Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199530 пъти)

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #840 -: Април 26, 2017, 02:14:57 pm »
Някой да е имал Дир.Плутон на К5?

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #841 -: Април 28, 2017, 12:52:02 pm »
Загледах си дирекциите и аз и установих, че при:
 - СД Уран градус преди К5 започнах да се интересувам от астрология. Някъде напред в темата мисля, че Happy58 беше споделила същото.
 - СД Венера сега ми е 1гр и 10мин преди К5, така че още не мога да разбера как ще се прояви.

Но ме притеснява СД Марс, който наближава съвпад със Слънцето в 3 дом. А СД Слънце квадратира възлите. Единственото което ми идва на акъла е инцидент, здравословен проблем с мъж роднина заради 3, 8 и 12 дом. Мислите ли, че би могло да има други проявления?

П.С.// Сега като се замислих, моя 12 дом е 6 дом на дядо ми по бащина линия, ако правилно считам 7 дом за дядо ми.
« Последна редакция: Април 28, 2017, 12:55:13 pm от irko_birko »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #842 -: Април 28, 2017, 01:54:08 pm »
СД Марс първо ще квадратира нодалната ос, а после ще направи и съвпад със Слънцето. Аз ще разгледам после  :)
Над силата е само умението да я владеем!

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #843 -: Април 28, 2017, 02:23:42 pm »
Да, вярно Алена. Благодаря ти. Тя ми е по 1-7 дом. Ама май сега като гледам не я квадратира ами прави секстил и тригон. Дано не засегне отношенията с мъжа ми. Иначе няколкото дирекции които съм засичала за минали събития, повечето са се проявявали преди точния съвпад, да не казвам даже и на 1 градус предварително.

П.С.// Чудих се какво съм пропуснала и то е освен всичко това и съвпада на СД ЮЛВ с Марс.
« Последна редакция: Април 28, 2017, 02:32:29 pm от irko_birko »

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #844 -: Април 28, 2017, 02:37:51 pm »
Да, вярно Алена. Благодаря ти. Тя ми е по 1-7 дом. Дано не засегне отношенията с мъжа ми. Иначе няколкото дирекции които съм засичала за минали събития, повечето са се проявявали преди точния съвпад, да не казвам даже и на 1 градус предварително.
irko_birko,
Правилно си забелязала :)
Дирекционните аспекти на всички планети ,без Слънцето и Луната ,действат 1 гр.преди и 1 гр. след точния аспект. Т.е година преди и година след това.
За слънцето-2 гр .преди и 2 гр.след. За Луната-1.5 гр преди и след .

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #845 -: Април 28, 2017, 02:43:25 pm »
Rroza, Благодаря ти за информацията  :)  Това са Слънцето и Луната не го знаех. В такъв случай по-късно ще си видя от кога са ми навлезли в такъв орбис аспектите с тях. Въпреки орбисите които дават за дирекционните аспекти, си мислех, че събитията се случват почти при точен аспект, но явно не е така.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #846 -: Април 28, 2017, 02:43:48 pm »
....Ама май сега като гледам не я квадратира ами прави секстил и тригон. .....

П.С.// Чудих се какво съм пропуснала и то е освен всичко това и съвпада на СД ЮЛВ с Марс.

Да, СД Марс застава в хармонични аспекти към наталната нодална ос. Активност, но не и агресивност по оста на взаимоотношенията. :)
« Последна редакция: Април 28, 2017, 03:02:04 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #847 -: Април 28, 2017, 04:16:56 pm »
Дано е така Delphin  :58: Защото си мисля, че Марс винаги внася някакъв конфликт, дори и при положителни аспекти. Имам обаче въпрос - при аспектирана натална нодална ос се засяга оста 1-7, а при засегната дирекционна ос 2-8 ли ще бъде повлияна или комбинирано 1-7 и 2-8? Защото към момента са актуални и темата за взаимоотношенията и темата за финансите.

По този повод се чудя дали СД нодална ос съвпад Марс може да показва това, че в момента все още работя по стартирането на семеен бизнес, който в бъдеще ще носи приходи? Тъй като вече СД ЮЛВ е в разходящ съвпад с Марс и не съм сигурна до колко влияе.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #848 -: Април 28, 2017, 04:23:54 pm »
Дано е така Delphin  :58: Защото си мисля, че Марс винаги внася някакъв конфликт, дори и при положителни аспекти. Имам обаче въпрос - при аспектирана натална нодална ос се засяга оста 1-7, а при засегната дирекционна ос 2-8 ли ще бъде повлияна или комбинирано 1-7 и 2-8? Защото към момента са актуални и темата за взаимоотношенията и темата за финансите.

По този повод се чудя дали СД нодална ос съвпад Марс може да показва това, че в момента все още работя по стартирането на семеен бизнес, който в бъдеще ще носи приходи? Тъй като вече СД ЮЛВ е в разходящ съвпад с Марс и не съм сигурна до колко влияе.

с това, което си описала, влияе перфектно :) - ще се включа допълнително тези дни, защото ми стана интересна картата ти :) ..... а от 10 дни ретро Мерк/Уран в квадрат към У1 просто ми разказва играта - вече нямам силички :)

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #849 -: Април 28, 2017, 04:24:29 pm »
При мен Марс е У3, У8 в 3д, а Слънцето У12, при СД Слънце върху Марс почина дядо ми на 89г, от грип за няколко дни.

Akruks, явно са ни еднакви управителите на домовете. А и при дирекции доколкото съм чела няма значение коя е натална и коя дирекционна планета. Аспектите си действат според засегнатите домове и характера на планетите (може и да греша). Така че твоят аспект е кажи речи едно към едно с моя. Дано не е това при мен, въпреки че това са неизбежни неща....

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #850 -: Април 28, 2017, 04:31:41 pm »
Благодаря ти Happy  :)  Сега видях, че на мен транзитите им ми тригонират Венера и Уран, но за това ще пиша в другата тема по-късно.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #851 -: Април 29, 2017, 12:47:06 am »
irko_birko, имаш много хубава конфигурация в натала - между слънцето и нодалната ос. Имаш опитност на балансьор във взаимоотношенията, с акцент над теб. А следва да съумееш да бъдеш двигател във връзките, като запазваш баланса. Не да си кротката, тиха и добра, която получава грижи, а активна, търсеща и действена, но запазваща баланса във взаимоотношенията  да не се чувства другия под чехъл. Опитът и целите хармонират на твоята същност и пое на изява ще най-близките в обкръжението.

На тази сцена влиза СД Марс и заставайки в секстил/тригоон към нодалната ос - ще провокира събития, които да те подтикнат да отработваш темите на нодалната ос. То вече работи. А после заставайки над Слънцето - ще имаш и енергията и импулса да го направиш. Т.е. първо е провокацията, обстоятелствата, които създават ситуацията, в която да се изявиш. А после и ще имаш силата, енергията, импулса да действаш.

Освен това СД ЮЛВ върху нат.Марс  заточен, анаретен ... според мен ще ти събуди Марса  :72:

Анаретните планети в картата ингресират по дирекции в нов знак  на 30-тата година - при теб  в рамките на няколко години се случва със Слънцето, нодалната ос и Марс.

Следва да се отбележи и това, че СД ДЦ ляга на нат.Юпитер - диспозитор на Слънцето ти. Определено темата за взаимоотношенията гърми отвсякъде. Кармични уроци.

Днес четох малко по диагонал, но нещо се замислих за евентуална бременност. Сега гледам, че по прогресии годината ти започва с нов цикъл Венера/Луна в 5 дом в точен секстил със Слънцето.
Над силата е само умението да я владеем!

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #852 -: Април 29, 2017, 01:49:25 am »
irko_birko, имаш много хубава конфигурация в натала - между слънцето и нодалната ос. Имаш опитност на балансьор във взаимоотношенията, с акцент над теб. А следва да съумееш да бъдеш двигател във връзките, като запазваш баланса. Не да си кротката, тиха и добра, която получава грижи, а активна, търсеща и действена, но запазваща баланса във взаимоотношенията  да не се чувства другия под чехъл. Опитът и целите хармонират на твоята същност и пое на изява ще най-близките в обкръжението.

