Автор Тема: Възврат на Венера  (Прочетена 65793 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Възврат на Венера
« Отговор #315 -: Септември 01, 2018, 06:45:25 pm »
Вероятно  е нещо, което е желаела да се случи :)
Над силата е само умението да я владеем!

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Възврат на Венера
« Отговор #316 -: Септември 02, 2018, 05:25:21 am »
Никъде няма написано проявление едно към едно. Астрологът може да прогнозира характеристика на период, но не и спецификата на тази характеристика. Посредством астрологията може да се прогнозират вероятности за някоя от многото възможни комбинации по някоя актуална тема. Ако астрологът "познае"  е въпрос на случайно налучкване да уцели абсолютно точната конкретика. В тази връзка е несериозно да се водиш сляпо по думите на който и да е астролог, който все пак не чете в бакалски тефтер, а анализира абстракции.   
Който  приема категоричността на астролога като неоспорима истина, безкритично, значи сам му делегира правата на Господ.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Венера
« Отговор #317 -: Септември 02, 2018, 12:26:40 pm »
До 90г. всичко се правеше стриктно, така че не ми се вярва да няма часове.
После може и да са решили, че не е нужно.
Но час на раждане, и час на смърт се отбелязва.
И после се прави стриктно- всяко действие в болницата се описва точно, особено пък раждането
децата ми са родени 90-та и 91-ва, от болницата картон с имената на детето, на родителите, с дата и час на раждане се изпраща в общинския кадастър, където издават кръщелно свидетелство и дават егн на детето, отделно изписват детето с амбулаторна карта, в която е описано дата, час, тегло, ръст, обиколка гърди и глава, как е протекло раждането, в какво състояние се изписва- с този картон после се ходи на детска консултация
Има ги часовете за 83-та, но онези трътки в есгрон не ги дават- трябва да си платиш на касата за ново кръщелно, на което пишат часа на раждане

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Възврат на Венера
« Отговор #318 -: Март 28, 2019, 06:34:46 am »
От днес имам възврат на Венера.Натално е в 10 дом.Асцендента на възв.карта попада в 9 нат.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Възврат на Венера
« Отговор #319 -: Декември 19, 2019, 09:04:08 pm »
След месец имам възврат на Венера.

Преповтарят ми се аспектите от натала - Венера квадрат Марс и Венера секстил Уран.

При синастрия - АС на Венусара попада в нат. 11 дом и СЛВ от възвр. карта на нат. К5.


Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Възврат на Венера
« Отговор #320 -: Декември 21, 2019, 07:03:53 am »
От моя Венусар нищо не разбрах.Като се замисля,упр.на венусара Сатурн не е ок.Тегава работа.А венера ми беше в 1 ви венусарен дом,та си мислех,че ще се заобичам поне,или ще се харесам малко,а то наобратно.
Много съм разсеяна,неадекватна тези дни,месеци.......една приятелка ми прочела поста за венусара и ме ориентира ,че съм забравила:Станах по-имотна ,Венера е у4 дом в секстил с Луна(благодарение на ММ),тайно.
« Последна редакция: Декември 21, 2019, 03:05:13 pm от Сафо »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Възврат на Венера
« Отговор #321 -: Януари 03, 2020, 03:52:43 pm »
Моят Венусар е с ден преди рождения ми ден. С АЦ на Венусара ми Лъв, върху Марса (У6 и 7) ми и Венерата му е в 9д, близо до МЦ.
Венера управлява 3 и 10 домове на Венусара, а при мен - 12, 1 и 8 домове.
Понеже не мога да тълкувам Венусари, се надявам съвпадът на рождена и транзитна Венера в солара да ми донесе хубави неща :))) Поне да компенсира малко съвпада на тр Сатурн с К4.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Венера
« Отговор #322 -: Януари 03, 2020, 08:15:37 pm »

Yaya, теми от венусара да се повтарят в солара. Щом имаш Венерин възврат в солара, темите по Венера ще са актуални през годината. При теб Венера е есенциално и акцедентално силна, няма твърди аспекти от Сатурн. Имаше ли квадрат между Марс и Венера ? И ако Венера ти е времеви управител ще  те радва по 1, 8, 12 домове.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Венера
« Отговор #323 -: Септември 19, 2020, 11:48:31 pm »
Венериният ми възврат, този път чак средата на ноември  :o
Тази опозиция с Марс не знам как да тълкувам, може би показва отношенията с мъжа ми, второто дете, колеги  ::) А мен ме интересуват основно парите, финансовата стабилност- виждат ли се или да затягам колана  :)
« Последна редакция: Септември 19, 2020, 11:50:26 pm от akruks »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Венера
« Отговор #324 -: Септември 20, 2020, 01:22:36 pm »
Акрукс, Венерина ще ти е  годината по Венусара. АСЦ Везни, Венера в 1-ви, три опозиции. Така че, финансовата тема ще има своето място през годината. Силно застъпени ъгли, Венера ще "работи" през всички планети там. Луната е важна, в знак на АСЦ, у10 ти. Имаш по натал Венера- Юпитер, нали, тук също, важно е за благополучието. Акцентът е 4-ти дом.
АСЦ попада в твой в 1-ви или 2-ри дом ?
Във възвратната карта е актуална кулминацията на цикъла Венера- Марс. При теб Венера/ Марс държат оста 2-8, онова, което искаш да притежаваш/имаш, ще срещне трудности, при неговото постигане по начина, по който желаеш. Или пък, проверяваш колко си доволна или оценена по вложените ресурси от започване на цикъла Венера-Марс, август 2019 г. И двете планети са силни, Марс е фазов, стационарен, има специфика. Много силно ще се усеща изявата му през годината по темите на Венера. Може да има доста екстремни ефекти по него, даже още първите седмици, когато стартира Венусара. Според мен, да си предпазлива в тази сфера, може да има разочарования, но пък и най-накрая да вземеш ясно и категорично решение за нещо, което е изисквало битки, борба, утвърждаване, изследване  от твоя страна.
Нали, си разгледала тази карта със соларната ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Венера
« Отговор #325 -: Септември 20, 2020, 01:54:00 pm »
Ами, направи си, възврат на Плутон, стига да си Дънкан Маклауд  :) :) :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Венера
« Отговор #326 -: Септември 20, 2020, 03:03:26 pm »
Рени, благодаря!
АС на венусара попада в нат. 1д.
Соларът ми стартира заедно с Пълнолунието на 2-ри окт., а три часа преди Пълнолунието ми стартира новия Лунар.
Натално Венера е в опозиция на Юпитер, а с Марс е във взаимна рецепция по заточение, дъгата между тях е 26°
Когато започна цикъл Венера-Марс, няколко дни след това платих на адвокатката да заведе дело за делба на къщата. Там нещата са ясни, каквото е зависело от нея го направи. Надявам се да ми помогне да оправя нивите, които са под наем, а такъв не съм получавала, за да ги продам, т.е да се развали договора с арендатора, сключен зад гърба ми, без да ме уведомят.

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Възврат на Венера
« Отговор #327 -: Септември 20, 2020, 04:56:32 pm »
Ами, направи си, възврат на Плутон, стига да си Дънкан Маклауд  :) :) :)

Казват, че картата на пренаталния Плутон може да показва важно предишно прераждане. Аз имам такава карта и нещата много съвпадат със сегашния ми хороскоп и с важни теми в сегашния ми живот. Мисля, че бях открила над 20 общи неща между картата на Пренаталното ми възвръщане на Плутон и сегашния ми хороскоп.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Възврат на Венера
« Отговор #328 -: Септември 20, 2020, 05:23:05 pm »
Може да си направи няколко мини плутониара за Плутон в един знак. За градуса, минутата и секундата, в който се намира рождения Плутон, но за някой от зодиакалните знаци, следващи наталната му позиция. Когато е в точен полусекстил, секстил ....с нея
« Последна редакция: Септември 20, 2020, 05:29:55 pm от starinthenightsky »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Венера
« Отговор #329 -: Септември 20, 2020, 10:35:35 pm »
За да не се спами темата за възврат на Венера, който има какво да сподели за възвратите, нека го направи тук: https://astra.la/forum/index.php?topic=1180.msg174269#msg174269