Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199579 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1200 -: Октомври 19, 2023, 04:48:01 pm »
Аз също съм сменяла знак на няколко почти едновременно, но не бих казала,че се е усетила външна или вътрешна промяна.Не и докато са в същият дом. Като че по дом е по-вероятно, да се забележи нова тенденция.Когато ингресират в друг дом.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1201 -: Октомври 19, 2023, 07:04:04 pm »
Тери,сменила си статус.
Ребека,при роднини,братя/сестри/родители нищо ли?
Например при сестрата на мъжа ми,Марс по дирекция смени знак,а той упр.9ти дом,тоест мен.При мен имаше събития.Упр.е и на 4ти дом-при родител и свекър/свекърва също.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1202 -: Октомври 19, 2023, 07:33:37 pm »
Сафо, тях не съм ги мислела,гледам си картата за мен.  ;D

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1203 -: Октомври 19, 2023, 07:38:29 pm »
При мен например преди две години дир. слънце съвпадна с МЦ. Брех, как никакво събитие не свързвам с това! Иначе гадориите не пропускат да се случат  ;D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1204 -: Октомври 19, 2023, 09:27:39 pm »
Няма начин да няма промяна. Дори и при най-фиксираните люде, всъщност именно при тях е най-отчетливо.
Промяна, събитие, нова реалност трябва да има директно при натива, неговото битие да се измени пряко и косвено с някакъв интензитет, а не при трети и пети близки и далечни хора, освен ако това пак не засяга и директирания.
Не в деня на дирекцията, но в рамките на солар, +/-, с подходящия тригер.
А когато се наблюдава едновременно директиране на няколко планети или на точни аспекти, тогава събитието ще е и жизнеутвърждаващо. Изобщо не приемам становища в стил "нищо няма". Да не говорим, че често удря по няколко направления на сигнификатора - факс след факс и вече нищо не е същото.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1205 -: Октомври 19, 2023, 09:49:41 pm »
Имам квадрат на светилата в подвижните знаци и квадрат Сатурн уран в неподвижните. Преди 4 години квадратът Сатурн уран по дирекции аспектира точно двете светила - Сатурн опозиция слънце и квадрат луна, уран съвпад луна и квадрат слънце. Имах проблеми в работата, с колеги и с шефа си, но никакви други сътресения. Дирекцията отмина и всичко се успокои, сериозни последствия нямаше.

Сега предстои обратното - дирекционно слънце и луна да аспектират Наталия квадрат Сатурн уран. Тогава ли ще е по-зле?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1206 -: Октомври 20, 2023, 07:22:58 am »
Имам тао-квадрат в неподвижни знаци.Меркурий-2*водолей,Сатурн-3*телец и Юпитер-5*скорпион.
Меркурий е упр.на 1,2,5домове.Сатурн е упр.на 9 и 10 домове.Юпитер е упр.на 7,8 и 11 домове.Разглеждам ги и като упр.по триплицитет и производни домове.
По дирекции,Юпитер на около 25годишна възраст сменя знак,след това Сатурн-на 27г. и накрая Меркурий ,когато съм на 28години.
Омъжих се,преместих се в друго жилище,родих,излязох по майчинство,после напуснах работа........мога да пиша и още,но това е напълно достатъчно.Толкова много събития за кратък период от време.
Сега ,наближава времето,когато дирекция на основните сигнификатори (държат ъгли),ще сменят отново знак по дирекция.
Отново по същия ред-Юпитер ще ингресира в козирог,Сатурн в рак,а Меркурий в овен.
На 54,56 и 58години.Всичко се променя,нищо не е същото.

Shushka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1207 -: Февруари 04, 2024, 11:59:05 am »
Имам в дирекции-  предстоящ съвпад на дирекционен Юпитер, който ми е У7 и У4 със натално Слънце и Меркурий У10 и У1 съвпад на наталния Асцендент. В прогресии - прогресивна Луна съвпад със натален Асцендент малко преди това ще има прогресивно Новолуние, прогресивна Венера съвпад с прогресивен Асцендент, отделно Венера прави секстил с IC и тригон с MC, в предстоящия солар по whole signs Венера и Слънце в 7 дом, а Юпитер и Марс в 5 дом. Може ли това са значи нова любовна връзка?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1208 -: Февруари 04, 2024, 01:22:48 pm »
Може ама пр. луна да се отдалечи от пр.слънце на поне 15 градуса. Хубаво е и в някой от предстоящите солари да има подобни аспекти, т.е. подобни транзити в някоя възвратна карта.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Shushka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1209 -: Февруари 04, 2024, 02:34:56 pm »
Ще се е отдалечила 10 градуса от прогресивно слънце. Във по-следващия солар след предстоящия няма планети в 5 и 7 дом, но в този след него ще има луна в 5 до, тоест по по-следващия

Shushka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1210 -: Февруари 04, 2024, 02:41:13 pm »
Забравих да кажа, че с този дирекционен аспект Юпитер ще направи точен полусекстил с натална Венера, отделно пак в дирекции, Марс и СЛВ сменя знака. В транзити Юпитер ще направи възвра, а Сатурн сменя значка.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1211 -: Февруари 04, 2024, 02:57:13 pm »
7 ми дом риби ли е? Транзитния Сатурн или ще донесе някой по-зрял партньор, или ще се изяви задържащо, т.е. каквото е положението за романтичните отношения, такова ще остане до излизането му от дома.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Shushka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1212 -: Февруари 04, 2024, 03:10:10 pm »
Транзитен Сатурн от Риби ще влезе от Риби в Овен, но пак ще е в 7 дом.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1213 -: Февруари 04, 2024, 06:35:13 pm »
Имам в дирекции-  предстоящ съвпад на дирекционен Юпитер, който ми е У7 и У4 със натално Слънце и Меркурий У10 и У1 съвпад на наталния Асцендент. В прогресии - прогресивна Луна съвпад със натален Асцендент малко преди това ще има прогресивно Новолуние, прогресивна Венера съвпад с прогресивен Асцендент, отделно Венера прави секстил с IC и тригон с MC, в предстоящия солар по whole signs Венера и Слънце в 7 дом, а Юпитер и Марс в 5 дом. Може ли това са значи нова любовна връзка?
В кой дом е нат.Слънце?Какъв е статуса на Юпитер не уточнявате.Ако са задействани 7 и 5 ти домове-възможна е любовна връзка.Ако е задействан 4/10  и 7ми -възможно е смяна на статус ,но и събития при родител.

Shushka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1214 -: Февруари 04, 2024, 07:20:45 pm »
Натално Слънце е в 11 дом на 4 градус, натален Юпитер е на 29 градус в 10 дом. Натален Нептун е в пети дом в козирог в съвпад със натален Сатурн.