Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199521 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #120 -: Март 18, 2015, 08:37:00 pm »
Благодаря много, akruks и Happy!
Благодаря много и за анализа! Не съм чак толкова напреднал, а и на себе си винаги ми е трудно да тълкувам. За препятствията не знам, мисля,че от миналата година твърде много ми се насъбра и това, от което най-много имам нужда, е спокойствие и да нямам известно време почти никакви грижи.

На мен няма за какво да ми благодариш, аз все още се упражнавям. Но се сетих нещо, което исках да ти кажа - забелязвам, че показанията на дирекциите почти винаги са съпроводени с важни подобни от другите методи. Пример - СЗ през октомври, в Скрп е било точно върху Плутон в твоята карта.
А може ли да пуснеш карта от времето, когато се случи това с брат ти .... утре да я погледна. И не ми отговори, доколко точен е часа .... това има значение за куспидите и оттам за дирекциите. Ако не си сигурен, по-добре не ги гледай въобще, защото без куспидите няма значими събития.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #121 -: Март 18, 2015, 08:39:59 pm »
Жалко, Дракониада, транзитите са нищо без другото
Всичкото това са различни "предсказателни системи",които трябвало да посочват едно и също.Може би като гледането на кафе,тарото,руните и астрологията.  ;) Ако ги комбинирам и извадя само повторенията значело,че ще ми се случи,ама не е гаранция,нито е гаранция,че няма да се случи аспект,който няма потвърждение в дирекциите и прогресиите .Ами аз нямам много време да изследвам в дълбочина незначителни подробности на всичките практики,но им хвърлям по едно око от време на време за протокола.И след като успеваемостта на предсказване по транзити ми е най-висока,използвам тях.
 текущи дирекции-Юпитер(У6,У9) съвпада с Меркурий(У12,У3) в 9Д.  :d030: как ще го тълкувате? Аз го тълкувам най-малко като чисто интелектуално обогатяване!И знаете ли,че нямам време да прочета половин книга,рядко имам време за филми.Нямам намерение да уча следващо висше обр.,нямам намерение нито желание да пътувам в чужбина.Здрава съм и не допускам болничен престой по У6 върху У12-дано сме здрави всички! :08: Интересно ми е чисто "академично" какво тълкувание бихте му дали и какъв транзит да чакам като Юпитер е в Лъв,по прогресии е във Водолей.....За мен това са безполезни практики.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #122 -: Март 18, 2015, 09:06:25 pm »
Всичкото това са различни "предсказателни системи",които трябвало да посочват едно и също

Не е вярно, те се наслагват

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #123 -: Март 18, 2015, 09:15:30 pm »
Събитието ще го чакаш края на окт, началото на ноември

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #124 -: Март 18, 2015, 09:16:36 pm »
Събитието ще го чакаш края на окт, началото на ноември

Тогава няма да имам дирекция,но ще те държа в течение :)  :08:
Не е вярно, те се наслагват
Да,наслагвали се.И какво би трябвало да се случи,ако по дирекции,прогресии и транзити сами по себе си има силни моменти,но не няма връзка между тях ?Нищо ли.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #125 -: Март 18, 2015, 09:24:22 pm »
Ок.Дирекционната ми Луна направи тригон с Плутон У5 от 11Д,а прогресивната влезе в Скорпион в 5Д  :012: .Нат У8 съвпадна с У4,У11,което да кажем е равнозначно и един Марс не допусна да осъществя капризите си към него  :D :012: Ето едно наслагване на трите практики в мажорни аспекти,което поради каква причина не доведе нещата до фул контакт не мога да знам.  :043: ;)  :043: :043: Но само в транзитите намирам логично обяснение на незавършеността-квадрат от Плутон към У4.  :)
« Последна редакция: Март 18, 2015, 09:26:00 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #126 -: Март 18, 2015, 10:18:01 pm »
Тогава няма да имам дирекция,но ще те държа в течение :)

Ми сметни си го ти по-точно
Вероятно юпитер трябва да е в дева, а дир юпитер в градус орб от меркурий

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #127 -: Март 18, 2015, 10:38:21 pm »
На мен няма за какво да ми благодариш, аз все още се упражнавям. Но се сетих нещо, което исках да ти кажа - забелязвам, че показанията на дирекциите почти винаги са съпроводени с важни подобни от другите методи. Пример - СЗ през октомври, в Скрп е било точно върху Плутон в твоята карта.
А може ли да пуснеш карта от времето, когато се случи това с брат ти .... утре да я погледна. И не ми отговори, доколко точен е часа .... това има значение за куспидите и оттам за дирекциите. Ако не си сигурен, по-добре не ги гледай въобще, защото без куспидите няма значими събития.
Не знам доколко е точен часа на раждане, понеже никъде не е записано точно в колко е станало. Все пак имам пълни основания да смятам, че това ми е часа на раждане +- 1 - 2 минути.
А каква карта да пусна за брат ми? За момента, в който разбрах, че е изчезнал ли?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #128 -: Март 18, 2015, 10:47:55 pm »
Ок.Дирекционната ми Луна направи тригон с Плутон У5 от 11Д

тригоните на дирекциите рядко дават събитие, прогерсивната луна дава настроения, акцент в област, не събития, така че какво е наслагването...?

но не ми се спори, и аз преди гледах само транзитите и пусках теми ами защо уран като ми мина през тва и онова нищо не стана, а половин дузина про астролози ми обясниха, че трябвало да се разведа. еми може...ама друг път

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #129 -: Март 18, 2015, 11:30:23 pm »
При мен тригона си даде събитие като стой та гледай и беше хубаво.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #130 -: Март 18, 2015, 11:31:17 pm »
При мен тригона си даде събитие като стой та гледай и беше хубаво.

в такъв случай тригониращият има по-ясно влияние през годината

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #131 -: Март 18, 2015, 11:35:57 pm »
Аз в момента ми тече опозиция и до сега не се е проявила ... Венера прави Тригон Плутон и едновременно с това Плутон опозира Венерата и от тази комбинация нищо до сега ... но според мен зависи от натала , при мен Плутон и Венера са в куинконкс... може би за това.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #132 -: Март 18, 2015, 11:45:51 pm »
Аз в момента ми тече опозиция и до сега не се е проявила ... Венера прави Тригон Плутон и едновременно с това Плутон опозира Венерата и от тази комбинация нищо до сега ... но според мен зависи от натала , при мен Плутон и Венера са в куинконкс... може би за това.

може, то куинконксът какъв аспект е
а може и плутон да не е от най-планетните планети, кой знае

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #133 -: Март 18, 2015, 11:57:58 pm »
а бе Плутон през десцедента ми знаеш ли как си го усетих ... още ми държи влага ... ина4е Куинконкса е 150 градуса при мен са точно...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #134 -: Март 18, 2015, 11:59:08 pm »
И аз 2013 години есента имах дирекционен Плутон в съвпад с натално Слънце в 9 дом и не отчитам събитие. Също така, преди години при опозиция на дирекционен Уран към наталната Луна също не отчитам събитие.