Алена, много точно си го написала!  :72: Винаги търся баланса за сметка на себе си понякога, бидейки добра и кротка както казваш, но ако след много усилия от моя страна не се получи, направо помитам всичко наоколо. Това се отнася за всички типове отношения, в които съм въвлечена. Точно това е нещото което не съм успяла да науча - хем да съм активна в отношенията, хем да има равновесие и другите да не се чувстват подтиснати. Винаги съм в крайностите. А пък мъжът ми е още по-див от мен и няма как да е под чехъл и ето затова настъпи това напрежение и конфликтност в отношенията ни. Явно Марсът ми се е събудил  :012:  Но ще запомня това, което си написала и ще се стремя към постигане на баланс! Винаги съм осъзнавала това като мой минус, но никога до сега не съм си давала сметка, че трябва да го отработя. БЛАГОДАРЯ ТИ!   :38:

На тази сцена влиза СД Марс и заставайки в секстил/тригоон към нодалната ос - ще провокира събития, които да те подтикнат да отработваш темите на нодалната ос. То вече работи. А после заставайки над Слънцето - ще имаш и енергията и импулса да го направиш. Т.е. първо е провокацията, обстоятелствата, които създават ситуацията, в която да се изявиш. А после и ще имаш силата, енергията, импулса да действаш.
Точно така - вече са се задействали обстоятелствата. Между другото от около месец започнах да усещам повече сплотеност в отношенията ни и мисля, че започват да се връщат положителните ми мисли относно връзката ни, желанието да преборим и тези трудности и да продължим напред. Дано не е нещо временно и да си се наместят нещата. Сега, от разстояние на времето бих описала нещата така - силен трус ни раздруса изведнъж (моето поведение в добавка към другите обстоятелства), което размести из основи пластовете и сега може би лека полека всичко започва да си отива на мястото.

Трябва да си видя хубаво ингресите кога са запознали, защото тази промяна в мен настъпи преди около 3-4 години мисля, но с времето се изостряше все повече и повече. А за бременност, не знам - нещо не ми се вижда като вероятно случване, особено в положението в което сме.

Алена, много ти благодаря отново за задълбочения анализ! Накара ме да се замисля пак  :-*
« Последна редакция: Април 29, 2017, 01:51:17 am от irko_birko »

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #853 -: Април 29, 2017, 04:45:28 pm »
Сега си видях ингресите по дирекции - нодалната ос в началото на тази година, но дори и година преди това не го свързвам с нищо конкретно. Марс скоро трябва да премине в Стрелец, а ингреса на Слънцето в Козирог няма да го забравя никога - когато беше в анаретен градус започна изведнъж да се проявява болестта на любимото ми коте, което почина няколко месеца по-късно.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #854 -: Април 29, 2017, 05:39:26 pm »
irko_birko, виждам че има вече коментари по картата ти, но първо ще пиша, за да не се влияя - ако нещо се повтаря, сори :)

картата ти ми е интересна, защото нодалната ос е в знаци, противоположни на домовете :) - това е особено положение, имало е тук леки опити за коментар по тях, но без особен резултат.

Ще опиша ситуацията с архетипите и взаимовръзките - ти опитай да си ги навържеш по събитията около теб. Аз не претендирам да познавам събития, но мога да дам поне инфо кое защо се случва :)

