Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 194225 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1125 -: Февруари 29, 2020, 06:06:00 am »
Дирекция Плутон съвпад натална Венера в тази карта какво очакване да имам?!
имах този съвпад, събитията бяха като по учебник
Венера съвпад Плутон по дирекция: Дълбоки чувства, преувеличени емоции. Понякога фанатик в любовта и оттам- разочарования. Променлив, обсебващ, обича живота, влюбва се от пръв поглед. Магнетичен. Талант - особено музика, драма и опера. В положителна светлина граничи с божествеността. В отрицателна - с извратеността.
           

как се справи с отрицателната,
и аз съм го преживяла преди 5-6 години,нищо от това ,което пише
ма тя мойта венера изчанчена по рождение ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1126 -: Февруари 29, 2020, 12:00:51 pm »
как се справи с отрицателната,
и аз съм го преживяла преди 5-6 години,нищо от това ,което пише
ма тя мойта венера изчанчена по рождение ;D
не е имало отрицателна страна- извратеност, а само фатално влюбване в по-млад, бях като обсебена, стигнах до там да подам молба за развод, без да е имало връзка или консумирана любов, моята Венера във Везни изпуши  ::) Добре, че аспектите по дирекция са само с 2г влияние  ;D
 Бог да прости обекта на дълбоките ми чувства тогава, почина на 33г от рак, когато транзитен Плутон е в негов 6д. и спуска опозиция към натален Марс в 12д - Близнаци, а тр Уран пуска квадрат от 9д в Риби, лекували го в Италия с новооткрити лекарства, експериментално, съгласил се е да ги пробват за лечението, но не са му помогнали.  Натално има съвпад Слънце/Плутон в 4д. близо до IC

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1127 -: Февруари 29, 2020, 04:45:31 pm »
AnesWay имаха много добри интерпретации на аспекти дирекционна с натална планети. Сайтът не е активен. :(

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1128 -: Февруари 29, 2020, 06:38:07 pm »
Мисля,че и леля му ще бъде засегната по някакъв начин.
Между другото тя на два пъти овдовява.Чела съм,че Венера в дневна мъжка карта е и майката.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1129 -: Март 01, 2020, 07:37:26 pm »
как се справи с отрицателната,
и аз съм го преживяла преди 5-6 години,нищо от това ,което пише
ма тя мойта венера изчанчена по рождение ;D

не е имало отрицателна страна- извратеност, а само фатално влюбване в по-млад, бях като обсебена, стигнах до там да подам молба за развод, без да е имало връзка или консумирана любов, моята Венера във Везни изпуши  ::) Добре, че аспектите по дирекция са само с 2г влияние  ;D
 Бог да прости обекта на дълбоките ми чувства тогава, почина на 33г от рак, когато транзитен Плутон е в негов 6д. и спуска опозиция към натален Марс в 12д - Близнаци, а тр Уран пуска квадрат от 9д в Риби, лекували го в Италия с новооткрити лекарства, експериментално, съгласил се е да ги пробват за лечението, но не са му помогнали.  Натално има съвпад Слънце/Плутон в 4д. близо до IC

уф,на въздушните венера плутон им идва в пъти в повече,макар,че това  несподелено-платонично привличане ми прилича повече на нептуново

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1130 -: Март 01, 2020, 09:36:36 pm »
уф,на въздушните венера плутон им идва в пъти в повече,макар,че това  несподелено-платонично привличане ми прилича повече на нептуново
Нептун и Уран по транзит бяха в 5д, във Водолей , а Юпитер в 7д. Риби  :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1131 -: Март 06, 2020, 02:38:59 pm »
Приятелят ми преди 3г имаше дирекционен Плутон съвпад нат Венера в Скорпион, едновременно с дир Венера съвпад натално Слънце. Появих се аз в живота му. Още сме заедно, и след 2-годишния орбис на аспекта. Все така продължава да твърди, че съм жената на живота му.

При мен в края на годината предстои дир. Венера квадрат натален Сатурн - от 8д към 11д. Някой да има спомени от подобен аспект? Вече съм в орбиса, а нямам проблеми с любовните или финансовите аспекти на Венера.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

wiserneuron

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 223
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1132 -: Март 06, 2020, 06:52:25 pm »
Приятелят ми преди 3г имаше дирекционен Плутон съвпад нат Венера в Скорпион, едновременно с дир Венера съвпад натално Слънце. Появих се аз в живота му. Още сме заедно, и след 2-годишния орбис на аспекта. Все така продължава да твърди, че съм жената на живота му.

