Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199590 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1185 -: Юли 27, 2022, 08:23:22 pm »
Всички, които имат Сатурн в 8 ми и/или 9 ти дом им е заложено. Интересно става, когато Сатурн управлява 1 или 10 домове.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1186 -: Юли 27, 2022, 08:31:00 pm »
Ами Сатурн е естествен у10 и би следвало да звучи утвърждаващо,поемане по стълбата,ама кариерната,не към небето.Ама преди малко четох из нета ,някакви писания на Левин и ..може би се поддадох на черногледство.Спирам за днес астрологията,не ми се отразява добре. ;)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1187 -: Юли 28, 2022, 03:00:56 am »
Има ли преживял дирекционен Сатурн съвпад нат.МЦ или някой познат,карта в ,която сте наблюдавали?.Бих прочела ,ако някъде има примери.Това ,което прочетох по-скоро ми образува топка в стомаха.
голямата ми дъщеря преди 2г. имаше СД Сатурн на натален МС, като предната година имаше СД Венера на нат. МС
При Венера на МС ѝ удължиха с година срока за докторада, а при Сатурн на МС ѝ удължиха срока с още една година заради пандемията. В крайна сметка така и не го приключи. Сатурн при нея е У8,9,10 и съвпада с Венера в самия край на 8д.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1188 -: Юли 28, 2022, 10:46:24 am »
Акрукс,значи се е проявило в кариерен аспект,а не като проблем по родителската ос.За Венера на МЦ как само звучи..а то постна работа,нищо проява.Сигурно,защото е настъпана от Сатурн в натала.Жалко.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1189 -: Юли 28, 2022, 11:25:00 am »
Сега разгледах и в други карти. При майка, Сатурн по дирекция е бил на к10, когато е на 14г.Никой не е умрял. Баща ми е със Сатурн упр. на 3/4ти домове на к10, лъв. Родителите му(баба и дядо), починаха възрастни.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1190 -: Юли 28, 2022, 11:29:20 am »
Дирекция Луна съвпад нат. Венера в картата на мъж е имало 2014г.Какво събитие е вероятно?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1191 -: Юли 29, 2022, 08:08:18 pm »
Акрукс,значи се е проявило в кариерен аспект,а не като проблем по родителската ос.За Венера на МЦ как само звучи..а то постна работа,нищо проява.Сигурно,защото е настъпана от Сатурн в натала.Жалко.
за Венера на МС и аз очаквах друго, а то точно в този период нейния замина да учи на друго място и прекъснаха седем годишна връзка. Но имаше успешен курс при американска художничка, която го проведе в Барселона, а точно като кацна на МС дир. Венера имаше голям успех на курса в родното място и къща на най-известния съвременен испански художник, по време на докторантурата я задължаваха да има два курса годишно. С това и с картините се справи, накрая като трябваше да завърши теоретичната част 300 страници и се предаде, и всичко това защото гаджето пое по друг път.
А за Сатурн на МС и аз се притеснявах тогава от прочетеното, не си само ти, но никой не умря. При нея в този период влияние оказаха затъмненията в Лъв/Водолей, където са МС и Слънцето
« Последна редакция: Юли 29, 2022, 08:23:29 pm от akruks »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1192 -: Юли 29, 2022, 08:24:05 pm »
Някой имал ли е досега дир. Слънце на IC ?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1193 -: Юли 30, 2022, 06:33:40 am »
Някой имал ли е досега дир. Слънце на IC ?
Да,брат ми ,когато е на 14г.Имаше проблеми в училище.Слънцето му упр.9ти дом и е в 3ти.Сменихме местоживеене с него и майка.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1194 -: Юли 30, 2022, 12:50:33 pm »
Има ли преживял дирекционен Сатурн съвпад нат.МЦ или някой познат,карта в ,която сте наблюдавали?.Бих прочела ,ако някъде има примери.Това ,което прочетох по-скоро ми образува топка в стомаха.

Мъжът ми имаше преди известно време. Неговият е в Близнаци в 8 дом. Тогава още имаше строителна фирма и бях чела, че ако човек се занимава със строителство, ще има успехи в работата. И имах подобни надежди, но уви. Друго проявление имаше. Беше взел преносимо имущество от негов познат, за да го продава и се довери на човек от обкръжението ни, който да посредничи в сделката. Но въпросният човек го открадна. Което след себе си доведе до доста дълъг период на нерви, занимаване с полиция (която защитаваше интересите на крадеца), и като капак, в очите на собственика на въпросното имущество, мъжът ми беше измамник.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1195 -: Юли 30, 2022, 12:56:37 pm »
Някой имал ли е досега дир. Слънце на IC ?

Когато бях на 20, но нямах никакво проявление. Или поне не се сещам. А тогава имах и дир. Плутон върху Слънце. Слънцето ми е У11 в 3 дом.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1196 -: Юли 30, 2022, 04:23:06 pm »
Има ли преживял дирекционен Сатурн съвпад нат.МЦ или някой познат,карта в ,която сте наблюдавали?.Бих прочела ,ако някъде има примери.Това ,което прочетох по-скоро ми образува топка в стомаха.

Мъжът ми имаше преди известно време. Неговият е в Близнаци в 8 дом. Тогава още имаше строителна фирма и бях чела, че ако човек се занимава със строителство, ще има успехи в работата. И имах подобни надежди, но уви. Друго проявление имаше. Беше взел преносимо имущество от негов познат, за да го продава и се довери на човек от обкръжението ни, който да посредничи в сделката. Но въпросният човек го открадна. Което след себе си доведе до доста дълъг период на нерви, занимаване с полиция (която защитаваше интересите на крадеца), и като капак, в очите на собственика на въпросното имущество, мъжът ми беше измамник.
За човек работещ в сферата на недвижимо имущество и строителство и аз от раз щях да очаквам растеж,връх в тази проф. сфера.Пък то..

atiart

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1197 -: Октомври 15, 2022, 09:01:50 am »
Здравейте , моля някой който ползва програмата ZET 9 PRO да изкаже мнение коя от опциите дадени в програмата за дирекция е най добра за прогностика ?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1198 -: Октомври 19, 2023, 04:00:31 pm »
На жена, четири планети сменят знак по дирекция.Сатурн,Марс,Венера и Меркурий.Не и зная часа,но я "следя".Прдполагам само,че по сигнификациите на планетите ще има смяна/промяна.Имате ли някакви лични наблюдения?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1199 -: Октомври 19, 2023, 04:37:16 pm »
Имала съм такава смяна за период от около 2-3 години смениха венера и марс и след тях двете светила. Освен че това беше периода след като бившия се изнесе до момента на делото за развода, не свързвам с някакви други събития. Не е имало нищо друго, лично, професионално, нищо. А и слънцето управлява асцедента, марс и венера остта ИЦ МЦ.
Frankly, my dear, I don't give a damn.