Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200140 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #180 -: Март 24, 2015, 08:18:37 am »
Хепи , коя е тази книжка , която цитираш , видях , че на няколко пъти я спомена.

ето този

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #181 -: Март 24, 2015, 06:00:10 pm »
При дирекциите какво би трябвало да значи дир. Слънце (нат У8) квадрат нат. Марс (У4, съуправител на 3 дом и диспозитор на Луна и Венера)? Аспектът е станал точен скоро и затъмнението от 20 март го повтаря.
« Последна редакция: Март 24, 2015, 06:02:18 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #182 -: Юни 03, 2015, 03:30:14 pm »
Имам дирекционен Нептун квадрат венера, гледах, че е обсъждан в началото, винаги ли носи разочарование?

Освен това е споменато по-назад в темата връзка на дирекциите с профекциите, а при мен венера тази година, когато аспекта става точен, е господар на годината. Изчетох и темата на Стреличка за дирекциите, сравнявала съм събития, общо взето тълкуванията там са точни, но с някои корекции.

Frankly, my dear, I don't give a damn.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #183 -: Юни 03, 2015, 03:44:07 pm »
Да, дори и да не е сега това разочарование, то връзка , която е започнала сега, със сигурност ще доведе до разочарование след години. В другата тема писах за Сатурн през Плутон транзит, ами точно този транзит отключи тази дирекция, Погледни темата Събития и Транзити за да не се повтарям.

Може да доведе до проблеми с парите, Венера естевен сигнификатор на парите

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #184 -: Юни 03, 2015, 04:03:23 pm »
 А дир.Нептун секстил Венера може ли да доведе също до разочарование ,когато аспекта се разпадне?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #185 -: Юни 03, 2015, 04:04:47 pm »
Видях какво си писал в темата за транзитите, как по-точно този транзит отключи дирекцията? Транзита нали е бил Сатурн съвпад плутон, Нептун и венера били ли са аспектирани от транзита?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #186 -: Юни 03, 2015, 04:10:21 pm »
Нали Сатурн по това време си транзитираше в 5 ти, Плутона е ситуиран в 5 ти дом, на мен Венера ми е управител 5 ти също , Везни.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #187 -: Юни 03, 2015, 04:12:57 pm »
Да, срещнах в някакъв форум, че ако по времето на дирекцията има тежки транзити по-скоро този аспект води до разочарование.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #188 -: Юни 03, 2015, 04:17:34 pm »
Аз до сега една нормална връзка не съм имал, защото , откакто станах на 22 , когато всъщност започнах да излизам , Плутон ми транзитира в 7 ми дом, добре , че скоро излиза. Смятай тези дирекции как са се проявили по отношение на интимни и работни отношение ... не ми се разказва.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #189 -: Юни 03, 2015, 05:27:31 pm »
Ако една дирекционна планета сменя знак... и е управител на кардинален дом, например 4д, мислите ли, че ще се отрази на дома или новият знак ще повлияе само на характера на планетата?
Става въпрос за Уран У4, който си е още в 3д, но сменя знак. Например.

И оке нещо - ако соларна ос съвпада с дирекционна планета, тълкува ли се за соларната година или се тълкува и за дирекционните аспекти на планетата? Пример - МЦ съвпада с Нептун.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #190 -: Юни 03, 2015, 05:41:51 pm »
при мене промяната на знака е давала събития, преди всичко променя начина по гледаш на нещата.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #191 -: Юни 03, 2015, 05:51:33 pm »
Мерси :-)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #192 -: Юни 03, 2015, 10:12:01 pm »
При мен за последните 2 години смениха знак дир. луна, венера и марс, управляват и ъглови домове, никакво проявление не мога да свържа с тази смяна.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #193 -: Юни 04, 2015, 12:13:47 am »
При мен за последните 2 години смениха знак дир. луна, венера и марс, управляват и ъглови домове, никакво проявление не мога да свържа с тази смяна.

E, как така... особено за Луната проявлението трябва да е ярко. Останалите също са лични планети. При мен става въпрос за Уран, затова се колебая, но при теб промените трябва да са отчетливи.  ::)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #194 -: Юни 04, 2015, 08:34:04 am »
E, как така... особено за Луната проявлението трябва да е ярко. Останалите също са лични планети. При мен става въпрос за Уран, затова се колебая, но при теб промените трябва да са отчетливи.  ::)

Яя, няма значение, дали е лична или транссатурнова. При дирекционните е важно само факта, че управлява даден дом. И в годината, в която преминава от знак в знак, проявлението на дома получава оттенъци на новия знак и после се размива.