Автор Тема: Възврат на Венера  (Прочетена 69406 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Възврат на Венера
« Отговор #285 -: Август 24, 2018, 07:07:48 pm »
При мен забелязах няколко години, че показателен е домът, в който ми попада у1, а не Венера. Където е бил той, този дом главно ми е ангажирал действия, случки и е имало показателна активност. Та затова мисля,че можеш да изкараш следващота година в чужбина, но понеже Венера и Юпитер са в петии може да отидеш да се грижиш за внука вместо бавачка или за друго дете  :017:

Същото си помислих, като видях картата, че ще ходи да гледа внука и ще изкара парички от това У1/2 в 9-ти тригон Венера У5 в 5-ти + АС на възвратната карта е в 10ти натален дом, натално Венера е във 2д.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Венера
« Отговор #286 -: Август 25, 2018, 11:21:36 am »
Акрукс, там където попада знака Рак в натала ти, там най-силно ще проектираш аналогиите на Венера. Понеже във възвратната карта планетите са разпръснати , интересите , предпочитанията ти ще са многообразни, разнопосочни, без да концентрирани в нещо конкретно, преобладават и леките аспекти, така че по-леко ще получаваш това, което искаш. Луната като управител на АСЦ е без курс, не знам доколко инициирани запознанства, връзки, финансови проекти, ангажименти с изкуство и социални такива( ако имаш ) ще имат развитие, по-скоро ще разчиташ на това да си адаптивна, предпазлива, емоционално спокойна и да даваш възможност да се развиват неща, свързани с Венера, 2-ри, 7-ми дом ,които вече са започнати. Това го потвърждава и Венера, която  е западна  и няма нужда от нови емоции и авантюри, както и да не се предприемат финансови рискове. В картата Венера е силно аспектирана, ти имаш ли по натал следните аспекти: Венера - Меркурий, Венера- Луна, Венера-Плутон, Венера- Нептун  ? Ако, да разгледай какво е естеството на аспект по натал и какво във възвратната карта, за да разбереш как сега ще ги разгърнеш или ще се справиш със същите, разбира се по начините на Венера. Венера участва в йод може се озовеш в ситуация, в която вече си била по аналогиите на Венера, ти да върнеш жест, внимание, материално, подарък или на теб да ти бъдат върнати такива. В 5-ти дом се чувства добре, при теб по натал е поставена добре, ще изпиташ радост от нечия привързаност и ще се почувстваш оценена, призната от стартирал, започнат някакъв твой проект, лично занимание.Пребиването ти в чужбина може да те вдъхнови за писане, но по начин различен от този към момента. Може да бъдеш харесана от някой, който е различен от твоята култура и да си хортуваш с човек, който да промени мирогледа ти. Може да си заставена да бъдеш арбитър в някаква ситуация и да се изкушиш за повече , отколкото можеш да имаш. Ще ти по-скоро удобно, отколкото шармантно в близките връзки. Някога занимавала ли си се с градинарство ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Венера
« Отговор #287 -: Август 25, 2018, 12:24:23 pm »
Рени, благодаря!
 Натално рак е 16гр в 10-ти и останалите в 11-ти дом.
Венера е в тригон със Сатурн и опозиция на Юпитер, квадрат нодална ос
с Уран прави нонагон (40гр)
Този въпрос за градинарството от какво е породен? Освен с градинката на двора и саксиите на балкона, с други градини не съм се занимавала.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Венера
« Отговор #288 -: Август 25, 2018, 12:39:44 pm »

Този въпрос за градинарството от какво е породен?

Венера е в лек аспект с у 1 и у 4-ти, поставена в 5-ти, някакво занимание свързано с красота и земя, предположение просто, което може евентуално да те изкуши.  ;)

Щом АСЦ попада в 10-ти дом  ще искаш да бъдеш забелязана с елегантност, вкус, модерна, както и да си амбициозна по Венера  и в професионална заетост, но и да се пазиш да не привлечеш съперник/ -ица. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Възврат на Венера
« Отговор #289 -: Август 25, 2018, 01:00:27 pm »
Какво ще кажете по моята възвратна карта на Венера? Възвратът е бил на 22 август. Асцендентът попада в 8 натален дом, а Венера У1 е в 12 дом, обаче не се чувствам изолиран, нито пък искам да се изолирам, то не ми е присъщо това. Тази карта нищо не ми говори, честно казано.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Венера
« Отговор #290 -: Август 25, 2018, 01:32:51 pm »
Какво ще кажете по моята възвратна карта на Венера? Възвратът е бил на 22 август. Асцендентът попада в 8 натален дом, а Венера У1 е в 12 дом, обаче не се чувствам изолиран, нито пък искам да се изолирам, то не ми е присъщо това. Тази карта нищо не ми говори, честно казано.
Това не е годишен солар, където У1 в 12д показва възможна изолация. Тук по-скоро е възможна тайна сексуална връзка.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Възврат на Венера
« Отговор #291 -: Август 25, 2018, 01:34:12 pm »
Хах, благодаря, акрукс, само дето в момента нямам нито тайна, нито явна.  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Венера
« Отговор #292 -: Август 25, 2018, 01:51:20 pm »
Хах, благодаря, акрукс, само дето в момента нямам нито тайна, нито явна.  :012:
Е, то до следващия възврат има 13 месеца  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Венера
« Отговор #293 -: Август 25, 2018, 01:55:14 pm »
Веско, АСЦ попада в 8-ми дом, така че да откликваш на онези хора , които ще те отпускат и подкрепят . Моментът  е добър да преценяш времето си изгодно. Може нещо да разкриеш около споделено или ти самия да се разкриеш на по-интимно ниво ( не задължително сексуално). Има акцент върху 3-ти дом, да се опитваш да говориш  предимно онова, с  което смяташ, че ще се харесаш на другите, да направиш впечатление; по някакъв начин образованието или опита ти към момента да бъдат оценени  професионално; да бъдеш по-убедителен в социума. Всички форми на общуване може да ти носят повече удоволствие, стига да знаеш какво говориш. Има вероятност да сдържаш чувствата, желанията и предпочитанията си, повече да говориш за това, което искаш, отколкото да се радваш на изживяното. Компромисът е в теб. Ще искаш да се отдадеш на нещо или някой конкретно, губейки представа докъде може да стигнеш, до степен да се изгубиш в мислите , желанията и чувствата си- защо пък не ? Нагласа към по-фините изражения на красивото, на скритата красота и чувства.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Възврат на Венера
« Отговор #294 -: Август 25, 2018, 06:50:25 pm »
Благодаря ви много, Акрукс, Рени!
Мислех, че възврата показва само времето около дните по време на самия възврат.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Венера
« Отговор #295 -: Август 25, 2018, 09:26:03 pm »
Препоръчва се дните около възврата на Венера човек да е настроен миролюбиво, да се радва, да се заобиколи и посвети на красотата, да е толерантен, да набляга на добрите обноски. Или какъвто е деня ти,когато започва Венусара, такава ще е годината в сферата на Венера.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Възврат на Венера
« Отговор #296 -: Август 25, 2018, 10:17:06 pm »
Ши свириш Веско, дали на дудук, устна хармоничка или ще надуеш гайдата, но ще свириш  :012: 12 дом е и Нептун ,мисля че можеш да наблегнеш, потънеш и усъвършенстваш свиренето си на пианото. Може и да композираш малки камерни тъжнички опуси  ;D По интровертни така не за цял оркестър  :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Възврат на Венера
« Отговор #297 -: Август 25, 2018, 11:04:24 pm »
Ши свириш Веско, дали на дудук, устна хармоничка или ще надуеш гайдата, но ще свириш  :012: 12 дом е и Нептун ,мисля че можеш да наблегнеш, потънеш и усъвършенстваш свиренето си на пианото. Може и да композираш малки камерни тъжнички опуси  ;D По интровертни така не за цял оркестър  :012:
Благодаря, Бека, ще видим! Засега уча втората част от една соната на Моцарт, но вчера ми дойде наум да си припомня Адажиото на Албинони, че го бях забравил и тази сутрин си го припомнях.
Специално за теб пуснах в ретро темата едно парче от 30-те, дано ти хареса.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Възврат на Венера
« Отговор #298 -: Август 25, 2018, 11:10:21 pm »
Мерси, чух го ! Всичко Сатурново, старо, още по-старо, папардашко ,старо злато, фараонско злато ми харесва  :D И още как  :012:

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Възврат на Венера
« Отговор #299 -: Август 25, 2018, 11:49:16 pm »
Забелязвам някаква повтаряемост като динамика, а и като усещано спрямо възврата преди седем години  :017:
Наблюдавам застъпване и в картата на слънчевата революция.