Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199556 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #225 -: Юни 10, 2015, 02:29:41 pm »
Лунациите май не отключваха дирекции, нали?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #226 -: Юни 10, 2015, 02:42:56 pm »
Лунациите май не отключваха дирекции, нали?

не, защото дирекциите са статични - резултат са на математическо действие. Прогресиите са състояние, което има нужда от отключване - те са нещо, през което сме минали за малко и е закодирано в нас.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #227 -: Юни 10, 2015, 02:46:27 pm »
не, защото дирекциите са статични - резултат са на математическо действие. Прогресиите са състояние, което има нужда от отключване - те са нещо, през което сме минали за малко и е закодирано в нас.

Много ми хареса това!

Добре, че не отключват, че ще има лунация в опозиция с Нептун, който по дирекции ми квадратира венерата. И без тази лунация го усещам.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #228 -: Юни 10, 2015, 03:09:15 pm »
мисля , че транзитите отключват дирекции , а транзитите се отключват от лунации. Мисля , че преди важно събитие поне едно новолуние или пълнолуние трябва да има замесено.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #229 -: Юни 10, 2015, 03:10:54 pm »
Слънчевата дъга , особено дирекции на върхове на дом поне при мен са давали събития. Според мен просто показват нещо , което е дадено по натален чарт.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #230 -: Юни 11, 2015, 10:09:19 am »
Слънчевата дъга , особено дирекции на върхове на дом поне при мен са давали събития. Според мен просто показват нещо , което е дадено по натален чарт.

Можеш ли да дадеш конкретен пример-дирекция-транзит-лунация-събитие?

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #231 -: Юни 11, 2015, 11:17:55 am »
Имате ли наблюдения,когато дир.Планета едновременно сменя знак и минава през Вертекс? Става въпрос за дир.Венера,която влиза в Телец и веднага минава през Вертекса ,в 7Д се случва.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #232 -: Юни 11, 2015, 12:45:35 pm »
Можеш ли да дадеш конкретен пример-дирекция-транзит-лунация-събитие?

Папи , повечето ми важни събития са дошли по този начин , но са доста лични , за да ги поствам тука , ако искаш мога на лични да ти пратя няколко примера?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #233 -: Юни 11, 2015, 01:28:49 pm »
Можеш да си запазиш личното така: събитие 1-любов, събитие 2-семейство, събитие 3-работа-на мен ще ми е достатъчно, стига да посочиш точно другите неща
Благодаря :)

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #234 -: Юли 09, 2015, 10:55:30 pm »
Някой може ли по по-прост начин да обясни за тези дъги. Когато си правя карта в astro.com по оста където са знаците се образуват едни червени дъги. Но те винаги си с едни и същи планети. От Марс надолу. Някой са по-дълги, други по-къси. Кое точно се гледа и защо ги няма Слънце, Луна, Меркурий и Венера?
« Последна редакция: Юли 10, 2015, 07:27:16 am от vermm »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #235 -: Юли 10, 2015, 09:12:48 am »
Аз не знам каква карта правиш, но обикн това са движенията при транзити, карта с прогресия на бързите, транзити на бавните, защото обратното не е мн смислено

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #236 -: Юли 10, 2015, 09:25:18 am »
Такава...

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #237 -: Юли 10, 2015, 09:28:10 am »
Някой може ли по по-прост начин да обясни за тези дъги. Когато си правя карта в astro.com по оста където са знаците се образуват едни червени дъги. Но те винаги си с едни и същи планети. От Марс надолу. Някой са по-дълги, други по-къси. Кое точно се гледа и защо ги няма Слънце, Луна, Меркурий и Венера?

в класическия вариант (който използваме във форума), при тези карти червените дъги са транзити на планети от Марс нагоре - от момента до точка на ретроградност и обратно. Зелените планети са прогресиите, а сините планети са слънчевите дъги/дирекциите. Казват се дъги, защото се взима разстоянието, което Слънцето изминава за определен период и това се нанася към всяка натална планета и куспида от натала - така се намира положението им към момента, за който гледаме.

Над табличката с аспектите: със синьо е дадена дъгата на слънцето за дирекциите (33), а после и за Луната в зелено (това е за да се определи с каква бързина се движи, което за напредналите има значение). За дирекциите (слънчевите дъги) е важно Слънцето, а за прогресиите - Луната.
« Последна редакция: Юли 10, 2015, 09:30:17 am от Happy58 »

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #238 -: Юли 10, 2015, 09:29:47 am »
Разбрах. Мерсии  :58:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #239 -: Юли 10, 2015, 11:43:14 am »
Слънце (У8) в квадрат с нат. Марс (У4) какво може да даде?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.