Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200144 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #885 -: Май 03, 2017, 09:37:52 pm »
Ти колко би поискала, за да ми направиш ректификация? Питам по принцип, парите ги нямам в момента, а и трябва да покажеш, че наистина си струва да потърся теб, а не някой друг.

Весо, това вече е малко цинично. Да не сме на битпазар? Или на търгове с наддаване?
Докажи ми, че си добра, за да бъдеш избрана!  :D

Все едно да ме заговори някой момък и аз да му заповядам да си извади достойнството, за да направя обстоен оглед и предварително да съм наясно каква "стока" придобивам /ако реша, де/, с екстри или без.  :19:

Но истината е, че имиджът на добър астролог се гради с години, да не кажа десетилетия. Това е доста сериозна инвестиция.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #886 -: Май 03, 2017, 09:54:38 pm »
Аз не намирам за цинично, мъжа да си покаже какво има в палатката, за да сме наясно предактивно с предлаганият продукт или крайъгълен камък. Подкрепям, защото иначе всички в 3ти клас научават преразказ с елементи на разсъждения и цял живот дъвчат тая техника и в астрологията. Печеливша- пишат книги, снимат предавания, като единственото ,което правят е да дъвчат наученото в 3ти клас-преразказ с елементи на разсъждения!Дали основният мотив е древногръцки, староегипетски ,шумерски легенди или прочетеното от Лиз Грийн-примерно, правим кавъра и надуваме дудучето с нов аранжимент ,само и само да валят кинти. А когато си постигнал нещо с дългогодишно обучение, усилиер труд си има цена -няма срамно, срамна е цената, на която се предлага в сравнение с кавалджийските аранжименти  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #887 -: Май 03, 2017, 10:04:03 pm »
Аз не намирам за цинично, мъжа да си покаже какво има в палатката, за да сме наясно предактивно с предлаганият продукт или крайъгълен камък.

Бека, ти с лека ръка отписваш целия период на вълнуващо и изпълнено с тръпка ухажване, когато още не знаеш какво му е в гащите.  :P

Така е и с практикуващите астролози. Предварителна видеопрезентация ли да му поискаш?  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #888 -: Май 03, 2017, 10:16:40 pm »
Ами как да разбера иначе дали даден астролог е добър? Разбира се, човек може да избере напосоки някой, но дали наистина ще му свърши работа и дали няма да си даде парите напразно, е друг въпрос. Не съм някой новобогаташ, на който да не му пука колко пари и за какво ще ги пръска.
Ако съм се изказал грубо, се извинявам, но истината е, че както такива като мен на интервю за работа биват изпитвани (вкл. и практически след това), така и астролозите също трябва да бъдат преценени. Не е от значение за мен колко те дават по телевизията, радиото или по други медии, и дали ББ или някой друг политик те ползва.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #889 -: Май 03, 2017, 10:18:59 pm »
За съжаление при нас наистина става по метода проба–грешка. Но обикновено някой като се поразчуе – юруш, всички отиват при него. Ако преобладават доволни обслужени клиенти, името започва да се предава от уста на уста.

Но пак се отклонихме от заглавието на темата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #890 -: Май 04, 2017, 11:52:22 am »
И дори да е добър един астролог, винаги може да го хванеш - да е уморен или да не е в кондиция или лично събитие да го е разклатило ... Всяко нещо си има моменти на слабост ... хората също :)

А и предполагам, че има някаква химия между астролога и клиента, която не сработва при всеки ....
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #891 -: Май 04, 2017, 11:55:47 am »
Даже когато трайно не си в кондиция и го усещаш, е желателно да не даваш консултации, да си вземеш почивка. Все пак това са човешки съдби. Някои може да се консултират от любопитство, просто да знаят как ще им мине годината, но има и доста по-сериозни казуси, хора с реални проблеми.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #892 -: Май 04, 2017, 10:36:27 pm »
Ами как да разбера иначе дали даден астролог е добър?

Когато отидеш при него за трети път.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #893 -: Май 05, 2017, 08:07:15 am »
Когато отидеш при него за трети път.  :)
Това не мога засега да си го позволя финансово, поне за момента...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #894 -: Май 05, 2017, 02:26:12 pm »
Това не мога засега да си го позволя финансово, поне за момента...

Веско, когато човек знае защо отива някъде, тогава ще знае и какво може да намери там- това имах предвид. Ти попита Стар колко  би ти поискала за еди-какво си, а не я попита "колко ще науча от теб за това, което ми е важно и търся ". Всяко нещо струва друго нещо и ако можеш да оцениш защо струва нещо, тогава финикийските знаци няма да отразяват финансовите възможности- това е като аналог на двете страни на Венера: талант и талант(и). :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #895 -: Май 05, 2017, 03:40:11 pm »
астролозите също трябва да бъдат преценени.
ама те са преценени в bg-mamma.com
има цяла тема за това коя аспроложка и врачка познава, колко взема, телефони, адреси  :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #896 -: Май 05, 2017, 10:11:46 pm »
ама те са преценени в bg-mamma.com
има цяла тема за това коя аспроложка и врачка познава, колко взема, телефони, адреси  :012:
Благодаря ти много, акрукс!  :012:
Нямам навика да влизам в този форум и не знаех, че има и такава тема там. Само веднъж съм чел бгмамите по повод това как се пазарува от ибей, след като си спечелил търг за артикул.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #897 -: Май 05, 2017, 10:15:15 pm »
Блажени са незнаещите, Весо.  :012:

Мен познаването на житейската перспектива, предвид толкова точен час на раждане, не ме прави никак щастлива.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #898 -: Май 10, 2017, 04:17:49 pm »
СД Сатурн в съвпад с нат. Луна в 6 дом в хороскопа на млад мъж – за пръв път се изнася на квартира, отделя се от майката, започва да живее самостоятелно и сам да се издържа. В рамките на същата година започна нова любовна връзка, която след броени месеци приключва, поради кавги и неразбирателство.

Но за връзката му е имало и други указания по дирекции – дир. Марс в съвпад с нат. Венера, било е на преобладаваща сексуална основа, а не емоционална или духовна съвместимост /за да има по–дълготрайна перспектива/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #899 -: Август 11, 2017, 04:35:48 pm »

Сатурн ми влезе в Скорпион. Тези със Сатурн в Скорпион - как го усещате натално?
Вероятно ще започна да привличам плутонови хора :)
След няколко месеца предстои Нептун да влезе във Водолей и да мине К4.

Когато дир. Сатурн ми е минал АЦ, съм се преместила в друг град. Тогава транзитния беше пак около АЦ или в 1д и се засече с тр. СЛВ.
Когато тр Нептун ми е минал през К4 имахме проблем с наследствен имот - взеха ни го под носа, но нашите не пожелаха да реагират. Чудя се до каква степен мога да правя аналогии между транзити и дирекции.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински