Автор Тема: Малко синастрия ...с Мирабела :)  (Прочетена 20455 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Малко синастрия ...с Мирабела :)
« -: Май 27, 2013, 08:17:41 pm »
Винаги ми е било приятно да чета твоите синастрични интерпретации,Мирабела и затова ако имаш желание и време искаш ли да поговорим за съвместимостта в астрологията ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Малко синастрия ...с Мирабела :)
« Отговор #1 -: Май 27, 2013, 08:54:41 pm »
:) Недей така, не разчитай на интерпретациите ми. Най ми е трудно да говоря общи приказки. Ако мога да ти помогна с нещо, кажи.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Малко синастрия ...с Мирабела :)
« Отговор #2 -: Май 27, 2013, 09:09:13 pm »
Аз не търся общи приказки и разчитам предимно на самоувереността в онова ,което знам . :)

Искаш да ти дам синастрична карта ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Малко синастрия ...с Мирабела :)
« Отговор #3 -: Май 27, 2013, 09:10:37 pm »
Искам, давай. ;)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Малко синастрия ...с Мирабела :)
« Отговор #4 -: Май 27, 2013, 09:44:18 pm »
Може би е с по-късен час на раждане и така Луната му е в по-близка опозиция на твое Слънце. Защото на пръв поглед не изглежда да имате много "котви" в синастрията. Луните са в квинкоксни знаци, Слънцата - в съседни. Последното, казват, че е добре за избягване на конкуренцията между партньорите, но дали е достатъчно за добро сътрудничество. Така бихте имали един секстил и опозиция между светилата, което вече дава основа (според мен) за интерес помежду ви. Защото само на секстила ми е трудно да разчитам.
Водолейско Слънце плюс Луна в Дева - не ти ли идва малко дистанциран и твърде прагматичен на емоционалната ти водно-огнена природа? Или това, че Венерите ви са в един знак, а неговият Марс е в огнен (и в знаков тригон с Венерата ти) е достатъчно, за да те привлече?

P.S. Извинявам се, че не съм във форма тази вечер.
« Последна редакция: Май 27, 2013, 09:51:19 pm от Mirabella »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Малко синастрия ...с Мирабела :)
« Отговор #5 -: Май 27, 2013, 10:28:38 pm »
Точно така ми "идва" -твърде дистанциран и прагматичен  :)
Но знаеш ли тук какво е интересното -неговата прогресивна карта повтаря моята натална и запознанството се случи при много интересни транзит и прогресия ,защото синастрия можем да си "напаснем" с всеки нали ,но момента е важен .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Малко синастрия ...с Мирабела :)
« Отговор #6 -: Май 29, 2013, 08:27:05 pm »
Как е възможно двама души със синастричен квадрат луна/плутон да имат хармонични, макар и емоционални отношения?
И изобщо възможно ли е и кога?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Малко синастрия ...с Мирабела :)
« Отговор #7 -: Май 29, 2013, 08:33:45 pm »
Подозирам, че нещо омекотява това. Под "нещо" имам предвид хармонични аспекти към Луните. Или Луната, квадратирана от Плутона на партньора, е плутонова по натал и "носи" на плутонови настроения?
« Последна редакция: Май 29, 2013, 08:35:23 pm от Mirabella »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Малко синастрия ...с Мирабела :)
« Отговор #8 -: Май 29, 2013, 11:27:31 pm »
Как е възможно двама души със синастричен квадрат луна/плутон да имат хармонични, макар и емоционални отношения?
И изобщо възможно ли е и кога?

Възможно е ,защото всяка една синастрия е въпрос на преценка.Ако участниците във въпросната синастрия реагират и изразяват себе си със силен интезитет на емоции,чувства и на същите емпатират-защо не ?!?
Скорпион/Плутон не търси хармония,баланс в една връзка ,а поглъщане,засмукване или иначе казано -жертва.
Майка ми и баща ми имат  двойно подчертаване в синастрията : Луна в Скорпион (М) квадрат Плутон в Лъв (Ж) и Луна Телец (Ж) квадрат Плутон (М) -майка ми е със стелуим във Водолей в 8-ми дом ,Плутон в 1-ви ,баща ми е със стелиум в Скорпион в 11-ти дом ,Плутон в 8-ми дом .И в двете карти по натал Плутон квадратира Луната и не само-те по рождение "не искат" хармония ,друго търсят и са се намерили . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Малко синастрия ...с Мирабела :)
« Отговор #9 -: Май 29, 2013, 11:54:33 pm »
Добре де, а не издивателстват ли един над друг?
Или това не им пречи, даже чудно ги устройва?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Малко синастрия ...с Мирабела :)
« Отговор #10 -: Май 29, 2013, 11:57:41 pm »
Добре де, а не издивателстват ли един над друг?
Или това не им пречи, даже чудно ги устройва?

Ами 45 г. явно ги устройва ...но само тях  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Малко синастрия ...с Мирабела :)
« Отговор #11 -: Май 30, 2013, 12:00:46 am »
45г е доста - браво :)

А да видим другия случай - в натала единият е с читава луна, другият - в квадрат с плутон
В синастрията има двойно подчертан съвпад луна/плутон, плутон/луна

Какво става - кой се адаптира и оцелява, кой командва и изнудва?


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Малко синастрия ...с Мирабела :)
« Отговор #12 -: Май 30, 2013, 12:26:18 am »
45г е доста - браво :)

А да видим другия случай - в натала единият е с читава луна, другият - в квадрат с плутон
В синастрията има двойно подчертан съвпад луна/плутон, плутон/луна

Какво става - кой се адаптира и оцелява, кой командва и изнудва?

По принцип ненаранена Луна ,участваща в дадена синастрия реагира разбиращо /емпатира на другия ,но зависи все пак и в кой знак е .Не можеш само по синастричните аспекти на Луната да си отговориш на въпроса,в случая се интерпретира като фокусиране върху дълбоко емоционални изживявания.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Малко синастрия ...с Мирабела :)
« Отговор #13 -: Май 30, 2013, 12:28:00 am »
Подозирам, че нещо омекотява това. Под "нещо" имам предвид хармонични аспекти към Луните. Или Луната, квадратирана от Плутона на партньора, е плутонова по натал и "носи" на плутонови настроения?

какво може да омекоти плутон? макар че не съществува според древните :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Малко синастрия ...с Мирабела :)
« Отговор #14 -: Май 30, 2013, 12:32:22 am »
Подозирам, че нещо омекотява това. Под "нещо" имам предвид хармонични аспекти към Луните. Или Луната, квадратирана от Плутона на партньора, е плутонова по натал и "носи" на плутонови настроения?

какво може да омекоти плутон? макар че не съществува според древните :)

"Коколино"  ;D

Сериозно-кому е нужно това омекотяване ???
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“