Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200106 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #240 -: Юли 10, 2015, 02:59:19 pm »
Слънце (У8) в квадрат с нат. Марс (У4) какво може да даде?

Възможности да споделиш личните си/интимни желания по много краен начин или да си принудена да действаш в "мътни води' заради едни пари.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #241 -: Юли 10, 2015, 05:02:12 pm »
Да имаш заеми по апартамент или къща?

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #242 -: Юли 10, 2015, 08:53:17 pm »
Какво значи  СД МС в съвпан с натален АС. Никъде не намерих обяснение

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #243 -: Юли 10, 2015, 08:57:16 pm »
Звучи ми като признание , повишаване в работата. Съвпадите на върхове на домове са едни от най-важните дирекции. Те са като вододелна линия един вид според Карол Ръшман.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #244 -: Юли 10, 2015, 08:59:16 pm »
То като ти съвпадне дирекционно МЦ с асцедента трябва да си пенсионер вече :)

Даже да те тресе уранов възврат....
Frankly, my dear, I don't give a damn.

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #245 -: Юли 10, 2015, 09:05:13 pm »
Дааа. Объркала съм се  :85: голямо съм зле

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #246 -: Юли 28, 2015, 11:11:17 am »
Дирекциите не са само от планетите - голямо значение за едно събитие имат и куспидите - натални и дирекционни. Но понеже няма тема просто "Дирекции" (или аз не намерих), пускам поста си тук ....

Хайде, за упражнения и за протокол. Ето и казус.


Оставям и карти на двете й дъщери. На слънце в Овен час е уж точен, но не е ректифициран. На Слънце в Близнаци картата е без час. Подозирам, че е асц Рак и сега има опозе на Плутон към Асц или тр. Марс на Асц.


Емма, картата на тази девойка е категорична - поне по книжката за дирекциите - съвпад на едно със светилата с К4, в комбинация на мажорен нехармоничен аспект на светилото в натала със злосторна планета (в случая съвпад Луна Марс).  Тук дирекционна Луна прави съвпад с К4.

Цитат от книжката:

Смъртта на родителите винаги (!) се отбелязва:
Или от нехармоничен, или кармичен дирекционен аспект на разрушителна планета (Марс, Сатурн, Уран, Плутон) към IC, а значи и към МС.
Или от съвпада на IС или MC със светилата (Слънце, Луна) ако това светило в радикса има негативен мажорен аспект с разрушителна планета.
Съвпадът в дадения случай е нехармоничен.
Характерът на планетата, поразяваща Светило или оста IC-MC, може да покаже характера на смъртта. Например, Уран показва внезапна смърт., Плутон – смърт след тежка болест (най-често от рак) и т.н.


И картата с дирекциите. Акрукс е права - можеш да ректифицираш картата - за съжаление прогресията и дирекцията дават разлика от около 2 мин - някъде между 00:10 и 00:12 ч е родена.

Освен това, в картата в момента има доста други показатели, изхождайки от производни домове и аспекти между планетите. Не знам дали е необходимо да ги изброяваме, при положение, че главния аспект е налице. Имаме си даже и вида на проблема, причината за смъртта - Марс (в Риби - ако има значение).
« Последна редакция: Юли 28, 2015, 11:13:58 am от Happy58 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #247 -: Юли 28, 2015, 11:29:01 am »
Според мен Хепи е на прав път - има голяма вероятност смъртта на майката е индикирана от дирекционна Луна в съвпад с ИЦ в 22 гр. Овен. В радикса Луната е дисхармонично аспектирана - съвпад с Марс и квадрат с Нептун. И в случая хармоничният аспект на дир. Марс с оста АС/ДС също може да е свързан с негативно събитие, доколкото Марс в натала участва в нехармонична комбинация с Луната и Нептун. Дирекционният Нептун удря с квадрат и Слънце/ЮЛВ в 4 дом.

Майка ми почина внезапно и при подобни обстоятелства /в болница/. Интересното е, че смъртта й в моя хороскоп също беше отбелязана от нептунови дирекции /полиарганна недостатъчност, медикаментозна кома и след това инсулт в безсъзнание/, също така дирекционен Марс в съвпад с нат. Слънце /Марс е на ИЦ/.

