Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200065 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #105 -: Март 18, 2015, 11:49:40 am »
През лятото ще имам квадрат на дир. Луна в 6 дом с натален Сатурн У12 в 8 дом. Какво показва този аспект, нали не е показател за заболяване?
Някакви мнения по въпроса? Гледам, на другите коментирате, а моите все ги пропускате.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #106 -: Март 18, 2015, 12:13:20 pm »
Веско,какво да кажа като трябва да съм нещо като Касандра,да сугестирам вероятно,особено теб :012: Мисля сам се досещаш,че вероятно ще има изостяне на нещо хронично по 12дкзр-беше споменал за проблеми със стави,колянната е по козирог и Сатурн .За да не се случи нещо неконтролирано,съветвам да поемеш контрола и да го отработиш с някаква превенция,Луна е грижа,някаква превантивна мярка,лечение на ставите е добре да предприемеш изпреварващо .Сега Акрукс пак ще ме насмвте :017: ::)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #107 -: Март 18, 2015, 12:17:46 pm »
Благодаря много за мнението, Oposit!
А някой имал ли е такъв аспект, да каже от личен опит какво е било при него?

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #108 -: Март 18, 2015, 01:47:30 pm »
Някакви мнения по въпроса? Гледам, на другите коментирате, а моите все ги пропускате.

Веско, първото, което е, не се гледа през кой дом минава дирекционната планета. След това ти трябва наталното положение на Луната. И, след това, дали между двете планети има натална връзка.

После, изтълкувал ли си си значението на Сатурн в 8 дом, У12? Ако да, добавяш наранени емоции, трудни преживявания заради квадрат+Луна и добавяш покзателите на наталната Луна. Но дай цялата информация, за да видим как може да се изтълкува.

Аз лично през изминалата година преживях квадрат Луна към к6/К12. Въобще не ми беше леко, честно казано.

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #109 -: Март 18, 2015, 03:23:32 pm »
Kaк ще изтълкувате дир.Венера съвпад с Вертекс в 7д, Телец? Днес през съвпада минава тр.Венера. В натала Венера е в 6д и е У1,8 .

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #110 -: Март 18, 2015, 04:47:28 pm »
Веско, първото, което е, не се гледа през кой дом минава дирекционната планета. След това ти трябва наталното положение на Луната. И, след това, дали между двете планети има натална връзка.

После, изтълкувал ли си си значението на Сатурн в 8 дом, У12? Ако да, добавяш наранени емоции, трудни преживявания заради квадрат+Луна и добавяш покзателите на наталната Луна. Но дай цялата информация, за да видим как може да се изтълкува.

Аз лично през изминалата година преживях квадрат Луна към к6/К12. Въобще не ми беше леко, честно казано.
И имаше ли при  теб отношение към здравето? Ако да - сериозно ли беше?
Ето ми картата + дирекциите. Честно казано, ако кученцето ми не си беше отишло през декември, щях да предположа, че този аспект показва точно  загубата му, ама явно не е.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #111 -: Март 18, 2015, 05:46:08 pm »
Акрукс,така е.Според въпроса и отговора.Веско гледам е доста напреднал,само по дадената информация,това ми се стори най-вероятно ,приемам се интересува само от възможни варианти по така дадената информация .Иначе се уточнява от общо към частно и детайлно-дирекции,прогресии,транзити,които имат отношение към така зададената тематика .

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #112 -: Март 18, 2015, 06:24:50 pm »
Някакви мнения по въпроса? Гледам, на другите коментирате, а моите все ги пропускате.
Не обръщам внимание на дирекции,прагресии и лунации.До сега не съм ги хванала да бачкат при мен.Занимавам се с транзитите и интересни са ми те,защато най-често съм виждала реални събития по тях на практика.  :d030:
 Пък и не мога да разбера какво се вторачвате чак толкова в дир?
   Пък и ти все четеш избирателно,Веселинчо.  :19: И най-си обичаш да се паникьосваш.  :P :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #113 -: Март 18, 2015, 06:59:55 pm »
Жалко, Дракониада, транзитите са нищо без другото

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #114 -: Март 18, 2015, 07:28:54 pm »
И имаше ли при  теб отношение към здравето? Ако да - сериозно ли беше?
Ето ми картата + дирекциите. Честно казано, ако кученцето ми не си беше отишло през декември, щях да предположа, че този аспект показва точно  загубата му, ама явно не е.

