. За личен, не смея да предполагам.
Над силата е само умението да я владеем!

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #836 -: Април 22, 2017, 09:55:06 pm »
Заразихте ме да си погледна дирекциите.....
дир. Уран квадрат нат.Юпитер У10
тр. Уран съвпад нат.Юпитер
Натално са в точен тригон.
Гоня успех, резултати, но да не гоня михаля накрая.  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #837 -: Април 22, 2017, 10:00:17 pm »
Гоня успех, резултати, но да не гоня михаля накрая.  :012:

През 2015та и аз го подгоних, когато имах двойно подчертана юпитерова дирекция, от най–мощните – съвпад. Дир. Венера в съвпад с нат. Юпитер и дир. Юпитер в съвпад с нат. Луна.  :043:

Ни любов, ни връзка, ни авантюрка дори, само олекнах с дял от наследствен имот, за който и без това не претендирах. И с една сума пари покрай делото, евтиното излезе скъпо накрая. Обаче и беше година с най–висок личен доход, какъвто някога изобщо съм имала. С кръв ми излизаше през носа – не съжалявам, че го загубих.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #838 -: Април 22, 2017, 10:03:22 pm »
Хм, нали по Юпитер има освобождаване ... от излишно бреме, товар ... Да не е било това? По майчина линия ли беше?
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #839 -: Април 22, 2017, 10:08:44 pm »
Хм, нали по Юпитер има освобождаване ... от излишно бреме, товар ... Да не е било това? По майчина линия ли беше?

Да, абсолютно, при това с тежести, обременено с голям ипотечен кредит. По майчина брачна линия.
Имотът, в който останах, също е по нейна линия, от първия ѝ брак. А тия от втория и за това претендираха. Но както каза наглият им адвокат: "Отказваш се от всичко, но поне си запазваш имота" /който и без това ми се полагаше/. На руски имаше една поговорка – "Меняем шило на мыло", та и моята ситуация беше подобна. Тоест каквото и да направиш, накрая има съмнителен резултат. За мен обаче тази ситуация беше знак свише и окончателно свали маските от някои привидно мили лица. Накрая винаги така се получава.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui