Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199531 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #195 -: Юни 04, 2015, 08:58:26 am »
Happy!  :38: :38: :38:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #196 -: Юни 04, 2015, 09:04:05 am »
Може би когато и дир. слънце смени знак - края на тази година...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #197 -: Юни 04, 2015, 09:11:04 am »
Явно има два основни метода за тълкуване на дирекции .По Левин и сие от линка на стреличка гледам се имат предвид всички аспекти и управление/може да се използва с успех решетката на Брейди/,самата Брейди в книгата си тълкува много по опростено-аспекти само твърди,по Хамбургската школа,като самите аспекти само събират значенията на участващите планети,които пък се тълкуват по Ебертин,опростено по сигнификацията им-ако може Хепи да направи линк за тълкуванията на Ебертин,аз намирам само частични в нета .

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #198 -: Юни 04, 2015, 09:44:22 am »
Явно има два основни метода за тълкуване на дирекции .По Левин и сие от линка на стреличка гледам се имат предвид всички аспекти и управление/може да се използва с успех решетката на Брейди/,самата Брейди в книгата си тълкува много по опростено-аспекти само твърди,по Хамбургската школа,като самите аспекти само събират значенията на участващите планети,които пък се тълкуват по Ебертин,опростено по сигнификацията им-ако може Хепи да направи линк за тълкуванията на Ебертин,аз намирам само частични в нета .

Опозит, за дирекционни аспекти използвам само книжката на Левин.
От Ебертин имам 2 книжки и съм отбелязала там предимно мидпойнтите. Не си спомням за дирекции при него. Трябва да разгледам по-обстойно ... но това ще стане малко бавно, че в момента сериозно съм подложена на Урановия транзит :) - кво четене, кво писане - то само екшъни :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #199 -: Юни 04, 2015, 04:28:09 pm »
Горе на картата има "Additional tables" цъкаш, отваря ти в страница с всички аспекти и знаците и градусите на прогресивните и дирекционни куспиди.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #200 -: Юни 04, 2015, 05:22:17 pm »
Тери мерси много , много работа ми спести така , аз все на ръка ги смятах. Знаете ли кво видях :) Дирекционния Връх на шести дом  е направил секстил към наталното Слънце управител 3 ти :) в 9 ти
« Последна редакция: Юни 04, 2015, 05:26:00 pm от greg07 »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #201 -: Юни 04, 2015, 08:29:27 pm »
Дирекциите работят най-добре по естествени сигнификатори, това са ми наблюденията

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #202 -: Юни 04, 2015, 08:41:58 pm »
Дирекциите работят най-добре по естествени сигнификатори, това са ми наблюденията

Между другото забелязах, че дори ако има две планети в хармоничен аспект в натала, напрегнат аспект между същите по дирекция може да донесе проблеми и неприятни изживявания. При мен така се случи с дир. Марс към нат. Луна и дир. Нептун към нат. Меркурий, а след това и към нат. Венера. В радикса са в точни тригони. Квадратът Слънце/Сатурн по дирекция също ме разтресе, а в радикса са в тригон.

Всички тези дирекции мога да обобщя с това, че ударите и разочарованията идваха от други хора. Не мога да кажа, че някъде твърде необмислено или глупаво съм постъпила, че да се поставя в такива ситуации. Ситуациите просто си дойдоха и не бяха по причини, които бих могла да контролирам.

Но вече на база минал и изживян опит мога да кажа, че има дирекции, които изцяло ти преобръщат живота, след тях всичко тръгва в съвсем друга посока. Някои от тях оставят пустош, която трае години...





« Последна редакция: Юни 04, 2015, 08:51:19 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #203 -: Юни 04, 2015, 09:06:36 pm »
Значи аз като имам в натала Луна тригон Сатурн и сега по дирекция дир. Луна ми е в квадрат с нат. Сатурн, затова ли толкова здравословни проблеми ми се струпаха?  :o

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #204 -: Юни 04, 2015, 09:29:20 pm »
Включих се по повод на естествените сигнификации на планетите. Независимо от вида аспект - в натала и по дирекция - влияние оказва и естествената природа на планетата.

Де да бяха толкова плодотворни мажорните дирекции на Юпитер.  :017:
Но едно нещо мога да отчета без да си кривя душата - напоследък, докато траят двете дирекции, от липса на пари не мога да се оплача. Но нищо не ми е дадено даром, всичко е заслужено и изработено. Просто се появиха нови възможности и допълнителни източници за печелене на средства.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #205 -: Юни 04, 2015, 10:09:43 pm »
А какво ти се случи при квадрата на Слънце със Сатурн, ако не е тайна?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #206 -: Юни 04, 2015, 10:15:03 pm »
А какво ти се случи при квадрата на Слънце със Сатурн, ако не е тайна?

Едновременно беше в квадрат със Сатурн и опозиция с Уран. По същото време и дир. Луна беше в съвпад със Сатурн, а дир. МС - в съвпад с нат. Плутон. Тогава разбрах какво е наистина сам да оцеляваш и да няма абсолютно никой до теб. Животът ми се преобърна на 180 градуса, но не съжалявам. Лъснаха подлост, лицемерие, двуличие и предателство в моето обкръжение. Смених обкръжение или по-точно изхвърлих всичко, което ми носеше вреда - цедката беше толкова фина, че не успя да мине никой. И все още не успяват.

А при изброените дирекции, събрани накуп и в сравнително кратък интервал от време, буквално имах чувството, че почвата гори под краката ми. Минават години, стоиш върху отломките и се опитваш да съградиш нещо наново.  :)


« Последна редакция: Юни 04, 2015, 10:18:17 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #207 -: Юни 04, 2015, 10:30:28 pm »
Благодаря за споделеното!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #208 -: Юни 04, 2015, 10:38:48 pm »
Тогава, срещайки жестокост в обкръжението, открих и опознах една своя страна, която дотогава не познавах - колко безмилостна и категорична мога да бъда, стига да пожелая.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #209 -: Юни 04, 2015, 10:39:21 pm »
И на мен ми предстоят напрегнати дирекции на уран и сатурн към луната и слънцето, и всичко това на фона на урановата опозиция.
Frankly, my dear, I don't give a damn.