Автор Тема: Възврат на Венера  (Прочетена 65784 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Възврат на Венера
« Отговор #330 -: Септември 20, 2020, 11:28:17 pm »
Госпожо регулировчик, няма нужда да размахвате палката. Нямам какво друго да споделя. Хрумна ми докато четях размислите на писалите преди мен за плутониарите.  ;)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Венера
« Отговор #331 -: Септември 21, 2020, 12:22:59 am »
Госпожо регулировчик, няма нужда да размахвате палката. Нямам какво друго да споделя. Хрумна ми докато четях размислите на писалите преди мен за плутониарите.  ;)
?? Що пък точно ти се припозна за спамър , че и епитет веднага ми лепна?
Къде го чукаш, къде се пука  :-[
Препратката ми е към друг съфорумец, сори!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Възврат на Венера
« Отговор #332 -: Септември 21, 2020, 08:29:32 am »
То някой си изтри спама докато дойда да видя

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Възврат на Венера
« Отговор #333 -: Септември 21, 2020, 12:02:01 pm »
От всеки "дефект", може да се опитаме да направим ефект. На мен лично "спамът" ми даде повод за размисъл. Какво може да се извлече като информация от един мини плутониар ? От възможните хармоници на Плутон - 4,5,6... защото не е възможен пълен възврат ? Каква е глобалната конюнктура за определен период, която важи за хора, които имат натален Плутон в някакъв знак, градус и минута. Може да се използва в този контекст. С основен плутониар, този, в който транзитния Плутон е в унисон с рождения - директен или ретрограден. По-голяма тежест има да разглеждаш Венера в контекста на един плутониар, защото може да е индикация, за изборите и желанията, партньорствата, печалбите, на които е подвластен един по-голям период. Венусарът може да играе ролята на една по-конкретна призма, но все пак подвластна на конюнктурата.
Един венусар има по-голям смисъл да се анализира, когато човекът е венерин тип, с акцент на Телец и Везни и като кардинални оси, когато Венера е хронократор.
« Последна редакция: Септември 21, 2020, 12:27:36 pm от starinthenightsky »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Възврат на Венера
« Отговор #334 -: Септември 21, 2020, 01:51:44 pm »
Аз нямам навика да си следя венусар, марсар, сега от любопитство ги погледнах и нищо знаменателно не видях.
Най- показателен ми е солар и донякъде лунар.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Венера
« Отговор #335 -: Септември 22, 2020, 11:13:02 am »
Стар, интересна идея, за външните планети Нептун и Плутон,даже и за Уран защо да не се провери. Особено тези, които имат ъглов и такива, силно аспектирани ? Благодаря. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Венера
« Отговор #336 -: Ноември 09, 2020, 05:29:02 pm »
Акрукс, Венерина ще ти е  годината по Венусара. АСЦ Везни, Венера в 1-ви, три опозиции. Така че, финансовата тема ще има своето място през годината. Силно застъпени ъгли, Венера ще "работи" през всички планети там. Луната е важна, в знак на АСЦ, у10 ти. Имаш по натал Венера- Юпитер, нали, тук също, важно е за благополучието. Акцентът е 4-ти дом.
АСЦ попада в твой в 1-ви или 2-ри дом ?

Рени, няма да е Венерина, АС ми избяга в Дева, според настоящето местонахождение, извинпвай, че те подведох, но така се стекоха обстоятелствата, независещи от мен...
Венера е във 2д, където ми е наталната, тук опозе на Марс, а натално на Юпитер в 8д
Виждам един пепеляшков аспект- куинконкс с Нептун в 7д.  ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Венера
« Отговор #337 -: Ноември 09, 2020, 05:41:53 pm »
Акрукс, ами ще я разгледаме каквато е дошла. Тъкмо да се упражняваме. ;)
Виж как ти повтаря, пък, натални разположения.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възврат на Венера
« Отговор #338 -: Ноември 09, 2020, 05:55:12 pm »
Акрукс, ами ще я разгледаме каквато е дошла. Тъкмо да се упражняваме.
Виж как ти повтаря, пък, натални разположения.
да, интересно се получи като го наложих върху натала  ;D

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Възврат на Венера
« Отговор #339 -: Март 28, 2021, 08:35:32 pm »
Този сайт за изчисления и карти съм го пускала в общата тема за такива сайтове, но реших и тук да постна, че има опция за възврат на планета, което е доста по-лесно от цъкането в астрокома.

https://horoscopes.astro-seek.com/planet-revolutions-returns
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Венера
« Отговор #340 -: Април 06, 2021, 08:34:22 pm »
Тази година всички,  плейбой зайчета, които сме с Венера в Овен, ще имаме възврат с невидима Венера, но.... Разликата ще е, че родените :
- преди 26.03, ще са с източна невидима
- родените 19-26.03 фазова
- родените 26.03. 10:00-27.03. 12:30 казими
- родените 27.03, след 12:30 -01.04 фазова
-родените 02.04- 14.04.  21:25ч западна невидима
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Възврат на Венера
« Отговор #341 -: Април 20, 2021, 03:53:52 pm »
Рано й е на Венерата ми да си дойде на местенцето и все пак ще попитам как ви се вижда възвратът й, който предстои в началото на юли. В https://www.astro.com/ обаче излиза, че е в 5-ти възвратен, а в сайта, към който Terry е дала линк, е в 11-ти, но предполагам, че първото е вярно. ::)
Та в 5-ти възвратен е и управлява 2-ри и е съуправител 7-ми, а натално е У1, У6. Прави ми впечатление съвпадът й с Марс, който е на к6 и е У8, а той е в точен съвпад и с наталното ми Слънце У5. Като се има предвид, че това се случва в 5-ти дом, да очаквам ли хиперсексуалност ;D или ще избие другаде и няма да ме подмине някой сакатлък? Управител на Асцендента е Нептун заедно с Юпитер и те се намират в 12-ти възвратен, а Асцендентът попада в 11-ти натален. Друго, което забелязвам, е съвпадът на Луната със СЛВ тогава, като Луната е У5, а натално У4 и двете са в секстил с Венера и Марс, към които обаче има опозиция от Сатурн У11, У12 и квадратура от Уран У12. Възлите пък са в добри аспекти към Венера и Сатурн, а Хирон също ме радва с Пепеляшков тригон. Меркурий У4, У7 възвратни и У2 натален е в 3-ти на трон. IC И MC по оста 2-8 ме плаши, имам ли основания за притеснение или пак ще става дума за пари и може би секс?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Възврат на Венера
« Отговор #342 -: Април 21, 2021, 10:43:51 pm »
guapa,много активност по 5ти дом,ще твориш,възможност за пътуване,романтично,време за деца.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Възврат на Венера
« Отговор #343 -: Април 21, 2021, 10:54:56 pm »
Тази година всички,  плейбой зайчета, които сме с Венера в Овен, ще имаме възврат с невидима Венера, но.... Разликата ще е, че родените :
- преди 26.03, ще са с източна невидима
- родените 19-26.03 фазова
- родените 26.03. 10:00-27.03. 12:30 казими
- родените 27.03, след 12:30 -01.04 фазова
-родените 02.04- 14.04.  21:25ч западна невидима
Рени, брат ми и неговата жена са с Венера в овен,родени са преди 26.03.,засега правят малки инвестиции с цел бъдещи печалби.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възврат на Венера
« Отговор #344 -: Април 22, 2021, 01:13:40 pm »
Сафо, ако възврата е в диапазона 19-26 .03 имат възврат с фазова Венера, тълкуването е едно, а преди 19.03, -друго.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“