Сега нямам време да огледам всичко обстойно, просто това ми направи впечатление и се включих за малко.
« Последна редакция: Юли 28, 2015, 11:35:09 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #248 -: Юли 28, 2015, 12:59:16 pm »

Цитат от книжката:

Коя е книжката?  :012:

При смъртта на баща ми - дир. Марс квадрат с МС/IC. Дир. Слънце опозиция натално Слънце.
Два месеца по-късно - и двата аспекта са вече разходящи, но става точен дир. Юпитер тригон нат. Асц., Сатурн и ЮЛВ - синът ми се роди със секцио.
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #249 -: Юли 28, 2015, 01:19:46 pm »
Дирекциите не съм гледала, защото малко съм запозната с тях, но ако ти си запозната с тях повече, то значи 0ч.10' е точното време, а 2' разлика са от това, че нали за съвпад на планета с  куспида се приема до 2гр. орбис, а за предстоящи промеми по дом пр. куспида да е в рамките на 29гр- 1гр., аз дръпнах назад времето толкова, колкото да доближа орбиса до действащ аспект с тр Уран и пр. куспида да мине под 1гр.

при дирекциите орбиса е не повече от 1 гр, даже при такива събития трябва да е макс точен. От прогресията се получава 00:10, за да мине куспидата в 0 гр на следващия знак, а при 00:12 дир Луна прави точен съвпад с ИС. Реално погледнато, не е кой знае каква разликата - само при дирекциите за в бъдеще може да окаже влияние в определянето на тайминга.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #250 -: Юли 28, 2015, 01:20:31 pm »
Коя е книжката?  :012:

При смъртта на баща ми - дир. Марс квадрат с МС/IC. Дир. Слънце опозиция натално Слънце.
Два месеца по-късно - и двата аспекта са вече разходящи, но става точен дир. Юпитер тригон нат. Асц., Сатурн и ЮЛВ - синът ми се роди със секцио.

Символични дирекции на Левин. Има я тук във форума, при е-книжките.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #251 -: Юли 28, 2015, 01:43:01 pm »
Пак не се разбрахме с теб от първи път, аз книжка за дирекции имам, изгетлена на компютъра, но не съм я чела цялата бавно и с разбиране, за да имам трайни знания по тях.

ааа, аз добре те разбирам, ама ти си погледнала отговора ми към Дияна ..... това не е за теб ... за тебе е предния, но и той е само уточняващ, нищо особено - чисто теоретично, в случай, че на някой му е интересно

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #252 -: Юли 29, 2015, 09:35:28 am »
Наблюдавам интересно предстояща ситуация в една карта - към натален тронов Сатурн в Козирог в 4дом се оформя следното събитие:
 - дирекционен квадрат на Уран във Везни откъм 1дом 
 - транзитен квадрат на Уран в Овен от 7дом
Натално Уран е в 11дом, У5 дом.
Не мисля, че Сатурн, явявайки се в случая връх на тао, обича Уран да го "човърка" толкова упорито ::)
Имате ли  предположения  за конкретни събития?


Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #253 -: Юли 29, 2015, 09:45:25 am »
Наблюдавам интересно предстояща ситуация в една карта - към натален тронов Сатурн в Козирог в 4дом се оформя следното събитие:
 - дирекционен квадрат на Уран във Везни откъм 1дом 
 - транзитен квадрат на Уран в Овен от 7дом
Натално Уран е в 11дом, У5 дом.
Не мисля, че Сатурн, явявайки се в случая връх на тао, обича Уран да го "човърка" толкова упорито ::)
Имате ли  предположения  за конкретни събития?

Нека не забравяме, че Уран по-по- от Сатурн :) и ако е решил, че трябва промяна, свобода, и т.н., то те ще се случат.
Първо ти трябва инфо, дали двамата имат връзка в натала, защото иначе тези аспекти ще преминат някакси неосъзнато.

Иначе, за тълкуване - транзита просто натиска спусъка на дирекцията и дава указания, къде ще се развие действието - в случая, 7 дом. Явно Уран иска Сатурн да поохлаби малко поведението си в 4 дом на човека - мърдане няма :) - евентуалната случка - някъде сред приятели, група по интереси и подобни човека ще вземе да се влюби и така ще настъпят промени в къщи. По-безболезнен вариант, ако човека е обвързан, е на база изява по 11 дом да се поосвободи, да изпита някакво вдъхновение и така да осъзнае, че връзката с партньора иска повече индивидуалност от двамата. И ако успеят да го направят, връзката ще премине на друго ниво, по-осъзнато свободно.
Иии, как не мога да си изразявам мисълта като хората  :lol_hitting: ... дано да ти е станало ясно

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #254 -: Юли 29, 2015, 09:54:34 am »
В натала Сатурн и Уран нямат  връзка .Въпреки всичко няма как Уран да не разтръшка Сатурн ( или която и да било друга планета)
Благодаря Хепи - чудесно си се изразила , разбрах те много добре  :38: