Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199583 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #345 -: Август 27, 2015, 02:28:12 pm »
То така изолирано от други техники трудно може да се правят предположения. Но според мен ти имаш достатъчно изявено Слънце /а отсреща и Марс/, затова дирекцията може да донесе събития за тебе лично, евентуално някакви промени в професионален план. Може да се появи възможност по-ярко и видимо да изявиш пред по-висшестоящите творческия си потенциал, да действаш по-креативно /зависи с какво се занимаваш/. Ако работиш самостоятелно или си на мениджърска позиция, не е изключено да бъдеш ангажирана с интересен нов проект.

Дирекция към Слънцето може да засегне и някоя важна мъжка фигура, съпруга, но в твоя случай по-скоро би трябвало да е нещо свързано с теб лично. Имаш подчертана позиция на Слънце/Марс в хороскопа, не ми се вижда да живееш в сянката на съпруга, т.е. той да изявява социалната страна на аспекта и дирекцията да донесе промени за него.
« Последна редакция: Август 27, 2015, 02:29:44 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #346 -: Август 27, 2015, 02:46:19 pm »
Да, така е, светя, та чак грея. То е някакъв вътрешен импулс, не го правя нарочно, но така става, пък с Луната в Лъв - да не говорим. Много не й обръщах внимание, но след като ми беше обърнато внимание тук - направих "нов прочит" :)  :)

Дирекционен Марс и той тъкмо влезе в Лъв и съвсем я подкрепя, кладе й лъвския огън  :012:

А квадрата на дирекционната луна - ще ме скофти отвътре, нали? Тя ще е в 7 натален дом. Би трябвало да се засегнат партньорствата и понеже Слънцето, към което е дирекцията е в 10 натален дом - да очаквам да е служебно  ::)

Луната и Венера с в квадрат в натала, затова едновременно ще направят дирекционните аспекти към Слънцето. Сега са на градус и половина от точен аспект - мога да съм в очакване.

Като си гледах солара - пак ми звучи, като акцент на пари и работа.... Страдах дълго от болестта работохолизъм,дано не се изчанча пак :( тъкмо съм добре сега :)

И пак по темата - прогр. МС прави ингрес във Водолей -догодина. Въртя-суча - все около 10 дом се върти. Но пък понеже и прогр.IC сменя знам, а дирекционната Луна квадратира Слънцето- надявам се с родителтите всичко да е наред. Здрави са, работят и двамата, ходят си на вилата, почивки - не очаквам изненади, но пък те изненадите - очакват ли се  ???

Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #347 -: Август 30, 2015, 01:49:04 am »
През Гугъл открих, че преди доста време Веско се е интересувал от квадрата на дир. Слънце с нат. Марс. При мен този аспект е почти точен, остават още 6 секунди, за да се случи. Слънцето ми е във втори, У8, а Марс е на асц и е У4. Прочетох какво пише за този квадрат и...леко се напрегнах.
Веско, ако може разкажи при теб как се е проявил. Ако някой друг го е преживял - моля също да каже.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #348 -: Август 30, 2015, 09:40:24 am »
През Гугъл открих, че преди доста време Веско се е интересувал от квадрата на дир. Слънце с нат. Марс. При мен този аспект е почти точен, остават още 6 секунди, за да се случи. Слънцето ми е във втори, У8, а Марс е на асц и е У4. Прочетох какво пише за този квадрат и...леко се напрегнах.
Веско, ако може разкажи при теб как се е проявил. Ако някой друг го е преживял - моля също да каже.
Ами при мен в края на годината ще е точния квадрат. Все още не знам какво проявление има, но понеже нат. Марс ми е У2, предполагам, че ще е нещо свързано с пари. В момента съм без работа и не знам дали ще успея да си намеря до края на годината, затова може би след 2-3 месеца ще мога да кажа повече за този аспект.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #349 -: Август 30, 2015, 07:54:39 pm »
През Гугъл открих, че преди доста време Веско се е интересувал от квадрата на дир. Слънце с нат. Марс. При мен този аспект е почти точен, остават още 6 секунди, за да се случи. Слънцето ми е във втори, У8, а Марс е на асц и е У4. Прочетох какво пише за този квадрат и...леко се напрегнах.
Веско, ако може разкажи при теб как се е проявил. Ако някой друг го е преживял - моля също да каже.
Аз го имах - в момента излиза от орбис, но тъй като натално Марс има квадрат с Нептун, а прогр Слънце влезе в орбис на съвпада с него, квадрата Слънце-Марс продължава, но в компанията на Нептун.
Прогр Слънце по принцип осветява и изисква да се работи по планетата, която аспектира - в случая Марс. Квадрата казва, че никой няма да е виновен за създадената ситуация, но човека трябва да се вземе в ръце и да действа. Заради нат квадрат на Марс и Нептун аз не знаех как и какво да действам, затова живота ми предложи ситуации за упражнение. Трябваше да поставя край на филмите в главата ми относно едно любовно увлечение с мъж, отговарящ на моя Марс, направих операция, наложи се да работя по отношението си с шефа. За друго в момента не се сещам.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #350 -: Август 30, 2015, 08:12:06 pm »
Хепи, при теб натален Марс кой дом управлява и в кой дом се намира? А Слънцето?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #351 -: Август 30, 2015, 08:29:56 pm »
Благодаря ви. Засега не мога да свържа аспекта с нещо конкретно. Поне не звучи като да е толкова драматичен, колкото го описват.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #352 -: Август 30, 2015, 08:34:27 pm »
Те тези описания в нета на аспектите са много общи и според мен някои не отговарят точно на истината.
Доколкото съм установил по картата си, явно от значение е кои натални домове управлява наталната планета, а дирекционната планета я разглеждам просто като естествен управител на дома, който управлява. Например, Меркурий като У3, Слънцето като У5 и т.н.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #353 -: Август 30, 2015, 08:44:01 pm »
Благодаря ви. Засега не мога да свържа аспекта с нещо конкретно. Поне не звучи като да е толкова драматичен, колкото го описват.