При мен в края на годината предстои дир. Венера квадрат натален Сатурн - от 8д към 11д. Някой да има спомени от подобен аспект? Вече съм в орбиса, а нямам проблеми с любовните или финансовите аспекти на Венера.
Слънцето му близко ли е до 0 градуса в Овен? Тоест, > 350 градуса и под 10 градуса като разположение (0-360) ;?
AP/CU=KR/PO/MC

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1133 -: Март 07, 2020, 07:06:58 am »
Приятелят ми преди 3г имаше дирекционен Плутон съвпад нат Венера в Скорпион, едновременно с дир Венера съвпад натално Слънце. Появих се аз в живота му. Още сме заедно, и след 2-годишния орбис на аспекта. Все така продължава да твърди, че съм жената на живота му.

При мен в края на годината предстои дир. Венера квадрат натален Сатурн - от 8д към 11д. Някой да има спомени от подобен аспект? Вече съм в орбиса, а нямам проблеми с любовните или финансовите аспекти на Венера.
Мда........той моя с дирекция Слънце съвпад Венера ,дирекция Плутон съвпад Юпитер,големи преживелици е имал. :-X

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1134 -: Март 07, 2020, 10:08:10 am »
Приятелят ми преди 3г имаше дирекционен Плутон съвпад нат Венера в Скорпион, едновременно с дир Венера съвпад натално Слънце. Появих се аз в живота му. Още сме заедно, и след 2-годишния орбис на аспекта. Все така продължава да твърди, че съм жената на живота му.

При мен в края на годината предстои дир. Венера квадрат натален Сатурн - от 8д към 11д. Някой да има спомени от подобен аспект? Вече съм в орбиса, а нямам проблеми с любовните или финансовите аспекти на Венера.

А защо трябва да има такива проблеми, след като принципа на Венера не носи в себе си проблеми. Ти нямаш Сатурн към Венера, а Венера към Сатурн, Венера какво обещава ? Статуса на натална Венера, статуса на натален Сатурн, обмена между тях.Дирекциите маркират времето на посоченото в картата,  но не и какво ще бъде събитието. Може да се определи качеството на събитието, при теб Венера и Сатурн са в знаков тригон, това влияние се запазва при дирекция. Твърдият аспект, в случая, провокира да се сбъдне рождения потенциал между тях, чрез съответните действия, т.е. ти трябва да предприемеш нещо по сферите и аналогиите, свързани с Венера и Сатурн, като качеството на събитията по тях може да са свързани с пречки, закъснения, изтощение, но накрая резултата е добър.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1135 -: Март 08, 2020, 12:00:21 pm »
Дано стане така, Рени. Забелязала съм, че Сатурн ми носи само ползи. Надявам се и сега Венера да разгърне потенциала му.

Waiserneuron, не, Слънцето е на 4гр Козирог.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1136 -: Октомври 17, 2020, 07:24:57 am »
дирекция Слънце в 10ти- опозиция нат.Сатурн в 4ти дом
Слънцето е във везни по дир.,Сатурн там екзалтира,нат.Сатурн в овен,където Слънцето е в знак на екзалтация.......това при сина ми в орбис вече,прогресивна Луна ще се включи някъде април,2021 съвпад нат.Сатурн в 4ти
аз директирам ретроградните натални планети и назад,понеже Сатурн)в овен) е ретро по натал,дирекция назад отива в риби точна опозиция натално Слънце в дева
« Последна редакция: Октомври 17, 2020, 07:30:46 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1137 -: Октомври 17, 2020, 11:38:10 am »
Сафо, по натал нямат връзка Слънце и Сатурн и Сатурн в дневна карта в падение, ъгпов е с табелка "внимание ".. В солара би трябвало да имат  аспект, значи стои на дневен ред да се разглежда влиянието. Сатурн времеви управител ли е  за годината ? Слънцето е този, който обещава да осветли даденото по Сатур, да научи как да борави с неговата природа, става повече Сатурн и домовете 2, 3, разбира се, като се противопоставя, защото трябва да прави избори, а при Сатурн са свързани с лишения, загуби. Каквото си е наумил в активираните сфери, сега се случва, резултат ще има, но по-вероятно да бъде свързан с неприятни ситуации и събития. Но ще има видимост на това, което ще се случи навън. Щом са активирани 4-10, родители, семейство, личен , професионален статус са на мушка. :)
« Последна редакция: Октомври 17, 2020, 11:41:16 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1138 -: Октомври 17, 2020, 06:57:35 pm »
Да,Рени.....сега е профекция Юпитер,догодина е Сатурн

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1139 -: Декември 26, 2020, 06:54:15 am »
Какъв е допустимият орбис при съвпад на дирекционна планета към лична такава в натала?