със здравето - чак в края на аспекта, когато имах проблем с главата :) и със сърцето. Но като цяло, бих го тълкувала повече като напрежение в работата - нали цяла година тук ви занимавах с моя дискомфорт там. Ако този дискомфорт ми се беше случил (а аз съм го имала всъщност и преди) без да съм запозната с нумерологията и астрологията, щях да напусна от раз ... само че, този път подходих (надявам се) по-мъдро и то не без участието на хората от форума, за което благодаря още веднъж.
Имах и операцията на зъбите, но нея я отчитам по съвпада на дир К8 със Сатурн - що се касае до дирекции, разбира се. По другите методи също имаше показания и за двете неща, както и в солара.

Сега ще разгледам и картата, но ти можеш и сам - с книжката за символичните дирекции - все пак имаш повече опит от мен.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #115 -: Март 18, 2015, 07:45:43 pm »
Ами аз не съм установил при мен всичките дирекции (твърдите аспекти) да са дали събития, но нали в книжките казват, че винаги дават). Освен това лунара ми за юни е много странен, все едно наистина ще съм болен нещо или други неща, свързани с 6 и 8 дом.
Ако ще е свързано с работата, възможно ли е да значи прекратяване на работата?

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #116 -: Март 18, 2015, 08:15:02 pm »

Ето ми картата + дирекциите. Честно казано, ако кученцето ми не си беше отишло през декември, щях да предположа, че този аспект показва точно  загубата му, ама явно не е.

За кученцето - аспекта започва да действа 0,5-1 гр преди точния, така че не е изключено да е това, защото луната е У6. И колкото повече го гледам, толкова повече си мисля, че е това - дир К5 излиза вече от квадрат към Плутон в 8 дом.

Първо да напиша другото, което виждам - по принцип, за да има събитие, се казва, че трябва да участва куспида на съответен дом. Обаче, докато пишех, се сетих, че може часът ти да не е точен .... и тогава това отпада ...


Затова първо ти гледам куспидите. Тези, които правят някакъв аспект, са:

- дир К3 съвпад нат СЛВ в 4 дом - не искам да ти давам напразни надежди, но първо се сетих за брат ти .... дали няма да се върне, или да ви изпрати някаква вест - много е буквално :), а и съвпад въобще не е за пренебрегване
- дир К4 тригон нат Сатурн - този Сатурн, У12 в 8 дом по принцип ми е мътен - не мога да си го разтълкувам, но е в хубав аспект с К4 - пак е нещо около дома. Ако по напредналите могат да дадат едно рамо ...

Предполагам, че не съм ти в помощ много, но само аспекти на дир планети към натала едва ли ще донесат нещо значително.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #117 -: Март 18, 2015, 08:16:43 pm »
Весо, при теб дир. Луна е в тригон с дир Сатурн, който управлява дир МС, стига си се притеснявал за здраве или работа, или края на света, обръщай повече внимание на положителните аспекти, които винаги присъстват

аспектите между дирекционните планети повтарят тези от натала, затова нямат стойност.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #118 -: Март 18, 2015, 08:20:05 pm »
Ами аз не съм установил при мен всичките дирекции (твърдите аспекти) да са дали събития, но нали в книжките казват, че винаги дават). Освен това лунара ми за юни е много странен, все едно наистина ще съм болен нещо или други неща, свързани с 6 и 8 дом.
Ако ще е свързано с работата, възможно ли е да значи прекратяване на работата?

в момента сме март .... като дойде края на май, според текущата обстановка може вече и да знаеш, какво аджеба ще е това. Не се вкарвай още сега във филм - гледай по-ведро. Както казва и акрукс - картата има и положителен прочит. Всяко едно препятствие е предизвикателство да направим нещо със себе си.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #119 -: Март 18, 2015, 08:30:23 pm »
Благодаря много, akruks и Happy!
Благодаря много и за анализа! Не съм чак толкова напреднал, а и на себе си винаги ми е трудно да тълкувам. За препятствията не знам, мисля,че от миналата година твърде много ми се насъбра и това, от което най-много имам нужда, е спокойствие и да нямам известно време почти никакви грижи.