ЮЛв ти е в 1 дом и везни, което означава, че си много мила и любезна, когато искаш да направиш своето :), да ти е уютно, да се чувстваш спокойна - и досега си го постигала. Сега обаче възврата на осите е минал, Сатурн и той прави възврат, така че тези ти умения вече няма да ти носят благополучие и спокойствие :). Предполагам, че още когато тр възли са минавали през Овен, проблемите във взаимоотношенията са започнали.
СЛВ е в 7, Овен - опитвай се да чуваш какво ти казват другите и проявявай инициатива, за да го правите заедно - това е най-важното за теб, което трябва да научиш. Предполагам, че обикновено става въпрос за печелене на пари и за ценности при неразбирателствата с  хората. Докато не започнеш упражнението по СЛВ тези теми ще ти убягват, или поне резултата няма да е това, което искаш.
Нодалната ос има само аспект само със Слънцето, което (за да не ти е скучно) е неаспектирано от планети, което в някаква степен сигурно затруднява изразяването му. Имаш възможност да грееш, да се реализираш, чрез писане/четене на теми за смисъла на живота, за природа, въобще стрелец (само да не кажеш, че си адвокат :) ). Предполагам, че доста четеш и се интересуваш по темите на Стрелец, което ти позволява да потънеш в някакъв твой си свят и да бъдеш със себе си. Или може би да е свързано с някакви грижи за близки по 3 дом ... но тук стрелеца не ми пасва :), което не означава, че не може :)

Но, сега е започнала голямата атака на аспектите :) - при теб текат едни такива верижни аспекти, преливат се един в друг и не мисля, че можеш да ги разделиш, защото те още в натала са си навързани. Като цяло, мисля, че си в много важен период от живота си относно осъзнаване на посоката и започване на действия по въпроса :). Ше коментирам само нещата, които са свързани с нодалната ос.
Започнало е с ингреса на Слънцето - наложило се е да поемеш някаква отговорност, която намалява шансовете да оставаш насаме със себе си (12 дом)
Слънцето прави квадрат с нодалната ос - твоето желание за реализация (както го описах горе) идва на дневен ред, но вече вкарвайки темите на СЛВ. И понеже това е още ново за теб, ти се отразява на 12 дом - може би ти е било тъжно, или пък си се усамотила ...защото не знаеш как и какво да направиш.
Съвпад на дир ЮЛВ с Марс във 2 дом - желанието ти да действаш (ЮЛВ 1дом) е "захапало" инициативата за печелене на пари и си започнала проекта.
Ингрес на нодална ос - поставя темите на 7 дом на преден план - вече започва да става "ребром".
В момента дир Марс, управител на СЛВ, прави ингрес и преминава в Стрелец, знака на Слънцето и влиза в съвпад с него. Това е много силно указание, че трябва да обърнеш внимание и на двете планети в момента. Марс ще ти помогне, ще даде тласък. Стъпвайки върху Слънцето, ще го "изръчка" да започне да действа за целите на СЛв, а не на ЮЛВ. Марс ти управлява 8 дом - иска се трансформация от твоя страна - и само от теб зависи как ще се развият нещата.
Управителя на ЮЛВ, Венера, също е активирана - тя стъпва върху К5 - отново темата за себереализацията, за насладата, за това, да използваш ресурсите си и да създадеш нещо. Венера идва от 4 дом - нещо в дома ти, нещо в твоята емоционална сигурност ще се раздвижи и ще те принуди към действие.

Беше споменала за стартиране (марс) на някакъв нов семеен (8 дом) проект (слънце, 5 дом), който да носи доходи (2+8) вбъдеще (стрелец) - ето ти го тълкуването :) - не се притеснявай - ако спазваш изискванията на СЛВ, няма как да не успееш, защото това ти се случва, за да се упражниш, а не да губиш :), защото това било ЮЛВ :)

Пожелавам ти късмет :)

Ако тълкуванията ми са грешни, сори - игнорирай ги :)

забравих да напиша - творчеството, себереализацията могат спокойно да бъдат и детенце - ако мъжът желае, ще е добре да се вслушаш в неговите желания (слв 7 дом) и да започнеш да правиш повече секс с него (марс у8, във 2 дом) :) - венера ти идва от4 дом, уран от 6) - не съм гледала дали има достатъчно предпоставки за раждане, но ситуацията по възлите е перфектна  :08:
« Последна редакция: Април 29, 2017, 06:06:51 pm от Happy58 »