Ти си имаш достатъчно марсова енергия и този аспекг едва ли би бил толкова стресиращ. Особено ако си имаш и повече от 1 квадратура в натала. Просто наблюдавай за ситуции, при които да прявяваш Марса си - по дом и знак. Често събитията са в дома, през който минава прогр Слънце

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #354 -: Август 30, 2015, 08:49:18 pm »
Хепи, при теб натален Марс кой дом управлява и в кой дом се намира? А Слънцето?

Марс - у10, но включен Овен, във 2 дом
Слънце - у2, в 4 дом, до Иц.

2дом се прояви като долна челюст, 4дом като моя личен, емоционален живот.

Събитието с майка ми още не съм го гледала - всъщност, гледах преди него, но точно за този вариант не виждах директно указание, а мисля, че е достатъчно значимо, за да е категорично.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #355 -: Август 30, 2015, 09:58:27 pm »
   дир К8 е съвпад с нат Сатурн, дир ИЦ в квадрат с Марс
дир Юпитер е съвпад с Плутон и Венера- очакваш ли някакво наследство?

Какъв час гледаш - 03 мин ли? Или 06?

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #356 -: Август 30, 2015, 10:07:51 pm »
06'

Не, след ректификацията с ваша помощ стана 03 - и тогава Иц е още на 17гр, а дир К8 вече е извън аспекг със Сатурн. Пък и за майка търся Луна, ако ще ползвам К8.

Наследството - отдавна е уредено, но сега влизам като пълноправен и единствен собственик. И все пак, това е съпътстващо ...

Може би ингресията на У4 е по-определяща, но пък влиза в Стрелец ....

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #357 -: Октомври 10, 2015, 07:22:57 pm »
Дир.МС на К11 ,как би се отразило?

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #358 -: Ноември 12, 2015, 09:26:22 am »
Според вас, постъпване във ВУЗ кои домове би трябвало да засегне? - У9 е ясен .... но сега като си проверих картата (покрай транзита на Сатурн), се оказа, че аз нямам особени дирекции, свързани с 9 дом - само К9 е на 1 гр преди ПФ, но тя не се отчита в книжката на Левин  ??? ..... К3 е върху стелиума в 3 дом, но това е трети ...
За сметка на това обаче, 10 дом е много силно аспектиран дирекционно. И, дир Меркурий сменя знак.

Мисълта ми е, че аз влизам във ВУЗ без дирекционен аспект на или към У9 или пък точен аспект на или към К9 ..... и това ми е много странно ...

Да уточня - аз си търся почти точни аспекти - всичко над 0,5-1 гр не ме устройва. :), и то аспекти на куспида и на управител на съответния дом. Аспект м/у две планети го считам за допълнителен.
« Последна редакция: Ноември 12, 2015, 09:40:15 am от Happy58 »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #359 -: Ноември 12, 2015, 09:32:24 am »
Смяната на знак на дир. Меркурий е достатъчна според мен. Дъщеря ми имаше такава смяна тази година, в която тръгна на училище :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.