Автор Тема: Възврат на Венера  (Прочетена 69361 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Възврат на Венера
« Отговор #255 -: Март 30, 2018, 06:04:47 pm »
Венера влезе в Телец и диамантите, принцовете  възбудиха интереса.  :)

Астрологията няма  за цел и не може да ни свързва с някого, с когото ни е писано, тя показва модела, на който реагират нашите способности и желание за връзка и съюз. Може да е колкото полезна с анализата си, толкова и вредна, ако не синхронизира с потребностите към дадения момент като време. Наблюдавам, че точно хората, които са/сме с наранени, не добре поставени Венера и Луна, конкретно в женска карта, най- силно се противопоставяме на астрологичните насоки в тази сфера или ако отвън ни посочат слабостите, дадат ни съвет. Трудно ни е да приемем, че трябва да положим известни усилия, за да се случват нещата по аналогиите на Венера, защото по естествен начин е показано в картата, че няма как да придобием усещане за равновесие, благосъстояние, удовлетворение, че сме привлекателни, отворени да бъдем харесвани, да ни оценяват, да бъдем желани и обичани. Ето сега предстои тригона Венера-Марс от техния цикъл, като и двете планети са съответно на трон и в екзалтация, колко от нас ще реагират на тази събитийност ?!?

Папи, браво за символиката на"червената рокля"- аз например, трябва да я " съблека", защото съм прекалено ярка, крещяща, ако искам да сбъдне желанието ми за близка връзка.Така няма изразявам "минуса" от природата на Венера в Овен, да съм конкурентна, да съпернича, да предизвиквам ревност. Между другото започнах да ходя на танци, за да се науча на "ти", да се  оставя да ме води мъжа- много ми е трудно и сега разбрах колко съм скована, непластична, негъвкава, силно контролираща се, независима, неприемаща. Надявам се тази "терапия" да ми помогне, нали има една такава сентенция"Който може да танцува е готов да се влюби". Проверявам. :)
Тези,които имат точки в 13*,със сигурност.
« Последна редакция: Март 30, 2018, 06:07:44 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Венера
« Отговор #256 -: Март 30, 2018, 06:05:49 pm »
Аз харесвам, интересувам се и имам нужда от  забележителното, т.е. червеното-Луна, Венера , Марс в огнени знаци, Слънце- Юпитер.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Възврат на Венера
« Отговор #257 -: Март 30, 2018, 06:09:47 pm »
Аз харесвам, интересувам се и имам нужда от  забележителното, т.е. червеното-Луна, Венера , Марс в огнени знаци, Слънце- Юпитер.  ;)
Рени,не означава ли това,че забележителноТО всъщност е много индивидуално?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Възврат на Венера
« Отговор #258 -: Март 30, 2018, 06:12:24 pm »
Можеш да бъдеш забележим с ярки цветове, можеш и с екстравагантни дрехи, а можеш и със стил. Последното е рядкост у нас и затова е едно от най-забележимите неща, независимо от цветовата гама.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Възврат на Венера
« Отговор #259 -: Март 30, 2018, 06:14:29 pm »
Исках да кажа, че бежовото може да има ефектът на червена рокля. В зависимост от преобладаващия фон.
Червеното е агресивно, страстно, налагащо се, което е първоначално мъжко качество, а бежовото говори за жена, нежност, приемане, мекота, стил. 

Въпрос на вкус на конкретен мъж какъв цвят предпочита.
Забележимото е именно индивидуалното, а не да се обличаш в неподходящи за твоето излъчване дрехи като стил и цветова гама, цветово съчетание.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Венера
« Отговор #260 -: Март 30, 2018, 06:17:06 pm »
Огънят винаги е по-забележителен от водата, земята и въздуха , и всичко останало.
Спецификата е къде ще те забележат. Овен, Лъв, Стрелец в 1-ви, 10-ти, Слънце, Марс, Юпитер в 1-ви, в 10-ти, Слънце/Юпитер, Слънце/Марс - не можеш да ги подминеш и същите ще са в ярки цветове или такива аксесоари. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Венера
« Отговор #261 -: Март 30, 2018, 06:19:31 pm »
Червеното не отменя стила, но налага личен, ярък такъв. Не прави жената мъжествена.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Възврат на Венера
« Отговор #262 -: Март 30, 2018, 06:26:50 pm »
Индийците дори препоръчват да се носи червено, както и корал – според тях дава закрила, защита на жената. И на тази база има доста по-различно разбиране за афинитета към червеното. Честно казано при мен изцяло липсва. Миналия месец по изключение поръчах една червена туника /убити цветове имам предостатъчно/, днес пристигна в синхрон с разговора тук.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Възврат на Венера
« Отговор #263 -: Март 30, 2018, 06:31:26 pm »
Индийците дори препоръчват да се носи червено, както и корал – според тях дава закрила, защита на жената. И на тази база има доста по-различно разбиране за афинитета към червеното. Честно казано при мен изцяло липсва. Миналия месец по изключение поръчах една червена туника /убити цветове имам предостатъчно/, днес пристигна в синхрон с разговора тук.
Защо се носи червен конец на ръката.?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Възврат на Венера
« Отговор #264 -: Март 30, 2018, 06:35:44 pm »
Защо се носи червен конец на ръката.?

За енергийна защита. Здраве и берекет.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Възврат на Венера
« Отговор #265 -: Март 30, 2018, 08:06:58 pm »
А Червената шапчица? Какво символизира там червеното -  описват я като приказка за зараждащата се сексуалност у младото момиче.
Както хубавата коса - знак за силен организъм т.е. здрава сексуалност. И за двата пола, че като видя мъж с бръсната глава и ми призлява.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Възврат на Венера
« Отговор #266 -: Март 30, 2018, 08:58:13 pm »
А Червената шапчица? Какво символизира там червеното -  описват я като приказка за зараждащата се сексуалност у младото момиче.
Както хубавата коса - знак за силен организъм т.е. здрава сексуалност. И за двата пола, че като видя мъж с бръсната глава и ми призлява.

Е тва е някакъв извратен прочит на червената шапчица  :)

https://www.evgenidinev.com/mind/2001/11/22/#red

Всъщност много обичам червени рокли, само дето не ги обличам, че да ме забелязват, а защото се чувствам комфортно в тях. Това е от последните две три години, до преди това харесвах синьо, сега дори май нито една синя дреха нямам в гардероба.



Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Възврат на Венера
« Отговор #267 -: Март 30, 2018, 09:47:52 pm »
А Червената шапчица? Какво символизира там червеното -  описват я като приказка за зараждащата се сексуалност у младото момиче.
Както хубавата коса - знак за силен организъм т.е. здрава сексуалност. И за двата пола, че като видя мъж с бръсната глава и ми призлява.
И двамата ми мъже(мъжа и сина)са с  бръснати глави. :57:

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Възврат на Венера
« Отговор #268 -: Март 30, 2018, 10:07:03 pm »
И аз все на плешивковци попадам, ама нали ги водят за много потентни.  :012:
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Възврат на Венера
« Отговор #269 -: Март 30, 2018, 10:13:52 pm »
И аз все на плешивковци попадам, ама нали ги водят за много потентни.  :012:
АС стрелец са и двамата,с гъсти коси,но мъжа ми започна да оплешивява :)