Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200602 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #330 -: Август 16, 2015, 04:56:08 pm »
Благодаря за включването, но да поясня, че в наталната си карта нямам заключен знак, а по дирекция в момента знакът козирог е заключен в 3д, а знакът рак в 9д в дирекционната карта, така че последната не повтаря точно наталната, като са изместени куспидите напред.

Реално, самата дирекционна карта е тази карта, която получаваме, когато цялата натална я завъртим на определено разстояние - така всяка една точка от натала се придвижва на едно и също разстояние от наталното си разположение - заедно със знаците. Представи си едновремешните будилници, кръгличките - хващаш го и го завърташ (заедно с циферблата) - по същия начин и с картата - може би така ще ти е по-лесно да го визуализираш. По този начин, като въртиш заедно със знаците, получаваш обратната ингресия, която Левин описва в книгата си.


Всъщност, къде гледаш дирекционна карта? може ли една снимка на някаква карта - наталната и дирекционната - стана ми интересно.
« Последна редакция: Август 16, 2015, 05:08:24 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #331 -: Август 16, 2015, 05:28:19 pm »
Знаех си, че няма да подминеш коментара, без да отговориш и остояваш казаното от теб до последно, дори когато фактите говорят друго.
 В натала ми 3д се състои от 34гр.-  23гр скорпион и 11гр стрелец,  К3 е 7гр. скорпион, а по дирекция К3 е на 28гр 53' стрелец, дир ИЦ е 2гр. 35' водолей, което ще рече, че козирог е заключен в дир. 3д
В astro.com, където си правиш картата с дирекция, отгоре над името ти има активен линк Additional tables (PDF) - чукваш го и ти излизат таблиците с натални, прогресии и дирекции- планети, куспиди, аспекти...
П.П. В твоя натал също нямаш заключен знак, а по дирекция в момента имаш заключен козирог в дир. 5д - дир К5 24гр стрелец, дир К6 4гр водолей, което ще рече, че имаш заключен рак в дир.11д

аз нямам никакъв проблем и да не коментирам - желанието ми беше да обясня нещо, което виждам, че не е доразбрано.
Това в астроком не е дирекционна карта.

както и да е - нека всеки си работи с каквото му е кеф.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #332 -: Август 16, 2015, 05:37:55 pm »
Ето цитат от книгата, в който се обяснява за знаците при дирекциите. Освен това, понятието "дирекционна карта" досега не съм го срещала.

Какво е това обратни ингресии на дирекциите на куспидите на домовете?
В СД “се движи” целия зодиак, т.е., “движат се” и всички знаци на Зодиака. При това границата на знака “догонва” куспидата на дома и куспидата на дома извършва ингресия в предишния знак. Това движение е еквивалентно на движението на куспидата на дома в обратна посока.
Обратните ингресии на СД на куспидите на домовете работят също като директните и в заданията трябва да ги отчитаме. А обратните ингресии на СД планети работят слабо, и затова не е нужно да се разглеждат (в краен случай, това може да се прави в последна сметка) и не бива да се отчитат в заданията.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #333 -: Август 16, 2015, 06:12:51 pm »
 Това в астрокома си е дирекция със слънчева дъга,само че куспидите се гледат в ПДФ таблиците .Обратна ингресия обаче на куспидите няма,може да се пресметне допълнително с градусите на сл.дъга,но в обратна посока .

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #334 -: Август 16, 2015, 06:23:00 pm »
Happy58 :) благодаря за насоките :) Чета уж, но се иска и време за осмисляне и улягане, затвърждаване, а междувременно и упражняване :)

Часът ми е ректифициран преди доста време, когато обаче още не бях омъжена, станала майка и прочие. Сега с брак, две деца и т.н. може би е възможно да се постигне по-голяма точност.

Ако имаш насоки какво да чета за отделните техники и прилагането им - бих се радвала да споделиш. Ясно, че няма да е тук :)

Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #335 -: Август 16, 2015, 07:04:17 pm »
Има тема за ректификация

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #336 -: Август 22, 2015, 04:14:15 pm »
Това май най-точно показва внезапното събитие при пътуване. Ингреса на Марс от Близнаци в Рак - ориентация към обгрижване - в случая ти самата си имала нужда от тях - и от активна комуникация се започва период с акцент в дома и грижите :)

За прогресивните AC и DC (Стрелец/Близнаци) - вероятно си потърсила себе си в нови ценности, духовност, а по отношение на партньорствата си имала потребност то комуникация :)

Интересна нишка - дир. Марс излиза от Близнаци и там навлиза прогр. АС :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #337 -: Август 22, 2015, 08:28:50 pm »
Нали за дирекционен Марс говорим :) Защото при мен сега влезе в Лъв, но пък имам памет за преди 30 години - сестра ми тръгна на училище и трябваше да се грижа за нея :)

Сега усетих влизането му в Лъв много и категорично  :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #338 -: Август 24, 2015, 12:31:08 pm »
Сега погледнах, че точно, като съм се омъжила -дирекционна Венера е била на натален МС - Венера 22о44' а МС 22о 50' 58''
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #339 -: Август 24, 2015, 12:36:01 pm »
Значи по същото време и дирекционната Луна удря оста МЦ-ИЦ, нали е в точен квадрат с Венера.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #340 -: Август 24, 2015, 01:59:45 pm »
Точно така, но ми е по-лесно да забелязвам съвапдите и обичайно тях виждам и започвам да ги мисля  :)

Следващят дирекционен обект, който ще премине през МС е Уран, има време - цели 6 години. Преди това дирекционен Сатурн ще премине през DC - след 4г. Докато се усетя и ще се извървят  :)

Ето я картата - Дирекционната Луна - освен квадрат с МС, прави и съвпад със соларния асцендент и е до натален Вертекс. През 2010г станах и майка за първи път.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #341 -: Август 24, 2015, 02:15:26 pm »
По едно и също време се събират доста дирекционни аспекти - дир. АС/ДС към нат. Марс, дир. Плутон в аспект с нат. АС/ДС, дир. Меркурий /у7/ в аспект с Луна/Венера, дир. Луна и дир. Венера в аспект с МС.

Затова може би се е случило толкова бързо, твърде много астрологични предпоставки се събират.

Виждала съм и карти, в които проработват само един-два дирекционни аспекта, но обикновено тогава има силно желание да се сключи брак, т.е. бракът се поставя за цел.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #342 -: Август 24, 2015, 02:28:20 pm »
Може би трябва да разгледам Уран как участва в картата ми  ::) При мен често нещата се случват внезапно. Ето - за второто дете - бяхме говорили да е по-нататък, но благоверният - решава да действа на своя глава и ме изненада - без да ме пази. Аз пък бях в овулация тогава. То пък толкова ми трябва - едно непазене в точен момент ..... Като гръм от ясно небе ми дойде. Всичките ми планове отидоха по дяволите, но ... бях щастлива, не мога да отрека. Намирането на лекар за челюстта също стаан изенвиделица икъдето най-малко съм очаквала. Решението за операция на гърдите ... винаги съм била толкова против  ;D Като се замисля-по-значимите неща в живота ми са все някак неочаквани и изведнъж.

Основно Уран ли да гледам? Във Водолей ми е К11.

Може би това, че прогресивните Слънце и Луна са във Водолей също  ::) А прогресивен МС и той ще влезе във Водолей догодина  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #343 -: Август 26, 2015, 11:25:37 am »
При мен дирекционен Нептун в квадратура с натална венера, почти точен, сработи на 100 %. Имах някои подозрения, но се оставих да се заблуждавам сама....
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #344 -: Август 27, 2015, 02:11:57 pm »
Да попитам за 2 аспекта, ако имате наблюдения:

- дирекционна Венерав съвпад с натално Слънце
- дирекционна Луна в квадрат с натално Слънце

Ще бъдат едновременно  ???
Над силата е само умението да я владеем!